EarFun Free Pro 3 - a hármas lazán megvan

Specifikációkat nézve remek ajánlatnak tűnik az EarFun új apró méretű fülhallgatója, de használat során azért feltűnnek a kedvező ár miatti hiányosságok.

Bevezető, doboz tartalma, külső

A fülben apró, tudásban nagy! Valami ilyesmi ötlet lehet az EarFun Free termékkategória mögött, melynek legújabb tagja a Free Pro 3, ami nem a harmadik iteráció, hanem a sokadik. Korábban volt tesztünk a sima Free-ről, a Free 2-ről, a Free Próról és a Free Pro 2-ről is, jöjjön hát a harmadik generáció bemutatása, melyet jelenleg 80 dolláros (28 ezer forintos) áron kínál a gyártó, természetesen mindenféle kuponnal (HSEFP3), amivel 60 dollárra (21 ezer forintra) mérsékelhetjük a kifizetendőt.

Az EarFun Free Pro 3 szürke színben
Az EarFun Free Pro 3 szürke színben [+]

A Free Pro 3 is apró, a töltőtok 67 x 50 x 31 milliméter, a 4,5 grammos fülesekkel együtt 41,5 grammot nyom, és talán mérete okán nem várná az ember, de megvan a vezeték nélküli töltés támogatása is a tokban, így USB-C kábel mellett Qi töltőpadokról is képes energiát felvenni. A gyorstöltés ugyanakkor csak vezetékkel megy, ott tíz perc a kábelen két órányi zenelejátszásra elegendő energiát ad. A fülesek mágnesesen csatlakoznak a tokba, pogo pines csatlakozókon vesznek fel energiát. A mágnesek és a tok fedele is erősen tart, vajmi kevés esély van rá, hogy véletlenül kinyíljon.

A doboz és tartalma
A doboz és tartalma [+]

A Qi tekercs a tok alján, az USB-C csatlakozó a hátoldalon van. A fedélen EarFun logó, elöl pedig egy RGB LED fény, mely a töltés és a töltöttség állapotát jelöli. Ha felnyitjuk a fedelet, a fülhallgatókba szerelt egy-egy LED is világítani kezd, ezek a fülesek töltöttségét és a kapcsolat állapotát jelzik. A hordozó bölcsőn semmi érdekes nincs, egyszerű műanyag, belül a fülesek közt találni még egy gombot, amivel párosító módba tehetjük az eszközt. A fülhallgatók IPX5 védettséget élveznek.

Az apró töltőtok a kezembenAz apró töltőtok a kezembenAz apró töltőtok a kezemben Az apró töltőtok a kezemben [+]

Sárga-fehér csomagolásában a Free Pro 3-nak találunk a töltőtokon és a füleseken kívül még hat pár gumiharangot, három pár gumitámasztékot, egy rövid töltőkábelt, és ennyi. A kialakítás nagyrészt változatlan az elmúlt években megjelent modellekhez hasonlítva: zárt fülhallgató, a hallójáratban ülő (in-ear) kialakítással, átlagos mérető vetőcsövön cserélhető szilikon harangokkal. A vetőcső végén fém rács, a fülhallgatók fején pedig hely szilikon támasztéknak, mellyel a fülkagylóban stabilan megmaradhat az eszköz. Gyárilag az M-es méretű gumiharanggal érkezik az eszköz, számomra általában ez a jó méret, de itt kicsi volt, az L-es méretűvel viszont stabil és kényelmes viseletet biztosított a Free Pro 3. Mivel a füles nagyon könnyű, így az ember szinte észre sem veszi, ha fülében van, de csak szinte, mert a szellőzés és a nyomáskiegyenlítés nem tökéletes, ha az ANC-t használjuk, érezhetjük úgy, mintha bedugult volna fülünk.


[+]

Testén fekete, kívülről sötétszürke a tesztre kapott két fülhallgató, fejükön a márka logója szintén szürkével, de fehérben és tengerészkékben is elérhető. A füleseken látni a mikrofonokat, illetve a töltőcsatlakozókat, de közelségérzékelőt nem, lévén ez hiányzik. A zenét így nem indítja és állítja automatikusan a Free Pro 3, ha egy fülhallgatót kivettünk fülünkből, csak akkor nyomja meg a stop gombot, ha mindkét füles visszakerült a tokba. A logónak is helyt adó szürkés felület érintésérzékeny, ezzel adhatunk parancsokat az eszköznek, melyeket az Android és iOS rendszerre egyaránt letölthető EarFun Audio alkalmazásban állíthatunk be.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • EarFun Free Pro 2 - megnyerő

    A fülben egy apró kis semmiségnek érződik, mégis korrekt üzemidővel, kellemes hangzással és megbízható működéssel kecsegtet. Persze zajszűrésben nincs ott, mint a műfaj legnagyobbjai.

  • EarFun Free 2 teszt

    Megérkezett az AptX és az IPX7-es védelem kettőse az EarFun legújabb fülesébe, ráadásul viszonylag visszafogott lett a hivatalos árazás is.

  • EarFun UBOOM és Free Pro - apróságok

    Fülhallgatós vonalon döbbenetesen nagyot fejlődött a cég, és alapvetően a hangszóró is jól vizsgázott, ez utóbbit azonban mégsem merjük ajánlani.

  • EarFun Free - az elvárható szint

    Ha olcsó, kevésbé ismert kínai termékről van szó, sokan hajlamosak végletesen gondolkodni: az egyik csoport túlzóan magasztal, a másik minden effélét szemétre való, legyártást sem érdemlő terméket lát bennük. Az igazság? Valahol a kettő közt lesz!

Hirdetés