Ferzon Wide BT - ezek ilyenek

Bevezető

Ha véletlenül lenne egy ilyen gép a birtokomban, biztos Gerzsonnak hívnám. De nincs, ami nem okoz álmatlan éjszakákat (egyrészt mert a tabletet nem tudom beilleszteni az életembe, másrészt pont ezt nem is nagyon akarnám), viszont most egy ideig a teszt kapcsán együtt kellett élnem a Ferzon márkanevű eszközzel, ami egy kitudjahanyadik olyan brand, aminek nulla múltja van, Kínában összerakják, valahol Európában felmatricázzák és olcsón értékesítik. És ha az ember körülnéz akár egy hipermarketben, akár webshopok kínálatában, láthatja, hogy irgalmatlan mennyiségű olyan márka bukkant fel, amikről még életünkben nem hallottunk. Az XXL GSM is azzal hívott fel, hogy eljutott hozzájuk valami, amiről nem tudják, hogy jó, nem jó, de elküldik tesztre. Egyébként a Ferzon számunkra nem is cseng annyira ismeretlenül, ugyanis egy androidos médialejátszót már teszteltünk a Prohardver hasábjain tőlük.

Ferzon Wide BT
[+]

Sorolok pár ilyen, mostanság felbukkant nevet: Easypix, Lenco, DPS, Larc, Manta, Tracer, vagy a kedvencem, a Trevi. Ebből a vonalból is két kategória létezik, az egyikbe tartoznak azok, akik komolyabban gondolják, megpróbálnak tényleg brandet építeni, küszködnek a terméktámogatással, adott esetben még frissítéseket is adnak a régebbi modellekhez, jelen vannak már egy ideje a piacon és fokozatosan, a tapasztalataik fényében igyekeznek emelni a minőséget, megválogatják a beszállítókat (amennyire ez lehetséges), egyszóval cégként, márkaként működnek, van boltjuk, ilyesmi. Ide tartozik a ConCorde, a WayteQ, a Navon, a Prestigio, vagy a myAudio, csak hogy néhány példát mondjak. Ha a Nokia A brand, akkor a Ferzon és a többi mondjuk F szinten vannak. És ami a legfontosabb, hogy a tabletvilágban a nagy gyártók után rohanó falka tagjai jellemzően ugyanazt adják, ugyanannyiért, tehát ami a Ferzon kapcsán most elmondható, az jó közelítéssel igaz a többi hasonló masinára is.

Ferzon Wide BT
[+]

Ha nagyon olcsón keresünk tabletet, nem érdekel minket a frissítés, tényleg a kiadott pénzösszeg minimalizálása a cél, akkor is van nagyjából öt olyan dolog, ami alapvetően befolyásolja a gép használhatóságát. Az első a kijelző: ami manapság noname brand és még IPS technológia sincs benne, az várhatóan mezei TFT, ez pedig a használhatóságon igen nagyot ront. A másik a SoC, azaz a processzor és a GPU párosa, ami szintén fontos, aztán a RAM mérete (512 MB-tal tabletet venni az önsanyargatás kategóriájába tartozik), az adatkommunikációs képességek és az Android verziószáma következik. Ezekből kell olyat nézni, ami korrektül fest, valószínűleg a további supportról lemondhatunk, tehát ha mindenképpen a nagyon olcsó gépek között mazsolázunk, akkor van választék, csak tényleg érdemes egymás mellé tenni az ajánlatokat. Én például azzal kezdeném, hogy a mezei TFT paneles gépeket ki is húznám a listáról. Ezzel egyébként a most tesztelt Ferzont el is vesztettük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés