Garmin Vivosmart 5 - monokróm kapudrog

Vannak nála szebbek, vannak nála okosabbak, vannak nála olcsóbbak is. A szoftveres oldal viszont be tudja rántani az embert és ha az megtörtént, nincs megállás.

Külső, kijelző, üzemidő

Dizájn szempontjából furcsa egy kütyü a Garmin Vivosmart 5. Az S/M és L méretben elérhető karperec monokróm OLED kijelzővel lett felszerelve, pedig a Garmin Vivofit 4 is színes megjelenítőt kínált és a fitneszkarkötők közül a jóval olcsóbb felhozatalban sem ismeretlen a színes kijelző. Mert a Vivosmart 5 olcsónak nem nevezhető, 59 990 forintos áron kapható, amivel még a Garmin kínálatát böngészve sem feltétlenül a legolcsóbb termék, jelenleg például a Venu Sq is ennyiért kapható. Az érintésérzékenysége mindenesetre jó a Vivosmart 5 panelének és a kijelző alatti nyomógomb is olyan pozitívum, amit más fitnesz-karperecek nem gyakran nyújtanak, pedig rendkívüli módon megkönnyíti az irányítást, főleg ha az ember éppen izzad edzés közben.

A karkötő tokozása polikarbonát, a test kipattintható a szilikon szíjból, így a szíj könnyedén cserélhető. A képen az S/M-es méret látható.A karkötő tokozása polikarbonát, a test kipattintható a szilikon szíjból, így a szíj könnyedén cserélhető. A képen az S/M-es méret látható. A karkötő tokozása polikarbonát, a test kipattintható a szilikon szíjból, így a szíj könnyedén cserélhető. A képen az S/M-es méret látható. [+]

Szintén pozitívum, hogy az előző generációból a kijelzőt körülölelő fém részt polikarbonát váltja, a szilikon szíj pedig cserélhető, így strapabíróbb lett a szerkezet. A kijelző 10,5 x 18,5 milliméter méretű, rajta 88 x 154 pixeles felbontással terül szét a tartalom az akril óraüveg alatt. A Garmin szerint jobban látható és olvasható a panel, ehhez környezeti fényérzékelő figyel és állítja automatikusan a fényerőt ha megemeltük csuklónkat vagy megnyomtuk a gombot, mert mindig éber kijelzés nincsen a Vivosmart 5-ben. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kültéren is látható a megjelenített tartalom, de erős és közvetlen napfényben már kézzel kell árnyékot adni a kijelzőnek vagy hunyorogni kell. Az olvashatóság a számlapon és az edzésmódok közben egész jó, az értesítések azonban nagyon durván tördelve jelennek meg, mert csak kilenc karakter fér el egymás mellett egy sorban. A telefonra beérkező értesítésekre Android telefonhoz kapcsolva adhatók gyors válaszok is a csuklóból, ezek nagyjából az “OK”, “Igen”, “Nem”, “Köszönöm”, “Most nem tudok beszélni, majd visszahívlak!”, "Elindultam" vonalon mozognak, viszont pozitívum, hogy a népszerű chat platformokon beérkezett üzenetekre is lehet válaszolni. Képeket a kijelző nem képes megjeleníteni értesítések esetén, de emotikonokat igen.

Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók.Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók.Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók.Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók.Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók.Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók. Így néz ki a Vivosmart 5 menürendszere és az értesítések megjelenítése, valamint a gyors reakciók. [+]

A Vivosmart 5 nagyon könnyű (24,5 gramm) és apró méretű (szíjjal együtt 19,5 x 10,7 x 217 mm), az ember csuklóján kényelmesen és feltűnésmentesen elvan, alvás közben sem zavart. Az M-es méretű szíj stabilan ült a karomon és jól szellőzött, szabadtéri futás során sem csúszkált a verítéktől. A kialakítás megfelelt az 5ATM vízállóságnak is, így medencés úszásra is használható a karperec, viszont csak 25 vagy 50 méteren, illetve 25 yardon képes mérni a hosszokat, egyéni medencehossz beállítására (például egy 33,3 méteres medence esetén) nincs lehetőség. A nyomógombot gumi borítás védi, egyszeri nyomásra vagy nyomva tartásra reagál menüponttól függően, a tevékenységek leállítására, a főmenübe való belépésre, illetve az almenükből történő visszalépésre lehet használni.

A kijelző, a gomb és az érzékelők a csukló felőli belső oldalon.A kijelző, a gomb és az érzékelők a csukló felőli belső oldalon. A kijelző, a gomb és az érzékelők a csukló felőli belső oldalon. [+]

A csukló felőli oldalon az Elevate optikai pulzoximéter és pulzusmérő szenzor található, illetve a Garmin eszközök szokásos 4 pines fizikai töltőcsatlakozója. A dobozban a Vivosmarton kívül két köteg papíralapú leírást és egy USB-A végű töltőkábelt találunk. Egy teljes töltés másfél órát vesz igénybe, 100%-os akkuról indulva pedig 5 napot lehet erőteljes használattal kihozni a karperecből. A Garmin pulzoximéter nélkül 7 napnyi működési időt ígér, nekem a teszt alatt az öt nap úgy jött ki, hogy a karkötő csak a követett mozgások (futás, sétálás, úszás, jóga) és alvás közben használta a pulzoximétert, egyébként csak lépéseket és pulzust, amikből a Garmin Connect stresszt, valamint Body Battery értéket számolt.

A doboz és tartalma.
A doboz és tartalma. [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés