Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Doner #143038 üzenetére

    Itt licencelés témában azért akkorát nem kever a Microsoft, világosan le lett írva hogy mi a helyzet, ami ráadásul nagyon nem újdonság, már a 2015 novemberében megjelent 1511-es óta, vagyis több mint 6 éve így van. Meg a digitális licencnek köszönhetően már nem kell állandóan termékkulcsok megadásával szórakozni mint a korábbi Windowsoknál, akár OEM licenc esetén is megoldható hardvermódosítás után az újraaktiválás, stb. :) Bár az utóbbi telefonos ügyfélszolgálaton keresztül akár a korábbi Windowsoknál is megoldható volt.

    [ Szerkesztve ]

  • coco2

    őstag

    válasz Doner #143038 üzenetére

    Akkor had próbáljam meg konkretizálni - bár biztos akkor lesz, ha valaki kipróbálja.

    Kiinduló állapot aktivált win 10-en user live ID-val belépve, amihez a licence digitálisan hozzá van kötve - az MS minden létező módon tudja, kihez tartozik a gép.

    -1. Létrehozni gépen offline user-t, adni neki rendszergazda jogokat.
    -2. Átjelentkezni arra az acc-ra.
    -3. A live ID-s user logint törölni arról a win 10 példányról.
    -4. "slmgr /upk" + "slmgr /cpky"
    -5. Belépni live ID-val "https://account.microsoft.com/" oldalra, "Device" listát kérni, és eltávolítani a szóban forgó gépet.
    -6. Gép reboot (biztos, ami biztos)

    Aztán nekiállni valami ubuntu live cd-ről a teljes hdd / ssd partíció struktúrát törölni, hogy win 10 telepítő ne ismerjen fel semmit. Utána boot win 10 installer pen drive-ról, telepíteni offline user-rel, és megnézni, beaktiválódik-e a win 10?

    Én arra teszem a voksomat, hogy nem.

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák