Amazfit Balance - ár-érték egyensúly

A Balance-nak van most speciális kiadása is különböző színekben, de ez semmit nem változtat az egyébként is jól eltalált funkcionalitáson.

Bevezető

Kétszer vettem eddig részt Amazfit rendezvényen. Először a CES-en, ahol a T-Rexet mutatták be, másodszor pedig pont a napokban, ahol igazán nem mutattak semmi újat, csak a Balance nevű órájuk kapott néhány új színű változatot, ezt pedig Special Editionnek keresztelték el. Mivel az IFA-n bemutatott Balance még nem járt nálunk, Berlinben pedig most adtak a résztvevőknek egy új kiadást, ezért kaptunk az alkalmon, hogy rögtön teszt is készüljön.

Stefan Bunte az Amazfit Balance Special Edition bemutatóján Berlinben
Stefan Bunte az Amazfit Balance Special Edition bemutatóján Berlinben [+]

Az Amazfit mögött hivatalosan a Zepp nevű cég áll, ami pedig hivatalosan a Huami nevű céghez tartozik, ami pedig roppant jó viszonyban van a Xiaomival, hogy mást ne mondjak, szinte az összes Mi Band a Huami terméke (kivéve talán a hatodik generációt, akkor épp összebalhéztak valamint, de rájöttek, hogy közösen többre mennek), szóval van gyakorlatuk bőven a viselhető elektronikai termékek kapcsán. A legolcsóbb BIP modellektől a T-Rex 2-ig bezárólag mindenféle árkategóriában ott vannak, legutóbb a Cheetah járt nálunk, de a Balance annál egy szinttel komolyabb — és ez főleg a kialakítására vonatkozik.

A gyártó európai vezetője, Stefan Bunte a berlini bemutatón persze elmondta, hogy 72 millió Zepp felhasználó van már, hogy saját maguk tervezik a chipsetet és ahhoz igazítják az oprendszert, amitől jóval hosszabb üzemidőt tudnak biztosítani, mint az Apple, vagy éppen a Samsung, aztán még a rendezvény végén elkaptam pár kérdés erejéig. Amelyek közül az első az volt, hogy mégis hová pozícionálja magát a márka, a válasz pedig nem szégyenlősködött: ők akarnak lenni a megfizethető Garmin, hiszen ellentétben a Samsunggal, a Honorral, a Huawei-jel, a Xiaomival és az Apple-lel ők nem gyártanak telefont. Így viszont csak akkor van esélyük, ha olyan egészségügyi ökoszisztémát és pontosságot tudnak kínálni, mint a Garmin, ami azonban nem könnyű feladat. Egyelőre például nincs EKG-mérés, nincs eSIM (az nem is lesz, mert kikutatták, hogy kevesek igénylik), de például testtömeg-összetételt már mér a Balance, a Zepp Pay is elindult, noha itthon még elég korlátozottan használható. Van alkalmazásáruház és extra szolgáltatások (Zepp Aura és Zepp Coach), szóval láthatóan igyekeznek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés