Hirdetés

Aktív témák

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG Notes PC -s APP telepítése Windows10 alá

    MŰVELETSOR :
    ① A PC-s verzió letöltése innen: LINK¹, amely egyébként a SΛMSUNG által gyártott PC -khez automatikusan elérhető Észak-Amerika -i IP cím alól, az MS-Store -ból. Tehát, részben, ez is egy régió-korlátozott program.....
    ② Letöltés után, érdemes megszakítani a NET kapcsolatot, még a telepítése előtt.
    ③ A letöltött (LINK¹) *.zip kicsomagolása.
    ④ Install (klikk ⇒a letöltött " *.aptx " -en )Rendszergazdaként .
    ⑤ Telepítést követően, a NET visszakapcsolása.
    ⑥ A telepített -Samsung Notes- APP indítása, és ha mindjárt talál frissítést, akkor azt, előbb, érdemes elvégezni.

    ➆ Az APP indítása után, annak beállításaiban, a Samsung-fiók adatok megadását követően... ⇒az APP használható, a szinkronizálás a beállítások szerint / vagy automatikusan megtörténik.

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG, gyári hívásrögzítő aktíválása

    Használható: SM-G950F, SM-G955F, SM-N950F/FD, SM-G960F/DS, SM-G965F/DS

    Egy EU -n kívüli ország SIM kártyájával, átállítjuk¹ a készülék aktív-CSC -kódját egy EU -n kívülire. Például: israel-i SIM -mel ILO lesz (FR² -en kívül, ehhez nem kell más...), mivel az XEH mellett, az is az OXM firmware -ben van benne. Ezzel a megoldással, van esély a VoLTE funkció megtartására, mivel az 'aktív-CSC' ⇒ILO -ra állítása után, a véglegesen használt (tehát honos..) SiM kártya szerinti lesz a SiM -hez csatolt kód, ami -így- XEH tud maradni. Israel -i kártyát szoktak hirdetni hardveraprón, vagy rendelünk egy feltöltőset magunk, a neten...
    ⦁ Ez a lehetőség, nagy valószínűséggel releváns lesz minden, olyan, jövőben megjelenő típus esetében is, amelynél az itt leírt CSC kódok azonosan kerülnek kiosztásra a típus firmware -ében. Azaz, a megjelölt ILO (vagy más erre alkalmas..) kód, ugyan abban a multi-CSC -s firmware -ben lesz benne, mint a hazai XEH ! Persze, a hívásrögzítő aktíválása működhet úgy is (idegen ország SIM- je), ha nem azonos multi-CSC alá tartozó firmware -ben vannak, de akkor a Ⓑ -ben megjelöltek szerint, nagy valószínűséggel ~nem lesz működő VoLTE.

    Használható: SM-G950FD, SM-G955FD, SM-N950F/FD, SM-G960F/DS, SM-G965F/DS

    A másik lehetőség, hogy letöltjük az OLE (multi-CSC) firmware -t, amellyel a flash után XID (Indonéz) lesz a készülék aktív-CSC -je. Mivel az a firmware nem tartalmaz egyetlen EU -s régiókódot sem (szemben az XEH -t is tartalmazó OXM -mel...), ezért a honos SiM kártyákkal XID lesz az aktív-CSC -nk, és a használt SIM -hez is ezt fogja hozzá rendelni (SiM-kódnak) a teló, vagy a firmware -ben lévő default kódot.

    ⦁ Így (⇑), nincsen szükség másik régióból származó SiM kártyára/ vagy más "mókolásra" (Root, ADB, 3rd party app, stb, stb..), hogy a készülék aktív-CSC -je olyan országhoz tartozzon, amelyen engedélyezett a gy.hívásrögzítő.
    ⦁ Magyar nyelvet is tartalmaz.
    ⦁ Ez a lehetőség nagy valószínűséggel releváns lesz minden, olyan, jövőben megjelenő típus esetében is, amelynél az itt megjelölt OLE firmware ugyan úgy elérhető lesz a típushoz, mint a vastag kiemeléssel megjelölt típusok esetében!

    Az 'ilyesmi (⇑)' hátránya, ezekben az esetekben is ugyan azok (mint más hasonló CSC váltásnál..). Az egyik, hogy idegen (eset:Ⓐ=Héber ; Ⓑ=Bahasa) nyelvű üzeneteket tölthet le/jeleníthet meg a készülék. A másik, hogy nem a nálunk (Magyar o.) releváns hálózati paramétereket fogja használni a teló (Ⓑ -vel biztosan). Nem lesz VoLTE egyetlen hazai SiM -mel sem (Ⓑ), tehát mindenhol fallback -lesz! De, amennyiben a flash után ilyet tapasztalsz (hálózati problémák...), akkor arra is van opció (a VoLTE -t kivéve! ), de azzal már Privátban keress meg....

    Az Ⓐ pontban megjelölt lehetőség alkalmazása, az aktív-CSC átállításához:

    ¹ Ahhoz, hogy átállítsuk az israel-i [vagy más a célhoz megfelelő (megfelelő= olyan ország CSC kódja, amelyben a hívásrögzítés engedélyezett..) SiM -mel] régióra ⇒FR² -re van szükség!
    Tehát:
    ⦁ Az összes egyéni biztonsági beállításainkat kikapcsoljuk, ignoráljuk= egyenként [....plö: - Biztonságos indítás, Biometrikus minták (azaz: írisz, arc-felismerés, ujjlenyomat,stb), Biztonságos mappa, stb,stb... !!!! ]. Majd felírod a google-fiókod adatait, mert nagy valószínűséggel az FR² után közvetlenül, az első boot alkalmával kérni fogja azt a készülék a 'Nyelv-választás' képernyő után, és ha azt nem tudjuk, vagy valamit elmulasztottunk kikapcsolni, akkor FRP³-Lock -ba kerülhet a készülék !
    ⦁ Lementünk minden fontos adatot a telóról (mert minden személyes cucc + beállítás veszni fog ! ) .

    ⦁ Ellenőrizzük, hogy jelenleg olyan firmware fut-e telefonon, amelyben szerepel a független israel-i régiókód, az: ILO.Például ezzel: LINK
    ⦁ Amennyiben minden (⇑) rendben, akkor kivesszük a SiM-tálcát, és a ⇒SiM1 -be behelyezzük az israel-i SiM -et.
    ⦁ Elindítjuk az FR² -t ⇒OS alól (több lehetőség is van, de ha a Beállításokban rákeresel a "Gyári-visszállítás" -ra ⇒akkor biztosan dob lehetőséget....) .
    ⦁ A készülék újraindul, és az azt követő első boot= sokkal hosszabb lehet, mint egy 'alap újra-indításkor', így teljesen normális ha az akár ~7-15 percig is eltart...
    ⦁ Az FR² utáni első boot alkalmával megkérdezi, hogy "~átveheti-e a SiM régió beállításait (vagy ~ilyesmi), és ezt (jóváhagyásunk...) követően megint újra indul, és az azt követő boot után, már héber nyelven (jobbról balra rendezett iráskép) fogad az OS. Értelemszerűen, ott (ahol egyébként is elsőnek a nyelvezet kiválasztása van...) az első lépésben -a szokásos listából- kiválaszthatjuk a magyar nyelvet. Ezt követően, már minden -a megszokott formában- érthető lesz. Belakjuk a telefont, a gyári Telefon applikációban pedig ⇒megjelenik a rögzítési beállítás lehetősége.

    ² FR = Factory Reset. Minden visszakerül ⇒gyári alap állapotba (tehát minden egyéni app +beállítás +stb törlődik). Érdemes, előtte, alaposan lementeni minden "számomra" fontos 'dolgot'...
    ³ FRP = Factory Reset Protection. Amennyiben ezzel jutalmaz ('jutalom' = amikor kéri a google dolgainkat, de azokat nem tudjuk, nem írtuk fel, preventív lépéseket nem tettünk, stb...⇒és ilyenek miatt a telefon: lezár...) a készülék, akkor a fent leírtak közül valamit vagy elmulasztottunk, vagy nem jól csináltunk....

    Ehhez való segítségkérés, vagy megoldás kínálása, a téma bármely szintű kitárgyalása -nyíltan- az összes topikban tilos !

    Megoldása, szorgalmi feladata mindenkinek: Google, youtube, stb.... ⇒ezek mindenkinek azonos minőségű 'barátai'.. De leginkább javasolt, hogy készülékünkkel sétáljunk be valamelyik szervizpontba, ahol a tulajdonjog igazolását követően (díj ellenében) kinyitják nekünk.
    Megelőzési lehetőség, a már említett (⇑) " írd fel a google-fiók adatait " -on túl .. :
    A készülék OS -éből indítjuk a gyári visszaállítást (FR), az abban elérhető lehetőségek valamelyikével (több van... ⇒egy egyszerűsítő + időmegtakarító megoldás lehet ez: LINK ..).
    ! Téves "urban legend", hogy FRP-Lock ⇒csak attól lehet, "hogy ha FR előtt, a készüléken nem jelentkezünk ki a google-fiókunkból". Más, egyéb biztonsági beállítás is aktíválhatja azt, ha az, például FR ⇒Recovery alól, vagy külső parancs által (ODIN) valósul meg !
    multi-CSC / single-CSC firmware meghatározásokhoz, egy kis szemléltető "magyarázat" (Galaxy S7 / S7e firmware -en, de a lényegi mibenléte az összes többire is releváns..) :

    KÉP

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    A #395898 -es posztot, így kellett volna helyesen közzé tenni, mert (ez is...) tele van OFF tartalommal, és mivel éppen az ~50/50% (ON/OFF) határán van, ezért nem billentettem az egészet OFF -ba:

    Tehát, ügyelve a tartalom közzétételre vonatkozó szabályokra, a posztnak így kellett volna megjelennie:

    " Úgy fest, hogy az S7-be múlt héten kapott főpanel és a Telenor új (89...) szériás SIM kártyája nem szeretik egymást.
    Ismételt SIM csere történt, ugyanaz a szitu, de most "szerencsére" a Telenor üzletben dobta a hálózazot, meg tudtam mutatni, nem prtscr-en.

    A Telenor nem tud adni infót (sem 1220, sem az üzletek telefonon keresztül), hogy melyik üzletben lehet még régebbi SIM, amit esetleg szeret a telóm.
    Csak személyesen az egyes Telenor boltokban tudnak erről infót adni... (Ez mekkora fejetlenség?!)

    A Samsung részéről a Váci út 30-ban, ha leadom a készüléket, akkor kiküldik Budaörsre a Telemaxba, központi szervizbe, mivel 30 napon belül ez a protokoll, az előző javítás ellenőrzése, és a jelenlegi hiba feltárása és javítás végett.

    Ők viszont most 2 ünnep között nem dolgoznak.
    Marad a január.

    Amit azóta teszteltem, az hosszabb teszt a Vodás kártyámmal. Hibátlan. Az én kártyám (mármint amit hétfőn kaptam, és ma délutánig használtam) egy Samsung Galaxy Neo Duos készülékben tudtam tesztelni, ami 3G képes, 4G még nincs benne. 3G jel csak a térerő kijelzés felét érte el vele.

    Ha leadom a Samsung szervízbe januárban, akkor 2 hétre kb. sztem ismét elköszönhetek a készüléknek.

    És ráadásként nem is biztos, hogy lesz náluk tapasztalt hiba.

    Ha találok kártyát valahol, kutya sem tudja hol, melyik üzletben, személyesen végigjárkálva, akkor is 2 esélyes a dolog. Vagy jó lesz, vagy nem. Erre viszont nincs sem erőm, sem időm, sem semmi, amit többet erre akarok áldozni. Már így is egy nagy kalamajka az egész.

    A Telenorban még persze arra biztattak, cserélek telefont. Ha persze...
    Valamint a srác azt mondta, hogy Samsung készülék és Telenor SIM in kompatibilitásról már hallott. Hát... Én még nem.

    Ti mit gondoltok? Mi a túrót tudok tenni?

    U.i.: kb friss megfigyelés, hogy 3G/2G hálózati üzemmóddal stabilnak tűnik. Így úgy vélem a 4G kapcsán van valami problem. De soha nem láttam még ilyen hibát... Tanácstalan vagyok."

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG FIRMWARE LETÖLTÉS & TELEPÍTÉS

    2017.03.01. után piacra került típusokra, biztosan alkalmazható.

    ========================================

    Az illusztrációkban, a Galaxy Note9 firmware -rel kapcsolatos adatok láthatóak. Értelemszerűen, amennyiben neked más készüléked van, akkor a típus-azonosítod szerint, behelyettesíted magadnak, a számodra releváns firmware release azonosítóit, a típusodhoz tartozó firmware release/CSC lehetőségekkel, ismérvekkel együtt.
    A "mihez"(?) ⇒melyik ODIN verzió kell, firmware -ek azonosítása, kikeresése, felkutatása, stb ⇒a saját szorgalmi feladatod, és a letöltő helyek LINK -jei, többek közt, ezért nem mutatnak közvetlenül egyetlen konkrét típusra sem....

    ➊. FIRMWARE LETÖLTÉSE KÖZVETLENÜL, BÖNGÉSZŐVEL (néhány lehetőség, szemléltetésnek...):
    Sammobile - Regisztráció szükséges, Firmware valós CSC²' kódjának ellenőrzése: KÉP, vagy a készüléken lévőé: LINK
    Updato - Regisztráció szükséges,
    Galaxy Firmware - Reg nélküli, gyors letöltés lehetősége,
    Google keresője - Amelymindenkinek azonos szintű 'barátja' ....

    ➋. FIRMWARE LETÖLTÉSE, programmal:
    - ⓐ SamFirm (Nem működik ! korrekció: 2020.április)
    - ⓑ Frija³ (XDA)

    Frija³ használat helyes konfigurációja [a Night Mode (ON/OFF) kivétel ⇒ami nem oszt/szoroz...], hogy a letöltést követően, egy kicsomagolható, többfile -os állomány legyen az eredmény ⇓ :

    ⦁⦁ Frija³ állapot, amikor a 'Decrypting' -et végzi, a letöltési session ( 'Letöltés ⇒CRC Check ⇒Decrypting' ) végén ⇓ :

    - A kép illusztráció (!), egy Galaxy Note 9 firmware -re látható...-

    ⦁⦁⦁ Miután a Frija³ végzett, az általa letöltött 1db file -t kicsomagoljuk ⇒egy általunk tetszőlegesen választott könyvtárba. Az eredmény (⇑), a letöltött firmware release 5db komponense ⇓:
    ! KATT ⇒A KÉPRE, A NAGYÍTÁSHOZ ...

    - A kép illusztráció (!), egy Galaxy Note 9 firmware -re látható...-
    Katt a képre! ⇒a nagyításhoz...

    ➌. FIRMWARE TELEPÍTÉSE / ODIN használata:
    ⁕ Mielőtt -nagy schwung -gal- "nekiállnánk"... ⇒előbb kapcsoljuk ki az összes általunk aktívra állított biztonsági beállítást [ " Biztonságos indítás / Biometrikus minták (pl: ujjlenyomat / írisz / arc-felism)., stb, stb..] + írjuk fel a google-fiókunk adatait/jelszavát, mert pl FR ( ➌/Ⓑ ) után kérheti azt a készülék, a flash utáni első boot alkalmával, és ha nem tudjuk, akkor FRP-Lock -ba kerülhet a készülékünk !
    ⁕ További előkészület, hogy ellenőrizzük, hogy az akku -ban van legalább 50% töltöttség. Majd ODIN (Download) MODE -ba helyezzük a telót, és az USB kábellel csatlakoztatjuk a PC -hez.

    Az ➊ ⇔ ➋ pontok értelmezésével kinyert firmware komponenseit, betallózzuk az ODIN -ba (figyeljünk a megfelelő verzió használatára !!!), mindegyiket a releváns helyére, a jelölésük szerint. A CSC -hez, az alábbiak szerint válasszunk komponenst (a Frija -val, vagy máshonnan letöltött ⇒majd kicsomagolt firmware komponensei közül..), a rendelkezésre álló 2db "CSC" file közül :

    Ⓐ, Flash ⇒FR nélkül :
    - A CSC -hez tallózzuk be, a 'HOME_CSC......' -file -t.

    Ez, nem alkalmas 'teljesértékű CSC² ' váltáshoz !

    - Csak ahhoz megfelelő, ha a készülékünk valamiért nem tölti le OTA -n az aktuális frissítést, vagy azt az OTA frissítést nem akarjuk megvárni míg a szerverek nekünk is kiosztják.
    - A másik lehetőség amelyhez használható, az, az az upgrade/downgrade¹/reflash, amely nem jár CSC váltással, tehát a készüléken aktuálisan futó + azzal azonos (pl: OXMOXM) firmware -t flash -elünk ⇒upgrade/downgrade¹/reflash céllal + hogy a belakott állapotunk megmaradjon (ergo: nincsen FR ⇒minden marad a helyén...):

    ! KATT ⇒A KÉPRE, A NAGYÍTÁSHOZ ...

    - A kép illusztráció (!), egy Galaxy Note 9 firmware -re látható...-
    Katt a képre! ⇒a nagyításhoz...

    Ⓑ, Flash ⇒FR -rel:
    - A CSC -hez tallózzuk be, az alap CSC -file -t ( 'CSC_OMC...... ' ):

    ! KATT ⇒A KÉPRE, A NAGYÍTÁSHOZ ...

    - A kép illusztráció (!), egy Galaxy Note 9 firmware -re látható...-
    Katt a képre! ⇒a nagyításhoz...

    Ez (⇑) szükséges a 'teljesértékű CSC² váltáshoz' (pl: Telekomos ODX -ről ⇒a független OXM firmware -re. Mindkettő = multi-CSC...) ! Ugyanakkor, használhatjuk bármi olyan flash -hez, amelynél kitűzött cél: egy FR is, mert ezt a file -t alkalmazva (a 2db CSC file közül..) ⇒automatikusan lesz egy FR is !

    A jelen ismertetőben leírt esetekben, gyári firmware -t használva, alapesetben, az "ODIN ⇒Options -ben" állítani ⇒bármit is: NEM KELL !

    ! "Régi emlékekből" építkező user -ek figyelmébe !

    PIT file nem kell 2014.okt. & ODIN v3.10.1 óta, mert az benne van a letöltött firmware CSC komponensében ! Azt, az ODIN automatikusan használja is !

    ¹ Downgrade: Csak, a készüléken aktuálisan futó firmware "BL" verziójával azonos "BL" verzió flash -elhető a telefonra, legyen az bármilyen régióra kiadott ! !
    * Tehát, szemléltetésnek egy példa:
    Amennyiben a készülékünkön jelenleg futó firmware "BL" értéke pl 3* -as, akkor csak ugyan ilyen 3* -as "BL" értékkel rendelkező / vagy ettől magasabb szám/betű értékű firmware release -t lehet flash -elni,

    alacsonyabb értékűre nincs lehetőség ! !

    A "BL" érték ellenőrzése:
    ⁕ⓐ - Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftver adatai ⇒Alapsáv verziója -nál írt kódban, az alábbi -vastagon kiemelt & aláhúzott- helyen írt szám/betű-érték:

    példa !: ⇒ N960FXXU3CSF9

    ⁕ⓑ - Tárcsázóba beírjuk ezt a kódot:

    *#1234#

    Majd a látható kódsorok bármelyikében megkeressük az alábbi -vastagon kiemelt & aláhúzott- helyen írt szám/betű-értéket:

    példa !: ⇒ N960FODX3CSF3

    ² CSC kódok értelmezése a készülék információi szerint, bővebben itt : LINK
    ³ Frija -hoz, további infók:
    ⦁ Régebbi firmware -ek egy része is letölthető vele ' ☑ Manual ' módban. Ekkor, nekünk kell megadnunk a kérdéses release 3db azonosító kódsorát (PDA / CSC / Phone). Amennyiben szerencsénk van, akkor a megadott kódsorokkal keresett release szerepel abban az adatbázisban, amely alapján a tároló szerverről le tudja kérni azt. Amennyiben nincs találat: próbáljunk másik release -re rákeresni....
    Frija beállításaiban ( ), a Binary Nature ON -ra állítva eredményezi azt, hogy a letöltött firmware biztosan több file -os, komponenseire szétbontható lesz.
    OFF -ra állítva, 1 file -os firmware lesz az eredmény,

    amely nem minden esetben megfelelő !

    ⦁ A CRC Check használata is ajánlott (nem dísznek van...)! Főleg, ha "fain módon" overclocked a CPU -d, vagy fincsi szektor-hibás HDD -t használsz (direkt, vagy tudomásodon kívül az mindegy...), stb, stb...
    FR = Factory Reset. Minden visszakerül ⇒gyári alap állapotba (tehát minden egyéni app +beállítás +stb törlődik). Érdemes, előtte, alaposan lementeni minden "számomra" fontos 'dolgot'...
    Készüléken futó firmware valós CSC kódjának ellenőrzéséhez, gépeljük be a tárcsázóba ezt:

    *#1234#

    Az (⇑) egymás alá kiírt kódsorok közül, a 'CSC:' -hez írt kódsorban, megkeressük az alábbi -vastagon kiemelt & aláhúzott- helyen írt ⇒3db karaktert :

    példa !: ⇒ CSC: N960FODX3CSF3

    Ez (⇑) !! jelöli, a készülékünkön aktuálisan futó 'firmware valós CSC'-kódját !
    3rd party PhoneINFO használatával , lehetőség van megnézni, hogy esetlegesen még milyen kódokat tartalmaz a készülékünkön aktuálisan futó firmware (amennyiben az: ' multi-CSC ' ), a firmware valós CSC kódján kívül... :

    KÉP

    FRP = Factory Reset Protection. Amennyiben ezzel jutalmaz ('jutalom' = amikor kéri a google dolgainkat, de azokat nem tudjuk, nem írtuk fel, preventív lépéseket nem tettünk, stb...⇒és ilyenek miatt a telefon: lezár...) a készülék, akkor a fent leírtak közül valamit vagy elmulasztottunk, vagy nem jól csináltunk....

    Ehhez való segítségkérés, vagy megoldás kínálása, a téma bármely szintű kitárgyalása -nyíltan- az összes topikban tilos !

    Megoldása, szorgalmi feladata mindenkinek: Google, youtube, stb.... ⇒ezek mindenkinek azonos minőségű 'barátai'.. De leginkább javasolt, hogy készülékünkkel sétáljunk be valamelyik szervizpontba, ahol a tulajdonjog igazolását követően (díj ellenében) kinyitják nekünk.
    Megelőzési lehetőség, a már említett (⇑) " írd fel a google-fiók adatait " -on túl .. :
    A készülék OS -éből indítjuk a gyári visszaállítást (FR), az abban elérhető lehetőségek valamelyikével (több van... ⇒egy egyszerűsítő + időmegtakarító megoldás lehet ez: LINK ..).
    ! Téves "urban legend", hogy FRP-Lock ⇒csak attól lehet, "hogy ha FR előtt, a készüléken nem jelentkezünk ki a google-fiókunkból". Más, egyéb biztonsági beállítás is aktíválhatja azt, ha az, például FR ⇒Recovery alól, vagy külső parancs által (ODIN) valósul meg !
    multi-CSC / single-CSC firmware meghatározásokhoz, egy kis szemléltető "magyarázat" (Galaxy S7 / S7e firmware -en, de a lényegi mibenléte az összes többire is releváns..) :

    KÉP

    ⁻ᵉⁿᵈ⁻

    SEStore javítási díjak:
    - Galaxy Note9 : LINK
    - Galaxy A50 : LINK
    - Galaxy S7 : LINK
    - Galaxy S7edge: LINK

    Firmware letöltés, jó sebességgel, letöltő program nélkül. Régebbi release -ek is ! :
    - Galaxy Note 9 : LINK
    - Galaxy S7 : LINK
    - Galaxy S7e: LINK
    - Galaxy A50: LINK

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    YXYX

    Sammobile.com -on, például a Note9 készülék XEH régiókódjára keresve ⇓ :

    A 3rd party Phone INFO által megjelenített, részletesebb adatok ⇓ :

    Aktív-CSC¹ kód váltás SiM kártya nélkül is átállítható például ILO (izraeli) kódra, ezzel pedig van gyári-hívásrögzítés pl: S8, S9, S10, Note8, Note9, stb készülékeken.

    A következő példában -szemléltetésként !- Telekomos TMH (ODX firmware !) -ról a műveletsor 8.* & 9.0 -ás droid -on :

    ., SamFirm, vagy Frija -val töltsd le a legfrissebb, az adott ¹régióhoz elérhető 'független' firmware -t. [ ILO kódot használhatod, vagy ha meggyőződtél róla, hogy (pl) az ILO & XEH ugyan abban a firmware -ben szerepelnek (lásd a példában szereplő 2-es kép...), akkor használhatod az XEH kódot is ⇒a végeredmény ugyan az lesz (Note8, Note9 -nél pl= OXM firmware ....]

    ., Vedd ki a SiM kártyákat, és ODIN -nal telepítsd (LINK) a letöltött firmware -t, normál CSC-vel (tehát, nem a "HOME_CSC..." -t használva ! )

    ., A flash session + első boot után, a Google Play áruházból, töltsd le & telepítsd a Google Tárcsázót.
    ( XDA-n a Google Dialer van megjelölve, mert a ➃.pontban írt tárcsázó-kód ⇒azzal használható biztosan ! )

    ., A készüléken -default dialer -nek (alapértlemezett tárcsázónak)- állítsd be a telepített Google tárcsázót a Samsung -os helyett !!!!:

    Beállítások ⇒Alkalmazások ⇒ ⋮ ⇒Alapértelmezett Alkalmazások ⇒Telefon alkalmazás ⇒ Google Tárcsázó

    (! Készülék típus / Android rendszer-főverzió függvényeiben az útvonalban (⇑) eltérések lehetnek !)

    ., Ellenőrizd, hogy aktív-e (?)... ⇒ és ha kell állítsd default -ra (alapértelmezettre) az Android System WebView -t, a Samsung féle "rendszer keret" helyett ( Ennek lényege, hogy bármiféle kód, hivatkozás, web-cím, stb megnyitásához a készülék ezt használja és ne a Samsung féle "megoldást"...):

    Beállítások ⇒Alkalmazások ⇒ ⋮ ⇒Rendszeralkalmazások megjelenítése ⇒Android System WebView Engedélyezés/Aktíválás

    (! Készülék típus / Android rendszer-főverzió függvényeiben az útvonalban (⇑) eltérések lehetnek !)
    * A ➃ & ➄ -ös lépések nagyon fontosak, hogy a készülék biztosan a google féle rendszer alapokat használja, hogy a ➆ pontban leírt kód -ezáltal- használható (és ne tiltott/ismeretlen) legyen !!

    ., Indíts egy restart -ot.

    ., A restart&boot után, a Google tárcsázót elindítva, írd be ezt a kódot:

    *#*#27262826#*#*

    melynek segítségével átállíthatod a készüléked aktív-CSC¹ kódját egy másikra, amelynek a kódja szerepel az ODIN -nal telepített multi-CSC -s firmware -ben ( tehát, ha OXM -et töltöttél le, akkor azok közül bármelyikre, amelyeket az OXM tartalmaz - lásd: 2 -es kép...) ! Azaz, például a leggyakrabban XEH -ra (magyar független régiókód) , vagy például S9 & Note 9 esetében ILO -ra (israeli független régió) a gyári hívásrögzítő aktíválásához....
    (Legördülő listából lehet kiválasztani, majd ezt követően a készülék automatikusan csinál egy FR -t ... ⇒tehát, ismét törlődik minden ! )

    ., A ~15-20 percnyi reinstall + az első boot után, Telekomos SiM kártyát a SiM1 -be helyezve :
    "APN kiválasztása 1" ³
    - Telekom HU
    - Blue mobile
    - MOL mobile
    .... (⇑) fontos a megfelelő APN kiválasztása, amellyel a ➆.pontban beállított aktív-CSC¹ kód nem állítódik vissza... Tehát, az általunk birtokolt szolgáltatói SiM szerint válasszuk ki a számunkra relevánsat !

    ¹ Az "Aktív-CSC" -ről részletesebben ...: LINK

    ² "Adott régióban" : Ez, azért kérdéses -és fontos- mert ha például ILO -ra akarunk váltani, akkor ennek a kódnak szerepelnie kell a kérdéses készüléktípushoz kiadott valamelyik firmware -ben !
    Azért lényeges, mert például az OXM multi-CSC -s firmware -ek sem azonos tartalmúak az egyes készüléktípusok között. Ergo, nem evidencia, hogy pl ami az egyik készüléktípushoz kiadottban benne van, az ugyanúgy, maradéktalanul benne van a másik készüléktípushoz ⇒azonos kódra kiadott firmware -ben, és így tovább ...

    Szóval, érdemes alaposan tájékozódni, mielőtt nekiállunk letölteni, és telepíteni bármit is !!!

    ³ Értelemszerűen, ha nem Telekomos (ODX) firmware -ről váltottunk, hanem Voda (VFG), vagy Telenor -osok voltunk/vagyunk, akkor az "APN kiválasztása 1' -nál ⇒más lehetőségeket fog kiírni a készülék, amennyiben ahhoz a szolgáltatóhoz is tartozik "MVNO⁴" ...

    Hazai virtuális szolgáltató(k) (MVNO -k) :
    - Blue mobile
    - MOL mobile
    - Tesco mibile
    - Netfone Telekom
    - UPC mobil
    stb..

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG MOBIL-ESZKÖZÖK

    KARBANTARTÁSI-ALAPHOZ : JAVASLATSOR
    AZ EGYENLETES ÜZEMIDŐ & JÓ FELHASZNÁLÓI-ÉLMÉNY MEGTARTÁSÁHOZ

    Ⅰ. Felkészültségre törekvés:
    Preventív céllal, a saját felhasználói-szokásaimmal leggyakrabban használt APP -ok beállításairól is (engedélyek, mikor-melyik aludhat ⇒vagy sem, stb...) ellenőrző-listát vezetek, folyamatosan naprakészen tartva azt.

    Így, az egyenletes / kiegyensúlyozott akku-üzemidő megtartása, és a jónak minősíthető felhasználói élmény (akadás/fagyás/röccenés, stb nélküli...) fenttartásának céljával, a felhasználói-szokásainkhoz & a felhasználói-körülményeinkhez mérten, az alábbi karbantartási gyakoriság-ütemezést tartjuk:

    ➀ ÁLTALÁNOSAN :
    ⦁ Figyelembe vesszük, hogy a mindenkori mobil-eszköz belső tároló max. kapacitásának ~18-20% -a mindig szabadon legyen (részben a tárló kapacitás korai degradálódásának elkerülése okán...), ahogy az, általánosan javasolt plö az SSD -k esetében (is).
    ⦁ 2 naponta: a napi szinten leggyakrabban használt APP -ok gyorsítótárainak törlése [ "nálunk" : Chrome, Viber, Üzenetek (Samu) ].
    ⦁ 4 naponta az OS-gy.tár törlése a Recovery -ben (wipe cache partition), amely -értelem szerűen- egyben egy újraindítás¹ (Restart) is.
    ⦁ 10 naponta az APP Booster lefuttatása NiceLock³APP Booster.
    * Szükség esetén, amennyiben a gyári OS-ben megtalálható ( Beállítások ⇒Akku és eszközkarbantartó ) karbantartó lehetőség nem adna megfelelő eredményt, akkor egyéb NiceLock³ alól biztosan futtatható karbantartó modulok használatára is van lehetőség :
    - Battery Guardian
    - Memory Guardian
    - Thermal Guardian
    + ami a későbbiekben jelenik meg ehhez (GoodLock), ilyen céllal...

    ➁ FW-frissítés / Update előtt & után, közvetlenül :
    Ⓐ Még a frissítés letöltése előtt:
    ⦁ az OS-gy.tár törlése a Recovery -ben (wipe cache partition), amely -értelem szerűen- egyben egy újraindítás¹ (Restart) is.

    Ⓑ települése után :
    APP-frissítések keresése a Google Play -en, és a Samsung APP-Store -ban. Amennyiben van bármi frissítés, akkor azok telepítése,
    ⦁ A leggyakrabban használt APP -ok gyorsítótárainak törlése [ "nálunk" : Chrome, Viber, Üzenetek (Samu) ] .
    ⦁ A saját felhasználói-szokásaimmal leggyakrabban használt APP -ok beállításairól (engedélyek, mikor-melyik aludhat ⇒vagy sem, stb...) elkészített lista szerint, azok beállításainak ismételt ellenőrzése [gyakran előfordul, hogy az android ( és/vagy a Samu -nak) ilyen-olyan biztonsági irányelveinek változásai miatt, bizonyos beállítások default értékre kerülhetnek. Azaz, esetlegesen megváltozott biztonsági követelmények miatt: ismételt user beállítást/konfigurációt igényelnek..] .
    ⦁ Amennyiben szükséges(nek érződik), vagy legyen "biztos" ⇒akkor : ismételten egy OS-gy.tár törlése a Recovery -ben.
    ⦁ Az APP Booster lefuttatása NiceLockAPP Booster.

    Ⅱ. Milyen gyakorisággal ütemezetten érdemes a karbantartást megejteni ? :
    - A felhasználói-szokásaimmal használt APP-ok szemét-termeléséhez arányosítva.
    Azaz:
    - Amennyiben gyakran, hosszabb ideig használok temérdek szemetet termelő² & az OS-gy.tárat is triggerelő² APP² -okat, akkor azokkal egyenesen arányosan ütemezem azt ⇒gyakoribbá .

    ¹ ! Restart -tal önmagában: nem törlődik az OS-gyorsítótár ! ...

    ² pofa-könyv, pofa-messenger, pistagramm, csórifi, szignyál,
    youtube-APP, fotó-video felhőbe/ből szinkronizáló APP -ok,
    online-Navi(k), stb ...

    ³ Az eredeti Samsung GoodLock 3rd-party helyettesítője, hogy az alá
    tartozó komponensek használhatóak legyenek bármely régiókód alatt
    .

    Eredeti, gyári Samsung kiegészítő APP-ok, amelyek a régiózáras GoodLock
    különböző komponensei
    .

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Sziasztok . Van itt olyan aki s10+ ra váltott? Nemrég kaptam újonnan s10+ t, android 11 van rajta ...hát mit mondjak...a kamerája ugyanolyan mint az s7 edgének..illetve szerintem az s7 edge szebb képeket csinál és most nem a szinekre gondolok hanem a részletgazdagságra.

    Nektek mi a tapasztalatotok?S7/S7e tartalom = ON. Minden más = OFF
    - Poszt 51%+ ON tartalom= poszt ON marad.
    - Poszt 51%+ OFF tartalom= OFF -ba kerül.

    Szia! Igen, nekem S7Edge után lett S10 plus. Nekem is az a véleményem, hogy az S7Edge szebb képeket csinált - meg úgy nagy általánosságban egyszerűen jobb volt használni-, és gyakorlatilag a kijelző méretén kívül nem történt előrelépés a 10es szériával. (ezt anno le mertem írni az S10 topikba, háát! A háromlábú kisszéken kívül voltam én ám minden is) Így lassan 2év S10+ használat után tudom ezt mondani,hogy rettentő jól sikerült telefon az S7Edge. Ráadásul az S10 topikban most sír mindenki (pedig előtte esőtáncot is jártak, hogy jöjjön már) az Android 11 miatt, hogy sokminden,- többek között a képek minősége is - rosszabb lett. Nekem hála égnek még Android9 van a 10+ on, és viszonylag stabil, heti egyszeri wipe cache-el.

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG -ÚJ- 3db FŐVERZIÓS
    SOFTWARE-FRISSÍTÉSI ÜTEMEZÉSE

    - Piaci bevezetést követően: 3db főverzió.
    - Az utolsó főverziót követő évben: - biztonsági frissítések = havi ütemezés
    - Az utolsó havi ütemezésű évet követő 1évben: ¼ éves ütemezés.

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Lőttem pár ad-hoc összehasonlító képet... nekem nem tűnik úgy, hogy több részlet lenne az S7 képein.Te milyen képeken tapasztaltad ezt?

    Viszont mintha az S7-nél lenne egy sokkal durvább élesítés a képeken. Kontrasztosabbak az élek, de egy egyszerű sötét-világos homogén felület találkozásánál lévő élt simán túllő és lesz ott egy látható világos vonal az él mellett. Az S10 ehhez képest talán visszafogottabban élesít (gondolom picit kevesebb zajjal, kevesebb zajszűréssel és emiatt finomabb utóélesítéssel dolgozik).

    De ez csak egy gyors teszt volt, illenne pontosabb összehasonlítást végezni. De szerintem sincs hatalmas különbség a kamerák között.

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Köszi szépen. Szobában gyenge világitás mellett pl...a videóknál is látszódik hogy az s7 élesebb videókat csinál. Igazából a képek és a videó is gyengébb fényviszonyok mellett romlik nálam az s10+ nál android 11 el...ja hát arról meg bemnis beszélve hogy full hd 60fps videó android 11 el az s10+ on annyira laggol akad mint állat. Vállalhatatlan..ezt más is tapasztalta..hiaba volt FR kamera gyorsitótár stb ürités...ezt elcseszték rendesen
    Most donwngrade droid 10 re igy megy is rendesen 60fps felvéltel

  • gerner1

    Topikgazda

    Nézek majd pár sötétebb beltéri képet is, kíváncsi vagyok. Remélem ez a fotós összehasonlítás nem nagyon off it, mondjuk nem tudom hol máshol lenne helye :)

    Egyébként ezek a különbségek inkább csak 100% belenagyítva jönnek ki, ami azért mobilnál nem nagyon fair. (sok a megapixel, viszont kicsi a szenzor, érdemes lemintavételzni a képet, ahogy csinálják is az újabb telókon). Egy 27-es monitoron nézve nagyítás nélkül a képet én már nem igazán látok különbséget (a színeket, meg itt-ott a dinamikát leszámítva), ami azért tök jó. Mármint tényleg tök jó az S7 kamerája, az S10 főkamera nem ad sok pluszt, inkább a másik kettő az extra. Majd az Ultrák lesznek a következő igazi előrelépés, szerintem.

    Nekem S10-en már A11 van (és marad is), de láttam a videós szívást az S10 topicban... én ritkán videózok, nem futottam bele

  • gerner1

    Topikgazda

    Köszönöm. Engem nem érdekel más mobillal készitett fotók videók stb...csakis az s7 edge , ami inkább tartozik ide mint máshová.
    Nyilván azért mindenkitől elnézést kérek ha offoltuk ezzel a topikot. Egyéni vélemény de szerintem az s7 edge kamerája jobb alapszinten ..ezzel zárom soraimat..

  • gerner1

    Topikgazda

    A készüléken futó firmware valós CSC kódjának ellenőrzéséhez, gépeljük be a tárcsázóba ezt:

    *#1234#

    Az (⇑) egymás alá kiírt kódsorok közül, a 'CSC:' -hez írt kódsorban, megkeressük az alábbi -vastagon kiemelt & aláhúzott- helyen írt ⇒3db karaktert :

    példa !: ⇒ CSC: N960FODX3CSF3

    Ez (⇑) !! jelöli, a készülékünkön aktuálisan futó 'firmware valós CSC'-kódját !

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    SΛMSUNG szupergyors hálózati töltők

    25W -os:

    - EP-TA800NBEG* (fekete) & EP-TA800NWEG* (fehér) kiszerelés = nincs kábel.

    - EP-TA800XBEG* (fekete) & EP-TA800XWEG* (fehér) kiszerelés = van 25W -ra (3A) hitelesített kábel is a csomagban ( USB-CUSB-C ) .

    45W -os:

    - EP-TA845XBEG* (fekete) & EP-TA845XWEG* (fehér) kiszerelés = van 45W -ra (5A) hitelesített kábel is a csomagban ( USB-CUSB-C ) .

    Ezekhez a töltőkhöz (⇑)... ⇒ a gyári kábelek ( USB-CUSB-C ) :
    - 25W -os dobozban: EP-DA705BBE* (fekete) & EP-DA705BWE* (fehér)
    - 45W -os dobozban: EP-DN975BBE* (fekete) & EP-DN975BWE* (fehér)

    A fenti felsorlás bármelyikében szereplő kábelek hossza: 1m

    Opcionálisan elérhető, hosszabb, eredeti SΛMSUNG 1,8 méteres kábelek:
    - (3A) EP-DX310JBEGEU (fekete) & EP-DX310JWEGEU (fehér) [ USB-CUSB-C ]

    - (5A) EP-DX510JBEGEU (fekete) & EP-DX510JWEGEU (fehér) [ USB-CUSB-C ]

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Hasznos konfigurációs file -ok SΛMSUNG Good Lock ⇒ Routines+ moduljához

    ! Jelenlegi minimum követelmény: Android 11 és OneUI 3.1 !

    Mivel a Good Lock + beépülő moduljainak többsége nem elérhető az EU -ban, ezért a NiceLock / Fine Lock app segítségével használhatjuk annak beépülő moduljait.

    . Szükséges APP -ok
    . Konfigurációs tartalmak *.json létrehozásához
    . MŰVELETSOR

    Ⅰ. A konfigurációs file -ok használatához, végezzük el az alábbi letöltés & telepítéseket:

    ⓐ, Töltsük le, és telepítsük a NiceLock -ot , vagy például a Fine Lock -ot,
    ⓑ, Töltsük le, és telepítsük a NiceLock Downloader -t, amellyel egyszerűbben elérhetjük a telefonunk aktuális droid verziójával használható modulokat.
    ⓒ, Töltsük le, és telepítsük a Routines+ modult ( alternatív letöltési forrás: LINK )
    ⓓ, A play áruházból, telepítsünk egy "json" szerkesztő app -ot. ~Például ezt: JSON & XML Tool - JSON Editor

    Ⅱ. A Samsung Routines+ -szal használható konfigurációs tartalmak (*.json -hoz..) :
    Fix 2G -re állításéjjelre:
    {"document_id":"com.samsung.android.app.routines\/routine","version":"1","name":"2G overnight","conditions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"time","intent_param":"17895697;2;0;8;0;0;false;0;0;0;false;810990247","is_negative":-1},{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"wifi_on","intent_param":"","is_negative":1}],"actions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"mobile_network_mode_setting","intent_param":"1","is_negative":-1}]}

    Ⓑ, 60Hz használata a Youtube és a Kamera appoknál ( 120Hz helyett ) :
    {"document_id":"com.samsung.android.app.routines\/routine","version":"1","name":"60hz","conditions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"launch_app","intent_param":"com.sec.android.app.camera\/.Camera;com.google.android.apps.maps\/com.google.android.maps.MapsActivity","is_negative":-1},{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"time","intent_param":"17895697;0;0;0;0;0;true","is_negative":-1}],"actions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"motion_smoothness","intent_param":"0","is_negative":-1}]}

    Ⓒ, Aktív WiFi csatlakozás eseténFIX 2G -re állítás:
    {"document_id":"com.samsung.android.app.routines\/routine","version":"1","name":"2G on wifi","conditions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"specify_wifi","intent_param":"","is_negative":-1}],"actions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"mobile_network_mode_setting","intent_param":"1","is_negative":-1}]}

    Ⓓ, Az AOD, bekapcsol töltés közben :
    {"document_id":"com.samsung.android.app.routines\/routine","version":"1","name":"Charging","conditions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"plugged_battery","intent_param":"4","is_negative":0}],"actions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"aod_on","intent_param":"1;1;5","is_negative":-1}]}

    Ⓔ, Helymeghatározás csak addig(!) ⇒ON, amíg a Google Maps -ból nem lépünk ki:
    {"document_id":"com.samsung.android.app.routines\/routine","version":"1","name":"Location","conditions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"launch_app","intent_param":"com.bumble.app\/.ui.launcher.BumbleLauncherActivity;com.google.android.apps.nbu.paisa.user\/com.google.nbu.paisa.flutter.gpay.app.MainActivity;com.google.android.apps.maps\/com.google.android.maps.MapsActivity;in.swiggy.android\/.activities.HomeActivity;com.tinder\/.activities.LoginActivity;com.ubercab\/.presidio.app.core.root.RootActivity;com.huami.watch.hmwatchmanager\/com.xiaomi.hm.health.activity.StartUpActivity;com.application.zomato\/.activities.Splash","is_negative":-1}],"actions":[{"package":"com.samsung.android.app.routines","tag":"gps_on","intent_param":"1","is_negative":0}]}

    Ⅲ. MŰVELETSOR :
    ①, Megnyitjuk az általunk választott & telepített "json" szerkesztőt.
    ②, A Ⅱ. & alpontjaiban látható tartalmak közül választva, az általunk preferáltét bemásoljuk az általunk választott "json" szerkesztőbe, és elmentjük egy lehetőleg ékezetmentes, tetszőleges néven. Az így létrejött eredménynek: 1db file -nak kell lennie, amelynek .json az attributuma. ... ⇒ ! egy példa: " xxxx.json "
    ③, Elindítjuk a Ⅰ./ⓒ -ben telepített Routines+ -t. Majd, azzal, megnyitjuk ( " Import saved routines " ) az általunk létrehozott .json file -t.
    ④, Amennyiben szükséges, indítsuk újra a készüléket.

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftver adatai ⇒"Szolgáltatói szoftverver." címsor alatti utolsó sorban (azaz, onnan lefelé a 3.sorban látható...) :

    ! KATT ⇒A KÉPRE, A NAGYÍTÁSHOZ ...

    .. - tehát, a képen, a bekeretezett (⇑) részben látható "információ-sor"...

    Ehhez (⇑), részletezett infók, itt: LINK

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Készülék:
    Aktív-CSC
    SiM-CSC

    Firmware típus (KÉP):
    single-CSC
    multi-CSC
    default-CSC

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    "Mikor lesz hanghívás 5G -n ?"
    - Amikor a jelenlegi 4G -re épülő 'DSS 5G' helyett, a legtöbb helyen ⇒'core-5G' lesz. Akkor, majd bevezetésre kerülnek a Vo5G & VoNR.
    Addig a hívások 4G -n VoLTE (EPS Fallback) történnek, vagy ha az nincs (valamiért..), akkor ugyanúgy CS-Fallback van (a szolgáltató aktuális hálózati körülményeinek függvényében) ⇒3G, vagy ⇒2G -re, mint eddig is 4G esetében amikor azon 'nem volt'/nincs ⇒VoLTE..

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Galaxy A52 5G & A52s 5G készülék aktív-CSC¹ -jének XEH kódra állítása
    Tehát: SM-A526B & SM-A528B készüléktípusok esetén !

    Jelen leírás, magyarországi Telekomtól vásárolt készüléket vesz alapul, de használható minden olyan más esetben, amikor a készülék aktív-CSC¹ -je nem a hazai független régiókódon van (pl: szürke import és már használt készülék!...), de, az, szintén az 'OXM firmware ( multi-CSC⁴ ) -ben' van benne !

    Ahhoz, hogy átállítsuk az aktív-CSC¹ -t TMH -ról ⇒XEH -ra, egy hazai, de másik szolgáltatótól származó SiM kártyára van szükség . Ennél a két készüléktípusnál ugyanis, mindkét régiókód ugyan abban az OXM firmware -ben van benne.
    Tehát, nincsen szükség másik firmware letöltésére, és ODIN -ra (flash -hez..).

    Műveletsor:
    ⓐ Az összes egyéni biztonsági beállításainkat kikapcsoljuk, ignoráljuk= egyenként [....plö: - Biztonságos indítás, Biometrikus minták (pl: ujjlenyomat), Biztonságos mappa, stb,stb... !!!! ]. Majd felírod a Samsung-fiók, és a google-fiókod adatait, mert nagy valószínűséggel az FR² után közvetlenül, az első boot alkalmával kérni fogja azt a készülék a 'Nyelv-választás' képernyő után, és ha azt nem tudjuk, vagy valamit elmulasztottunk kikapcsolni, akkor FRP³-Lock -ba kerülhet a készülék !
    ⓑ Lementünk minden fontos adatot a telóról (mert minden személyes cucc + beállítás veszni fog ! ) .
    ⓒ Még 1x ellenőrizzük, hogy a jelenleg a készülékünkön futó OXM firmware -ben, sok más régiókód mellett, ott szerepel a TMH és a XEH kódok is, együtt ..

    Például ezzel: LINK (CSC-KÓD)

    ⓓ Amennyiben minden (⇑) rendben, akkor kivesszük a SiM-tálcát, és a ⇒SiM1 -be behelyezzük a Voda, DiGi, Telenor SiM -et [valamelyiktől származó 1db -ot...( szürke import esetén : lehet Telekom -os is) ]. Más SiM ne legyen benne. Tehát, ha te 2db SiM -et használsz, akkor mindkettőt kiveszed, de csak a SiM1 -be rakod azt, amiről itt olvasol !
    ⓔ Elindítjuk az FR² -t ⇒OS alól (több lehetőség is van, de ha a Beállításokban rákeresel a "Gyári adatok visszaállítása" -ra ⇒akkor biztosan dob lehetőséget....) .
    ⓕ A készülék újraindul, és az azt követő első boot= sokkal hosszabb lehet, mint egy 'alap újra-indításkor', így teljesen normális ha az akár ~7-15 percig is eltart...
    ⓖ Az FR² utáni első boot alkalmával megkérdezheti, hogy:

    "APN kiválasztása 1" ⁵

    - Telenor HU
    - Tesco mobile⁶
    - MOL mobile⁶
    .... (⇑) fontos a megfelelő APN kiválasztása, amellyel az aktív-CSC¹ kód nem állítódik vissza... Tehát, a CSC-cseréhez használt szolgáltatói SiM szerint válasszuk ki a számunkra relevánsat !
    ⓗ Ezek (⇑) után, várjuk meg, amíg a behelyezett SiM kártyával feljelentkezik a hálózatra.
    ⓘ Ellenőrizzük itt:

    Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftver adatai ⇒"Szolgáltatói szoftverver." címsor alatti utolsó sorban (azaz, onnan lefelé a 3.sorban látható...)

    hogy az aktív-CSC -nk, átváltott-e(?) TMH -ról ⇒XEH kódra.
    Amennyiben minden rendben, akkor vegyük ki a SiM-tálcát (nem kell kikapcsolni &/ újraindítani...), és cseréljük vissza a SiM-kártyát ⇒arra (Telekom), amellyel korábban is használtuk ....

    A kódsornak ezt kell mutatnia, ha sikeres a művelet (tehát: TMH -s készülék esetében, TMH -ról ⇒XEH -re...), és a készülékbe visszahelyeztük a Telekomos SiM kártyát :

    XEH / TMH,TMH / EUX / TMH

    ¹ Aktív-CSC, és a CSC kódokról bővebben: LINK
    ² FR = Factory Reset. Minden visszakerül ⇒gyári alap állapotba (tehát minden egyéni app +beállítás +stb törlődik). Érdemes, előtte, alaposan lementeni minden "számomra" fontos 'dolgot'...
    ³ FRP = Factory Reset Protection. Amennyiben ezzel jutalmaz ('jutalom' = amikor kéri a google dolgainkat, de azokat nem tudjuk, nem írtuk fel, preventív lépéseket nem tettünk, stb...⇒és ilyenek miatt a telefon: lezár...) a készülék, akkor a fent leírtak közül valamit vagy elmulasztottunk, vagy nem jól csináltunk....

    Ehhez való segítségkérés, vagy megoldás kínálása, a téma bármely szintű kitárgyalása -nyíltan- az összes topikban tilos !

    Megoldása, szorgalmi feladata mindenkinek: Google, youtube, stb.... ⇒ezek mindenkinek azonos minőségű 'barátai'.. De leginkább javasolt, hogy készülékünkkel sétáljunk be valamelyik szervizpontba, ahol a tulajdonjog igazolását követően (díj ellenében) kinyitják nekünk.
    Megelőzési lehetőség, a már említett (⇑) " írd fel a google-fiók adatait " -on túl .. :
    A készülék OS -éből indítjuk a gyári visszaállítást (FR), az abban elérhető lehetőségek valamelyikével (több van... ⇒egy egyszerűsítő + időmegtakarító megoldás lehet ez: LINK ..).
    ! Téves "urban legend", hogy FRP-Lock ⇒csak attól lehet, "hogy ha FR előtt, a készüléken nem jelentkezünk ki a google-fiókunkból". Más, egyéb biztonsági beállítás is aktíválhatja azt, ha az, például FR ⇒Recovery alól, vagy külső parancs által (ODIN) valósul meg !
    multi-CSC / single-CSC firmware meghatározásokhoz, egy kis szemléltető "magyarázat" (Galaxy S7 / S7e firmware -en, de a lényegi mibenléte az összes többire is releváns..) :

    KÉP

    Értelemszerűen, más-más lehetőségeket kaphatunk, a készülékbe helyezett SIM szolgáltatójának függvényében. Voda, vagy Telenor, DiGi -s kártyáknál, az "APN kiválasztása 1' -nál ⇒más lehetőségeket fog kiírni a készülék, amennyiben, ahhoz a szolgáltatóhoz is tartozik "MVNO⁶" ...
    Hazai, virtuális szolgáltató(k) (MVNO -k) :
    - Blue mobile
    - MOL mobile
    - Tesco mibile
    - Netfone Telekom
    - UPC mobil
    stb..

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Galaxy A52 4G & A52 5G & A52s 5G készülék aktív-CSC¹ -jének XID(ⓐ), ILO(ⓑ), vagy THL(ⓒ)kódra állítása a gyári hívásrögzítő aktíválásához.
    Tehát: SM-A525F & SM-A526B & SM-A528B készüléktípusok esetén !

    Ⅰ. A . pontban olvasható MŰVELETSOR -ban, miért az FR² -rel együtt-járó megoldás szerepel ?
    - Ennek oka, hogy a firmware -ek különböző méretű egyéb partíciókkal + tartalmakkal vannak konfigurálva: a biztosan hiba mentes használathoz.
    Firmware váltáskor : ezek a partíció méretek + tartalmak csak akkor változnak meg, ha ODIN -ba az 'alap-CSC' file -t tallózzuk be !

    Ⅰ. / ① Van-e lehetőség FR² nélküli megoldást választani ?
    - Van.... ⇐Ehhez, a jelen leírás Ⅱ/⑤ pontjában szereplő ' ÚTMUTATÓ ⇒➌/Ⓑ ' helyett... ⇒válasszuk az abban szereplő ⇒➌/Ⓐ -t !
    A váltás, nagy valószínűséggel ezzel is megtörténik, de a 'felhasználói-szokásaink' + 'felhasználói-körülményeink' előidézhetnek olyan szituációt, hogy az inkorrekt partíció-méretek + tartalmak miatt, a későbbiekben hibákba futhat a használat (pl akadozva, vagy egyeltalán nem érkeznek meg az OTA frissítések, kifagy "ez+az" az app, stb, stb..).

    Ⅱ. MŰVELETSOR:

    Az összes egyéni biztonsági beállításainkat kikapcsoljuk, ignoráljuk= egyenként [....plö: - Biztonságos indítás, Biometrikus minták (pl: ujjlenyomat), Biztonságos mappa, stb,stb... !!!! ]. Majd felírod a Samsung-fiók, és a google-fiókod adatait, mert nagy valószínűséggel az FR² után közvetlenül, az első boot alkalmával kérni fogja azt a készülék a 'Nyelv-választás' képernyő után, és ha azt nem tudjuk, vagy valamit elmulasztottunk kikapcsolni, akkor FRP³-Lock -ba kerülhet a készülék !

    Lementünk minden fontos adatot a telóról (mert minden személyes cucc + beállítás veszni fog ! ) .

    Firmware letöltéshez : ÚTMUTATÓ ...⇒ A letöltéshez (javasolt a ➋/ⓑ), értelemszerűen a jelen készülékünk típuskódját használjuk, behelyettesítve. Lehívó kódoknak (!!) pedig, az XID, THL, vagy ILO kódokat, szintén behelyettesítve ⇒az ott látható helyett ...

    /ⓐ (XID) Letöltjük az OLE (multi-CSC) firmware -t, amellyel a flash után XID (Indonéz független) lesz a készülék aktív-CSC¹ -je. Mivel az a firmware nem tartalmaz egyetlen EU -s régiókódot sem (szemben az XEH -t is tartalmazó OXM -mel...), ezért a honos SiM kártyákkal XID lesz az aktív-CSC¹ -nk, és a használt SIM -hez is ezt fogja hozzá rendelni (SiM-kódnak) a teló, vagy a firmware -ben lévő default kódot.
    SM-A526B esetén, ez, csak a *1AUE1 -es ⇒2021.05.19 -én kiadott 'OLE firmware release' -től lehetséges. Tehát, amennyiben, Te, ez (⇑) előttin vagy, és azt meg is akarod tartani, akkor az, csak SiM-kártyás átállítással lehetséges, ennek az: ÚTMUTATÓ ⇒Ⓐ pontja szerint ⇒Indonéz SiM-kártyával..

    /ⓑ (ILO) Letöltjük az OJM (multi-CSC) firmware -t, amellyel a flash után ILO (israeli független) lesz a készülék aktív-CSC¹ -je. Mivel az a firmware nem tartalmaz egyetlen EU -s régiókódot sem (szemben az XEH -t is tartalmazó OXM -mel...), ezért a honos SiM kártyákkal OLE lesz az aktív-CSC¹ -nk, és a használt SIM -hez is ezt fogja hozzá rendelni (SiM-kódnak) a teló, vagy a firmware -ben lévő default kódot.
    SM-A526B esetén, ez, csak a *1AUD6 -os ⇒2021.04.19 -én kiadott 'OJM firmware' release -től lehetséges. Tehát, amennyiben, Te, ez (⇑) előttin vagy, és azt meg is akarod tartani, akkor az, csak SiM-kártyás átállítással lehetséges, ennek az: ÚTMUTATÓ⇒Ⓐpontja szerint ⇒israel-i SiM-kártyával .

    /ⓒ (THL) Letöltjük az OLM (multi-CSC) firmware -t, amellyel a flash után THL (Thai-földi független) lesz a készülék aktív-CSC¹ -je. Mivel az a firmware nem tartalmaz egyetlen EU -s régiókódot sem (szemben az XEH -t is tartalmazó OXM -mel...), ezért a honos SiM kártyákkal THL lesz az aktív-CSC¹ -nk, és a használt SIM -hez is ezt fogja hozzá rendelni (SiM-kódnak) a teló, vagy a firmware -ben lévő default kódot.
    SM-A526B esetén, ez, csak a *1AUD6 -os ⇒2021.04.21 -én kiadott 'OLM firmware' release -től lehetséges. Tehát, amennyiben, Te, ez (⇑) előttin vagy, és azt meg is akarod tartani, akkor az, csak SiM-kártyás átállítással lehetséges, ennek az: ÚTMUTATÓ⇒Ⓐpontja szerint ⇒Thai-földi SiM-kártyával .

    * Az OLE & OJM & OLM (mindegyik= multi-CSC) firmware -ek: Magyar nyelvet is tartalmaznak.

    Helyezzük 'ODIN (Download) MODE' -ba a készüléket. Ezt, elérhetjük 'Recovery MODE' -ból is, ha abban a 'Reboot to bootloader' lehetőséget választjuk.
    * A 'Recovery MODE' elérése ( A52 5G & A52s ) :

    VIDEO

    Firmware telepítéshez (flash) : ÚTMUTATÓ ....⇒ A flash -hez, értelemszerűen a jelen készülékünk típuskódját használjuk, behelyettesítve. A biztos eredményhez: ... a leírásból a ⇒➌/Ⓑ -t, tehát az ⇒FR² -t eredményező metódust válasszuk.

    A flash után, a készülék újraindul, és az azt követő első boot= sokkal hosszabb lehet, mint egy 'alap újra-indításkor', így teljesen normális, ha -az- akár ~7-15 percig is eltart...

    Ⅲ. ELLENŐRZÉS:
    Amennyiben nem vettük volna észre, hogy a flash +FR utáni első boot alkalmával Bahasa / Héber / Thai nyelvezettel fogadott a készülék, akkor a:

    Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftver adatai ⇒"Szolgáltatói szoftverver." címsor alatti utolsó sorban (azaz, onnan lefelé a 3.sorban látható...)

    hogy az aktív-CSC¹ -nk, átváltott-e(?) XID / ILO / THL kódra.

    KÉP

    (a kép segéd-illusztráció!!! ... ⇒azon egy Note9 'infótáblája' látható...)

    Sikeres művelet esetén, a kódsor első tagja (aktív-CSC¹) :
    - XID ⇒Indonéz független régiókód (ⓐ)
    - ILO ⇒israeli független régiókód (ⓑ)
    - THL ⇒Thai-földi független régiókód (ⓒ)

    ! A kódsor utolsó tagja, firmware cserével sem változik !

    Ⅳ. Lehetséges "hátrányok" (amennyiben, valakinek ~"az" lehet..):
    - Idegen (eset: ⓐ=Bahasa; ⓑ=Héber ⓒ=Thai) nyelvű üzeneteket tölthet le/jeleníthet meg a készülék.
    - Nagyobb esély van arra, hogy nem a nálunk (Magyar o.) releváns hálózati 'finom-paraméterezést' fogja használni a teló [mivel ezek a firmware -ek, nem tartalmaznak egyetlen EU -s régióhoz valót sem.. ( az A52 4G SM-A525F -nél, az eredeti OXM -ben sem tartalmazott egyetlen magyart sem ) ]. Így, nem zárható ki, hogy az átlagos többséghez képest, gyakoribbak lehetnek a hívásproblémák.

    ¹ Aktív-CSC, és a CSC kódokról bővebben: LINK
    ² FR = Factory Reset. Minden visszakerül ⇒gyári alap állapotba (tehát minden egyéni app +beállítás +stb törlődik). Érdemes, előtte, alaposan lementeni minden "számomra" fontos 'dolgot'...
    ³ FRP = Factory Reset Protection. Amennyiben ezzel jutalmaz ('jutalom' = amikor kéri a google dolgainkat, de azokat nem tudjuk, nem írtuk fel, preventív lépéseket nem tettünk, stb...⇒és ilyenek miatt a telefon: lezár...) a készülék, akkor a fent leírtak közül valamit vagy elmulasztottunk, vagy nem jól csináltunk....

    Ehhez való segítségkérés, vagy megoldás kínálása, a téma bármely szintű kitárgyalása -nyíltan- az összes topikban tilos !

    Megoldása, szorgalmi feladata mindenkinek: Google, youtube, stb.... ⇒ezek mindenkinek azonos minőségű 'barátai'.. De leginkább javasolt, hogy készülékünkkel sétáljunk be valamelyik szervizpontba, ahol a tulajdonjog igazolását követően (díj ellenében) kinyitják nekünk.
    Megelőzési lehetőség, a már említett (⇑) " írd fel a google-fiók adatait " -on túl .. :
    A készülék OS -éből indítjuk a gyári visszaállítást (FR), az abban elérhető lehetőségek valamelyikével (több van... ⇒egy egyszerűsítő + időmegtakarító megoldás lehet ez: LINK ..).
    ! Téves "urban legend", hogy FRP-Lock ⇒csak attól lehet, "hogy ha FR előtt, a készüléken nem jelentkezünk ki a google-fiókunkból". Más, egyéb biztonsági beállítás is aktíválhatja azt, ha az, például FR ⇒Recovery alól, vagy külső parancs által (ODIN) valósul meg !
    multi-CSC / single-CSC firmware meghatározásokhoz, egy kis szemléltető "magyarázat" (Galaxy S7 / S7e firmware -en, de a lényegi mibenléte az összes többire is releváns..) :

    KÉP

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Galaxy A52 5G & A52s 5G

    NINCS ÖNÁLLÓ TMH & XEH FIRMWARE !

    !! CSAKOXMVAN !!

    A52 5G :

    ... - forrás: sammobile

    A52s 5G :

    ... - forrás: sammobile

    Tehát, amikor update érkezik, akkor :
    - ' új OXM update érkezett TMH régiókódra ' ,
    - ' új OXM update érkezett XEH régiókódra ' ,
    a helytálló tartalom.

    Definíció különbség "FIRMWARE""ROM" kifejezések -valós- jelentése között .... ⇒LINK

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Firmware letöltés, jó sebességgel, letöltő program nélkül. Régebbi release -ek is ! :
    - Galaxy Note 9 : LINK
    - Galaxy S7 : LINK
    - Galaxy S7e: LINK
    - Galaxy A50: LINK
    - Galaxy A52 4G: LINK
    - Galaxy A52 5G: LINK
    - Galaxy A52s 5G: LINK

    SEStore -ajánlott (!)- javítási díjak:
    - Galaxy Note9 : LINK
    - Galaxy A50 : LINK
    - Galaxy A52 4G : LINK
    - Galaxy A52 5G : LINK
    - Galaxy A52s 5G : LINK
    - Galaxy S7 : LINK
    - Galaxy S7edge: LINK

    Eredeti alkatrészek:
    - Galaxy Note 9 : LINK
    - Galaxy S7 : LINK
    - Galaxy S7e: LINK
    - Galaxy A50: LINK
    - Galaxy A52 4G: LINK
    - Galaxy A52 5G: LINK
    - Galaxy A52s 5G: LINK

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    Néhány bevált, hatékony, üzemidőt emelő opció, 5G -s készülékekhez:

    - fényerő körültekintőbb megválasztása (alacsonyabbra) ,
    - csórifi helyett... ⇒telóra letöltött (offline) zene lejátszás,
    - online navi helyett... ⇒offline navi használata úgy, hogy a készüléknek ne kelljen a szélvédőre helyezetten extra fényerőn üzemelnie a magas környezeti-fény miatt (az ott jelentkező extra hőterhelés elkerülése sem mellékes..+ nem gyarapítod azok táborát, akik ⇒ezzel ⇒'okosba' ⇒csinálnak maguknak egy extra holtteret...),
    - online alapon működő és ezzel jelentős adatforgalmat generáló Fotók & Videók kezelő appok használatának a kerülése. plö: Google Photos (ezzel plö csak a Google Cloud -ba feltöltött képek nézegethatők...) ,
    - pofakönyv & pofa-messenger használat redukálása,
    - pistagramm használat redukálása,
    - szignyál használat redukálása,
    - üresgramm használat redukálása,
    - sötét mód használata ahol csak lehet + a 'Fejlesztői beállításokban' is kényszerítve,
    - ne tartsd bekapcsolva azokat a funkciókat, amelyeket nem használsz aktuálisan. Pl: WiFi, Bluetooth, NFC, GPS (egy cikk, a számos közül: LINK )...
    - ~pár %-ot segíthet még, a nem használt gyári programok tiltása (PC -s programmal, vagy ADB -vel, stb..),
    - 5G kikapcsolása .... ⇒kivéve (!!): ha a hívásaim 80+% -át minimum (!) 4-es állandó 5G térerőn ⇒VoIP -on bonyolítom (tehát, plö: Viber -en..)...

    [ Szerkesztve ]

  • gerner1

    Topikgazda

    ONE UI verzió
    SM-A525F , SM-A526B , SM-A528B készülékeknél

    Példához egy A52s firmware :

    A528BXXU1AUH9

    Jelölés (Samsung-szerinti firmware főverzió nyilvántartás) - ONE UI verzió
    A = 3.1

    A jelölés, minden galaxy típusnál, a piacrakerülés dátumától kezdődik. Így, mindig az a ONE UI verzió kap "A"-jelölést, amellyel újonnan, az adott Galaxy típus megjelent/megjelenik .

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák