GSpace - közel sem tökéletes, de azért Google

Kipróbáltuk a HMS keretrendszert használó mobilokra letölthető GSpace alkalmazást, mely azt ígéri, használatával visszatér az embargó előtti élmény minden Huawei mobilra, hisz visszavarázsolja a Google-t. Ez így nem teljesen igaz, de a semminél jobb.

A GSpace telepítése, beállítása

A telepítés folyamatát az előző oldalon lényegében leírtam, ha Huawei telefonunk van, akkor az App Gallery-ben rákeresünk, majd rányomunk a telepítésre, és kész is vagyunk, az alkalmazásaink között meg kell jelennie a GSpace ikonjának. Első indításkor megkér a program, hogy töltsük le a működéshez szükséges csomagokat, itt a letöltésre vagy a kilépésre van lehetőségünk. Miután letöltöttük, mindenféle engedélyt meg kell adnunk az alkalmazásnak, a médiához és fájlokhoz való hozzáférést, a telefonhoz való hozzáférést, helyelérést, mikrofon- és kamerahasználatot, közeli készülékek keresését, illetve érdemes engedélyezni az értesítések küldését, a más alkalmazások feletti megjelenést és érdemes letiltani az Indítási beállítások menüpont alatt az alkalmazásbeállításokban az automatikus kezelést, ezzel megelőzhetjük, hogy az EMUI erőszakos RAM-kezelése kilője a háttérből a GSpace-t.

A GSpace telepítése.A GSpace telepítése.A GSpace telepítése. A GSpace telepítése. (forrás: Mobilaréna) [+]

A szükséges engedélyek megadása után fogjuk tudni csak használni a programot.A szükséges engedélyek megadása után fogjuk tudni csak használni a programot.A szükséges engedélyek megadása után fogjuk tudni csak használni a programot. A szükséges engedélyek megadása után fogjuk tudni csak használni a programot. (forrás: Mobilaréna) [+]

Ha ezekkel mind megvagyunk, elindíthatjuk végre a programot, ekkor fel fog ugrani az ismerős Google bejelentkező felület, meg kell adnunk a felhasználói nevünket és jelszavunkat, majd meg is vagyunk. A GSpace olyan jól emulálja a Honor 8X-et, hogy a bejelentkezéshez használt Google-fiók fióktevékenységei között is együtt jelent meg a tesztre használt Mate 50 Pro mellett a kínai régiósként felismert, nem valódi Honor.

Az ismerős bejelentkezési felület fogad.
Az ismerős bejelentkezési felület fogad. (forrás: Mobilaréna) [+]

Miután bent vagyunk, a főoldalon legfelül láthatjuk a Google Play ikonját, mellette pedig ajánlott, népszerű alkalmazásokat. Azon programok esetén is használható a GSpace-es letöltés, melyek mondjuk az App Gallery-ből, Amazon App Store-ból vagy APK-ból felkerültek már a telefonra, ilyenkor két egymástól független alkalmazásként fogja kezelni a rendszer őket, simán mennek egymás mellett két eltérő fiókkal.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Ha a GSpace-hez használt Google-fiókot számítógépen vagy más eszközön is használjuk, működik a szinkronizálás a böngészőben és a programon belül a Google alkalmazásokban, sőt a teszt időszaka alatt érkezett egy frissítés, mely megoldotta azt is, hogy a GSpace-en belül lekattintott linkek ne a GSpace-en kívül nyíljanak meg. Sőt, a Google-fiókhoz kapcsolt bankkártya is használható a Play Áruházban végzett vásárlásokra, új kártyát hozzáadni azonban nem tudtunk. Úgyhogy jöjjenek is a tapasztalatok.

A Chrome simán szinkronizál az asztali környezettel.
A Chrome simán szinkronizál az asztali környezettel. (forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Nova 10 - halovány remények

    Középkategóriás Huawei van újra porondon, az ismert korlátozások most is adottak, de már félig-meddig létezik megkerülő megoldás.

  • Van magyar ára a Huawei Mate 50 Prónak

    Bemutatkozott a Huawei új csúcsmodellje, amely technikailag kivételes készülék, ám egyáltalán nem mondható kedvező árfekvésűnek és minden erőfeszítés dacára még mindig küzd az embargós limitációkkal.

  • HMS tudástár

    Egy helyen minden tudnivaló a Huawei Mobile Services ökoszisztémát használó telefonokról és táblagépekről, illetve az AppGalleryről.

Hirdetés