Samsung i8910 HD - mindent bele

Bevezető

Igen, ez az Omnia HD. Csak azóta átnevezték, ördög tudja, hogy miért, de most már a könnyen megjegyezhető és kimondható i8910 HD nevet viseli az a készülék, amely jelen pillanatban a legnagyobb érdeklődést kiváltó Samsung modell. Hogy miért várja ezt a modellt a piac? Mert a jelenleg létező összes technológiát felvonultatja, amire egy telefon képes lehet.

Samsung i8910 HD
[+]

Az Omnia nagy dobás volt. Ahhoz képest, hogy nem volt egy filléres jószág, meglepően elterjedtté vált, mert a Samsung megcsinálta Windows Mobile alapokon azt, amit akkoriban ki lehetett hozni ebből a rendszerből. Miután sikert sikerre halmozott az eszköz, ezért evidens volt, hogy lesz folytatás, de mégis a szakma megdöbbent, amikor kiderült, hogy az utód már nem a Microsoft operációs rendszerét használja, hanem Symbian dolgozik benne.

Samsung i8910 HD
[+]

Azonban amint megérkezett hozzánk az első prototípus, rögtön egyértelmű volt, hogy ez egy abszolút jól átgondolt döntés volt, mert a Nokia 5800-ban debütált érintésvezérelt Symbian operációs rendszer simán felveszi a versenyt a Windows Mobile-lal, ha megfelelő hardver van alatta. Esetünkben pedig erre biztosan nem lesz panasz.

Samsung i8910 HD
[+]

A döbbenetes tudás viszont döbbenetes árral párosul. Totálisan hivatalos áron bruttó 180 ezer forint köré várható a telefon ára, GSM boltokban ennél úgy 20%-kal olcsóbb lehet esetleg, ami így sem filléres, de új és nagy tudású telefonok esetében előfordul, a csúcskategóriás N Nokiák is innen kezdik meg zuhanásukat. Most viszont szétcincáljuk, hogy vajon mi kerül ezen ennyibe.

Külső

Nagyot alkotott a Samsumg, szó szerint. Az i8910 HD aka. Omnia HD ugyanis jókora eszköz, viszont meglehetősen vékony. A tepsi jellegű kialakítás egy ideig kissé szokatlan, de a méretnek oka van, így ugyanis elfért egy 3,7 inches kijelző a telefonon. Nem akarok nagy szavakat használni, de ez a világ egyik legjobb kijelzője, mert az egy dolog, hogy nagyságra sem kispályás, de emlett AMOLED technológiával készül, a 360x640 pixeles felbontás pedig szintén nem gyenge, bár ennél láttunk már durvábbat (illetve pont finomabbat).

Samsung i8910 HD
[+]

Ám az AMOLED technológia az valami olyan ugrás a TFT-hez képest, mint amilyen pont a TFT volt a CSTN után. Fényes, élénk, minden szögből látható, lenyűgöző. Ráadásul - ugye - érintésvezérelt, kapacitív technológiát kapott, ami azt jeleniti, hogy ceruzával nem is érdemes piszkálni, ujjra gerjed. Erről a mostanában szerencsére egyre jobban terjedő technológiáról Bocha kolléga már összeollózott egy rövid ismertetőt, ez ide kattintva megtalálható.

Samsung i8910 HD
[+]

A Samsung csúcsgépe úgy is 148 grammot nyom a mérlegen, hogy a burkolat bizony nem fém. Fényes, fekete plasztik borítja a telefont, amely nem mondható bazárinak, de különösebben impozánsnak sem. Az ujjlenyomatokat viszont mind a kijelző, mind pedig a műanyag borítás igen hatékonyan gyűjti, rettentően sokszor kell törölgetni a készüléket. A formatervtől nem fog senki hanyatt vágódni, egy nagy tepsi, a kijelző körül némi ezüstös dekorációval (ez szerintem fém), amely a telefon alsó részére kanyarodva magában foglalja az összes (azaz három) előlapi gombot. A két szélső a híváskezelésért, a középső pedig a menüben való ugrabugrálásért felel. A kijelző felett egy igen jól működő fényérzékelő és egy 3G telefonnál már elmaradhatatlannak számító kamera üldögél.

Samsung i8910 HD
[+]

A telefon felső része egy ívelt, lukacsos felület, ez számunkra egyetlen szempontból fontos, itt rejti egy ajtócska a szabványos, 3,5 mm-es jack csatlakozót. Bal oldalon találhatóak a hangerőt szabályozó gombok, kicsit lenetebb a memóriakártya ajtaja fedezhető fel, ide akár 16 gigabájtos microSDHC bővítőeszköz is betolható. (Mondjuk konkrétan akármi betolható, de az említett kártyát kezeli is a telefon.) Az eszköz jobb oldalán lentre költözött a kamera gyorsbilentyűje, fentebb pedig újabb ajtócska várja, hogy a microUSB szabványú tartozékokat elhelyezzük mögötte: a töltő és az adatkábel ilyen.

Samsung i8910 HD
[+]

A hátlapon nem sokat bonyolított a formatervezői osztály, a hangsúlyt a kamera kapta, amelyhez LED-es vaku tartozik, amúgy pedig 8 megapixeles felbontásra képes, tehát jelenleg a világ élvonalába tartozik. Legalábbis a pixelszám alapján. Az egész kütyü egy igen masszív, komoly, méretes dög, pontosan tudja az ember, hogy itt izmos tudásra számíthat. A kijelző ráadásul karcálló, amire szükség is van, hiszen egy ekkora AMOLED ablakot szétkaristolni nem éppen móka és kacagás, pláne nem költség oldalról.

Menü, vas

Az i8910 HD műanyag burkolata alatt igen pöpec hardver rejtőzik. Egy 3D gyorsítóval is megtámogatott, 600 MHz-es ARM Cortex-A8 dolgozik a készülékben, 256 MB RAM és 8 gigányi felhasználói háttértár mellett. Ez ütősnek hangzik, még akkor is, ha meg kell mozgatni 360x640 pixelt.

Samsung i8910HD menu

A rendszer sebessége a legtöbb helyen abszolút megfelelő. Egyetlen esetben lassul be csúnyán a szoftver, ha a képeket szeretnénk visszanézegetni. A több megás alkotások betöltődésére ugyanis várni kell, nem is keveset, ami nem tesz jót a felhasználói élménynek. Minden más esetben viszont az i8910 HD szaporán teszi a dolgát. A gomb nélküli telefon egyik sarkalatos pontja az érintőkijelző finomsága. Az AMOLED képernyő érzékenysége az átlagosnál kissé erősebb megnyomást igényel, illetve ha pontosan szeretnénk megközelíteni a dolgot, akkor a finom érintés csak kijelöli az adott menüpontot, míg a vehemensebb passzírozás el is indítja a funkciót. Ha az ember egyszer ráérez, akkor nem lesz vele gond.

Samsung i8910HD menu

Ami még gyakran felmerül problémaként, az a görgetés. Az iPhone ebből a szempontból letette a mércét, s azóta csak keveseknek sikerült ezt megugraniuk. Az i8910 HD sem tud felnőni erre a szintre, de az okos kezelőfelület minden esetben egy jól megragadható csúszkát helyez a felület szélére, aminek segítségével elég jó hatásfokkal lehet mozogni a listákban.

Samsung i8910HD menu

A rendszer logikája nem fog sok meglepetést okozni, hiszen a Nokia 5800-ból ismert Symbian Series 60 Touch verziója dolgozik a Samsung üdvöskéjében is. Persze a koreaiak nem bírták ki, hogy ne pofozgassák kicsit a főképernyőt, így a samsungos trendeknek megfelelően igény szerint widget alapú kezdőlapunk is lehet. Ezúttal nem lehet fel-le húzogatni a felületet, oldalirányban viszont igen. Balra a fényképes telefonkönyvet találjuk, jobbra pedig a főmenübe csöppenünk. Widgetből most annyi van, hogy mégis valahogy szét kellett őket szórni, az alapképernyő három fülből áll, mindegyikre pakolhatunk mindenféle kis apróságot. Ha nem tetszik ez a módi, akkor lehet kérni üres, illetve kemény négy ikonnal megtámogatott alapképernyőt is.

Samsung i8910HD menu

Bentebb már jönnek az ikonok (de kérhető listás felépítés is), ezeknek a sorrendje szabadon variálható. Jó Symbian rendszerhez hűen itt is lehet a rajzocskákat és a színsémát témákkal állítani, gyárilag két verzió létezik, egy plasztikus, meg egy funkcionálisabb kinézetű. A telefon jobb felén van egy gomb, ez zárja le a billentyűket és a kijelzőt, az előlapi érzékelő pedig nem csk arra jó, hogy beszélgetés közben ne birizgálhassuk meg arcunkkal a menüt, hanem bejövő hívások és az ébresztőóra némítása is megoldható, ha egyszerűen lefordítjuk a készüléket.

A Symbian S60 Touch rendszerrel kompatibilis szoftverek nálunk gond nélkül felmásztak az i8910 HD-ra is, nyilván lesznek olyan, bár Nokia által fejlesztett programok, amelyeknél nem lesz 100%-os a kompatibilitás. Azt kell mondjam, hogy nekem ebből az operációs rendszerből csak a multitouch támogatása hiányzik, ezt leszámítva logikus, gyors és könnyen használható.

Alapfunkciók

A névjegyzék megjelenítésével semmi probléma nem akad, egy ekkora kijelzőn alapvetően mindenki számára jól olvashatóan bukkannak fel a szöveges információk. Okostelefonról lévén szó a belső tárhely gyakorlatilag korlátlan, mint ahogyan az egy emberkéhez felvihető extra információk mennyisége is végeláthatatlannak tűnik. Sajnos továbbra sem lehet mondjuk cég szerint rendezni, vagy vezetéknév, vagy keresztnév alapján történik a listázás.

Samsung i8910HD menu

Mit tud ez a fotós kontaktlista, ami a főképernyőről érhető el? Ide több képet is berakhatunk, de nem csak képenként egy névhez társítható a történet, hanem az adott kép különböző részeit kiválasztva ezeket különböző nevekhez köthetjük. Elsőre talán furának tűnik ez az elképzelés, de van két remek előnye. Egyrészt nem szükséges ötvenmillió fotót végigtekergetni, másrészt pedig kiválóan felhasználhatóak mindenféle csoportképek, ahol az illetők arcára helyezzük az összeköttetést. Jó ötlet, ilyesmivel eddig nem találkoztunk.

Samsung i8910HD menu

A szervezőfunkciók kapcsán nincs meglepetés, az alapvető Symbain rendszerre jellemző megoldások köszönnek vissza. A naptár rendkívül sokoldalú, havi, heti és napi nézetet is tud, a képernyő mérete miatt nemigen kell mütyürkézni sem. Az ébresztőóra is az ismert paraméterekkel működik, a számológép sem hoz meglepetést, pedig a tudományos funkciók hiányoznak belőle. A világóra, az átváltó, a stopper... mind-mind ismerős funkciók.

Samsung i8910HD menu

A kevésbé elterjedt alkalmazások közé sorolható a névjegykártya-olvasó, illetve a beépített szótárprogram, ez speciel magyarul nem tud, de az angolt simán fordítja más világnyelvekre (német, olasz, orosz, portugál, spanyol...). Ebben a készülékben is van Zip tömörítő és PDF olvasó, az Office dokumentumokkal pedig a QuickOffice programcsomag küzd meg, de ez sajnos alapkiépítésben read-only, a szerkesztéshez bizony a zsebünkbe kell nyúlnunk.

Üzenetkezelés

Minden érintőkijelzős telefon egyik legfontosabb kihívása, hogy a szövegbevitelt miképpen valósítja meg. Nos, az i8910 HD ebből a szempontból igen jól vizsgázott, bár tegyük gyorsan hozzá, hogy egy 3,7 inches kijelzőn nem olyan nagy mutatvány a fektetett QWERTY gombsor korrekt kivitelezése. Szépen, szellősen rajzolódnak ki a virtuális billentyűk, a félreütés lehetősége gyakorlatilag minimális. Baj azért van: bár az opciók között a szövegbevitel nyelve átállítható magyarra, ez sajnos nem befolyásolja a gombkiosztást, az ékezetes karakterek eléréséhez külön menüben kell turkálnunk, ami nem éppen felhasználóbarát megoldás. Van egy másik módszer is, a gombsor jobb szélén ott figyelnek azok a karakterek, amelyeket önmagukban ritkán látunk, de a betűk tetején ékezetként funkcionálnak. Ezek lenyomása után kell ütni az ékezet alá tartozó betűt, s a szoftver szépen összerak belőle egy csodás magyar karaktert.

Samsung i8910 HD
[+]

Ha nem óhajtjuk forgatni a készüléket, akkor van álló nézetű klaviatúra is, ám ilyenkor egy hagyományos telefon virtuális leképzése rajzolódik ki, ahol az ismert metodikával lehet írni. Ezen felül létezik kézírásfelimserő is, de egyrészt ez ujjbeggyel igen nehezen piszkálható, másrészt rengeteget kell hozzá gyakorolni, hogy működjön. Az ékezeteket itt felejtsük is el, ez inkább az ázsia nyelvterületre eladott i8910 HD-k egyik vonzereje lehet.

Samsung i8910HD menu

Funkcionálisan természetesen nemigen lehet belekötni az üzenetkezelés megvalósításába. Van itt minden, SMS, MMS, email, a kapacitás pedig itt is végtelen, ha úgy akarjuk, akkor az összes üzenet tárolódhat a memóriakártyán is. Az MMS szabvány még a régi, azaz 300KB-os méretkorláttal dolgozik, de emailben nincs kegyelem, ha szét akarjuk terhelni a HSDPA hálózatot, akkor több 10 megás csatolmányt is betehetünk, itt egyetlen korlát van, a rendelkezésre álló rendszermemória. Ez jó esetben olyan 30-32 megányi helyet jelent, ami azért levelezéshez általában elég.

Samsung i8910HD menu

A Samsung próbál lépést tartani a Nokiával, ezért az alkalmazások között találhatunk egy vállalati levelezést segítő programot is, a neve RoadSync. Ezt a DataViz nevű cég alkotta, a szoftver feladata, hogy Exchange Server 2003 és 2007 postafiókunkat a távolból is láthassuk, jönnek a naptárbejegyzések, a HTML kódolású levelek, a céges névjegyzék is. Ajándkba kapjuk Documents To Go licenszét is, de a QuickOffice miatt ez kevéssé lényeges, azt viszont nem árt tudni, hogy ez a móka azért 50 dolcsit kóstál.

Samsung i8910HD menu

Kamera, videó

Az i8910 HD nevében benne van a lényeg, itt elvileg HD minőségű mozizásra van kilátás. A dobozból viszont pont a lényeg hiányzik, videokábel sajnos nem a csomag része, ezt külön kell beszereznünk, alapesetben marad tehát a telefonon történő filmezés. Nos, a készülék DivX és Xvid tartalmakat is lejátsszik, ezzel kicsit játszottam is, és az eredmény meggyőző. Egy 980 megás Xvid filmet (640x360 pixeles felbontásút) röccenés nélkül adott vissza, a saját magam által összevágott bármelyik DivX videotesztünk meg sem kottyant neki. Ekkora kijelzőn nagyon odacsap a mozgókép, ennek már így tényleg van értelme.

Samsung i8910HD menu

A történet másik fele, hogy vajon mit lehet rögzíteni a készülékkel, s bizony itt is elég izmos teljesítményt nyújt a telefon. Az elérhető legnagyobb felbontás 1280x720 pixel, ami azért egyelőre teljesen egyedülálló produkció. Innentől értelmet nyer a belső, 8 gigás kapacitás, azért egy ilyen felbontású mozinak már kell tárterület szépen. Videózás közben lehet használni a digitális zoom funkciót, de szokni kell, hogy a kameragombbal pont átellenesen szembe helyezkednek el a közelítés-távolítás szerepet átvevő hangerőt szabályozó billentyűk. Tesztvideó itt található, direkt nem hosszú, csak 50 megabájt méretű... A hivatalos adatok szerint 24 fps sebességű a felvehető anyag, de a gyakorlat ennél ingadozóbb eredményt mutat. Éles szeműek szerint kissé szaggat, kevésbé érzékeny nézők számára ez nemigen látható. A felvétellel kapcsolatosan a beállítások elég szegényesek, a felbontás, a minőség, a fehéregyensúly állítható, illetve széles dinamikatartomány és szoftveres stabilizátor kapcsolható be.

Samsung i8910 HD
[+]

A 8 megapixeles kamera persze fotózásra is használható, rengeteg opciót kapunk, a stabilizátor, a mosolyfotózás, az arcfelismerő, a különböző módok (külön van tüzijáték mód is), a sorozatfelvétel, a panorámakép opció, vagy az akár 1600-asra is állítható ISO érték csak a jéghegy csúcsa. Van pislogásérzékelő, széles dinamikatartomány, külön babrálható a szaturáció és a kontraszt is.

Az elkészült fotókat vizsgálva megállapítható, hogy a felvételek nem zajosak, viszonylag élesek, mobiltelefonhoz képest vállalhatóak, de a dinamika nem erőssége a képeknek, az égbolt, illetve a világosabb részek gyakran beégnek. Mindennek ellenére ez a 8 megapixeles optika van olyan szinten, mint a Pixonba épített modul (lehet, hogy ugyanaz), nem okoz csalódást, de eufóriát sem.

Zenei funkciók, GPS

A dobozból egy felvevőgombos, agybadugós füles kúszik elő. Ennek mind kialakítása, mind pedig minősége abszolút méltó az i8910 HD tudásához. A készülék kihangosítva kissé vérszegényen szólal meg, de ekkor derül ki, hogy sztereó hangszórócskákat kapott, amelyek főleg filmnézés során tűnhetnek fel.

Samsung i8910HD menu

A szoftver nem egy különösebben nagy durranás, mindazt tudja, ami manapság elvárható, fut a háttérben, vannak hangzásképet, megjeleníthető az albumborító, a számok rendezésének alapját pedig szokás szerint az ID3 tagek képezik. Ha fektetett nézetet használunk, akkor az albumborítók között tudunk lapozgatni, a Samsung üdvözli az iPhone-t. A mellékelt fülest bedugva megváltozik a világ, a gyári tartozék segítségével egészen korrekt zenei élményt kapunk. Bár saját véleményem szerint az LG Arena szintjét nem éri el, de a gyári hangzásképeket használva egész sokat ki lehet belőle hozni, ez az 5.1 csatornás izé most kevésbé jött be. Ha már a headset úgyis bent van, akkor érdemes kipróbálni az FM-rádiót is, ebben van RDS funkció, sőt, a rádióadások felvételére is nyílik lehetőség.

Samsung i8910HD menu

Az i8910 HD-ból nem hiányzik a GPS vevő sem. Ez egy percen belül talált elég holdat a pozícionáláshoz, pedig a mobilnettel elérhető koordinátákat le sem töltöttem. Stabilan fogja is a jelet, hardveresen tehát nincsen gond, de szoftveres oldalról komoly kihívásokkal küzd a készülék. Ebben a modellben ugyanis a Route66 nevű navigációs alkalmazás az alapértelmezett program, amely Navteq térképekre építkezik. Ez a Nokia Maps esetében is igaz, de sajnos a Samsung megoldása közel sem olyan kifinomult, mint a finnek régóta reszelgetett szoftvere.

A mi készülékünkben nem is volt magyar térkép, ráadásul itt egy pudvás utcasarkot sem tehet meg az ember anélkül, hogy ne fizetne elő, bár olcsóbb mint a Nokia terméke, két évre kérnek Kelet-Európáért 89 eurót. Viszont a Symbian azért Symbian, hogy az ember más szoftvereket is kipróbálhasson, állítólag az iGO már készül erre a rendszerre is, az pedig itthon nagyjából meg is oldja a gondokat.

Adatátvitel, összegzés

Egyszerűen elintézhető ez a fejezet azzal, hogy minden van. GPRS-től a 7,2 Mbit/s sebességű HSDPA-ig bezárólag, illetve nem spórolták ki a WLAN-t sem a koreaiak. Egy ekkora kijelző valósággal könyörög az internetezésért, s a böngésző nem is okoz csalódást, álló és fekvő nézetben is jól kezelhető, még nagyobb oldalak esetén is gyors, a képernyőre történő kettős kattintás pedig felnagyítja az éppen olvasott részt. A gördítés nem nehézkes, úgyhogy meg tudom dicsérni a Samsung ilyen irányú törekvéseit.

Samsung i8910HD menu

Samsung i8910HD menu

Lokális szinten értelemszerűen Bluetooth és USB kapcsolat lehetősége forog fenn, utóbbi tölti is a készüléket a számítógépről. Ez egyébként annyira talán nem fontos, hiszen valószínűleg az AMOLED kijelző alacsony fogyasztásának is köszönhetően az i8910 HD vidáman elkocog egy töltéssel három napig, pedig volt itt mozizás, folyamatosan bekapcsolt Bluetooth, GPS, internet... és mégis. Ez egy igen szimpatikus tulajdonsága a telefonnak.

Samsung i8910 HD
[+]

Mint ahogyan maga a készülék is az. A Symbianra újra lehet frankó cuccokat felépíteni, a Nokia 5800 után az i8910 HD is jól használja a rendszert, a Samsung pedig nem sokat vacakolt, mindent belezsúfolt ebbe a modellbe. Jól sikerült. A hiányosságok nem jelentősek, a fémmel talán nem kellett volna ennyit spórolni (bár akkor közelítettünk volna a 200 gramm felé), a képek visszanézésének sebessége idegtépő, a TV-out kábel nem jönne rosszul, illetve a multitouch képesség sem lenne hátrány.

Samsung i8910 HD
[+]

De cserébe kapunk egy döbbenetes kijelzőt, igen fejlett képalkotási és videózási képességeket, korrekt fülest, szinte mindenhol gyors menürendszert, egy izmos akkumulátort, illetve kikezdhetetlen adatátviteli tulajdonságokat. A funkcionalitás és a divat ezúttal találkozik, csak ne tudnám, hogy még a független GSM boltokban is 170 ezer magyar forintért mérik ezt a csöppséget. Mert azért ennyi pénzért már elég csecse netbook is kapható.

Samsung i8910 HD
[+]

Szolgáltatóknál egyelőre a legutolsó információink alapján nem lesz (de ez napi szinten változhat), s most itt állunk, hogy milyen pecsétet érdemel ez az eszköz. Ha elvonatkoztatunk az árától, akkor különösen ajánlott lehetne. De ilyen mennyiségű pénzt kiadni egy mobiltelefonért kissé húzós, úgyhogy a megítélés erősen billeg a tetszett és az ajánlott között, végül pedig utóbbi javára dől el, mert hiszünk benne, hogy ahogyan ez letolta az Omnia árát, úgy a következő Samsung (netán a Pixon 12?) is befolyásolja majd ezt a horrorisztikus költségvonzatot.

Úgyhogy ajánlott, de megvenni még nem az. Pár hónapot adjunk neki.

Samsung i8910 HD aka. Omnia HD

Bog

A cikk T-Mobile szélessávú eszközök segítségével készült.

Specifikáció

Samsung i8910 HD aka. Omnia HD
Általános
Technológia GSM, UMTS, HSDPA
Méret 123 x 59 x 12,9 mm
Tömeg 148 gramm
Színek fekete
Kijelző
Kijelző mérete 3,7 hüvelyk átlójú
Kijelző felbontása 360 x 640 pixel
Kijelző típusa AM-OLED, kapacitív
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória / max. MMS méret dinamikus / 300KB
Belső memória 8 GB
Memória bővíthetősége microSDHC (max 16GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA van / van - 7,2 Mbit/s
IrDA / Bluetooth nincs / 2.0 A2DP
WiFi 802.11 b/g
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok vannak
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Symbian Serias 60 Touch
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok 1
Valutakonverter van
Extra szoftverek Samsung LBS, QuickOffice, PDF, Zip, RoadSync
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, vaku
Másodlagos kamera van
Videófelvétel 1280x720 pixel
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van - előre definiált
FM-rádió van, RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 1500 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő 450 óra
Beszélgetési idő 10 óra
Egyebek
érintésvezérelt kijelző, widgetek, mozgásérzékelő, DivX/XviD lejátszó

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés