Honor Magic6 Pro - kör közepén számok

Megnövelt felbontás, egyedi szenzor, finomabb formavilág, csúcskategóriás körítés.

Bevezető, doboz tartalma

Háromnál is több éve már, hogy a Honor visszatért önálló, a Huaweitől független márkaként az európai piacra, a Magic6 Pro pedig a harmadik saját csúcskészülékük. Persze az egykori anyacég hatását még most is érezni, bár a MagicOS 8-as rendszer már saját fejlesztés, a felhasználói felület le sem tagadhatná rokonságát az EMUI-val, ami azoknak egyébként örömöt is okozhat, akik mai napig kitartanak P20, P30, esetleg Mate 20 készülékük mellett, de már szemeznek a piac ajánlataival, hogy mire lehetne váltani.

Honor Magic6 Pro a kezemben
Honor Magic6 Pro a kezemben [+]

A tavalyi év radar alatt érkező egyik legjobb csúcstelefonja, a Magic5 Pro után a Honor pedig újból nagyon erős ajánlattal várja ezeket a vásárlókat, viszont a csúcskategóriás minőségért elkéri a csúcskategóriás árat is, ami 549 990 magyar forintban lett megállapítva. A telefon február 26-tól március 17-ig előrendelhető a Media Marktnál és az Euronicsnál kedvezménnyel, ebben az időszakban “csak” 469 990 forint lesz az ára. Az értékesítés március 18-án indul hazánkban, ekkor már a Yettelnél és a Vodafonenál is megtalálható lesz a készülék a két elektronikai áruház mellett, a március 18-tól 31-ig vásárlók pedig ajándék Honor Pad 8-at kapnak telefonjuk mellé.

A doboz tartalmának idén már nem része a hálózati adapter
A doboz tartalmának idén már nem része a hálózati adapter [+]

Amit nem kapnak a vásárlók, az a fali adapter vagy a tok, a vékonyka dobozban csupán a telefon és egy mindkét végén USB-C kábel lesz megtalálható. Az ívelt kijelzőn legalább gyárilag ott van egy védőfólia, viszont mivel a telefon az ígért 80 wattos gyorstöltést csak saját adapterrel tudja felvenni, így kihagyott ziccer ezt nem mellékelni. Oké, hogy a két legnagyobb nem ad töltőt, de pont ezzel ki lehetne tűnni mellettük, de úgy tűnik, ezt az utat már csak a Xiaomi próbálja járni, pedig tavaly még a Honor is próbálkozott vele.

Külső, kijelző

Nem lett drasztikusan kisebb elődjénél a Magic6 Pro, egytized hüvelykkel kisebb lett a kijelző, így 0,4 milliméterrel alacsonyabb és 0,9 milliméterrel keskenyebb a készülékház a maga 162,5 x 75,8 x 8,9 milliméterén. Attól függően, hogy üveg vagy szilikon-polimer (környezetbarát mű bőr) hátlappal választjuk a készüléket, az lehet 225 vagy 229 grammos, nálunk utóbbi járt, nem egy apró jószág, viszont a mű bőr hátlap kényelmes tapadást biztosít, az ívelt szélek pedig kényelmes fogást tesznek lehetővé a telefon mérete ellenére.


[+]

A hátlapi kamerakör és benne a szenzorok elrendezése is maradt. A középre pozícionált hatalmas kör előnye, hogy a telefont sík felületre fektetve is kényelmesen megtartja, illetve kézben megtámaszthatja benne az ember ujját. A szenzorok elhelyezése nem változott, a kéttónusú LED villanót viszont áthelyezték, ahogy a lézeres autofókusz és ToF szenzor is picit arrébb került. Csúszott a mikrofon és a 100X felirat helye is, lényegi változást nem hozva magával. Az általunk tesztre kapott zöld modell hátlapjának mintázatát a szélfútta fűvel borított mező ihlette, a Honor minden modell esetén valamilyen természeti jelenséget próbál megidézni a dizájnnal. Ízlés kérdése, hogy ez tetszik-e, én kaptam olyan visszajelzést is, miszerint ez gyönyörű és olyat is, hogy borzalmasan bazári.


[+]

Ergonómiai szempontból viszont objektíven jól sikerült a súlyelosztás, jól elérhető magasságban vannak a keret jobb oldalán a gombok, pozitív az IP68-as vízállóság is. Egyedül a kijelzőbe integrált ujjlenyomat-leolvasó került kicsit túl alacsonyra ahhoz, hogy fogásváltás nélkül tudjuk használni, de ezért kárpótol az előlapi kamera mellé pakolt 3D-s arcazonosító rendszer.

A 3D-s arcazonosító rendszer az előlapon
A 3D-s arcazonosító rendszer az előlapon [+]

A keret bal oldala üres, felülre hangszóró, mikrofon és infravörös port került. Utóbbihoz Okos vezérlő néven kell keresnünk az előre telepített alkalmazást, de ha van már megszokott más programunk, például a Mi Távirányító, akkor azzal is használható az infraport.

A telefon teteje és aljaA telefon teteje és alja A telefon teteje és alja [+]

Alulra került az USB-C csatlakozó, ez USB 3.2-es és rendelkezik DisplayPort 1.2-es videokimeneti funkcióval is. Mellette multimédiás hangszóró, mikrofon és SIM-tálca található még alul. A tálcára két nanoSIM fér, microSD-vel nem bővíthető a tárhely. Van viszont lehetőség arra, hogy második SIM-ként eSIM-et használjunk, egyszerre két SIM-et képes kezelni a telefon, mindkét kártyán szimultán aktív 5G-s adatkapcsolattal. És egy szóra visszatérve a hátlapra: alatta ott a Qi tekercs, amivel képes a telefon vezeték nélkül is tölteni (saját spéci töltővel 66 wattal, egyébként max 15 wattal) vagy töltést leadni (6 wattal). Mágnesek viszont nincsenek a hátlap alatt elrejtve, még nem Qi 2-es telefonról beszélhetünk.

Gombok a keret jobbján
Gombok a keret jobbján [+]

Az előlap sztárja a 6,8 hüvelykes LTPO OLED panel. A BOE gyártja a kijelzőt, felbontása 1280 x 2800 pixeles (456 ppi), frissíteni pedig 1 és 120 Hz között tud. A beállítási lehetőségek közt a frissítést állíthatjuk dinamikusra, illetve fixen 60 Hz-re vagy 120 Hz-re. A felbontás is állítható, alapértelmezetten az intelligens felbontás van beállítva, ez a megjelenített tartalom függvényében változtatja a felbontást. De opció itt is a manuális beállítás: 960 x 2100, 1120 x 2450 vagy 1280 x 2800 pixel az opciók között. A telefon teljesítményében nem okoz különbséget, hogy az intelligens vagy a manuálisan a legnagyobbra állított felbontással dolgozik. Opció a mindig éber kijelzés, van sötét mód, e-könyv mód, állítható a panel színhőmérséklete, állítható szemvédelem mód, ezek ütemezhetők, lehet letölteni témákat és betűtípusokat, illetve állíthatjuk a megjelenített méretet is.


[+]

A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában)A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában)A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában) A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában) (forrás: Mobilaréna) [+]

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Honor Magic6 Pro Samsung Galaxy S24 Ultra Nubia Red Magic 9 Pro iPhone 15 Pro Max Xiaomi 14 Asus ROG Phone 8 Pro
Képátló 6,8 hüvelyk 6,8 hüvelyk 6,8 hüvelyk 6,7 hüvelyk 6,36 hüvelyk 6,78 hüvelyk
Felbontás 1280 x 2800 1440 x 3120 1116 x 2480 1290 x 2796 1200 x 2670 1080 x 2400
Technológia HDR10+ LTPO OLED HDR10+ Dynamic AMOLED 2X AMOLED Super Retina XDR OLED (LTPO) 12 bit HDR10+ / Dolby Vision LTPO OLED HDR10 LTPO AMOLED
Képfrissítés adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz-ig / fix 165 Hz
100% fehér fényerő 753 nit 670 nit 578 nit 834 nit 669 nit 772 nit
Pontszerű fehér fényerő 1505 nit 2513 nit 929 nit 2256 nit 1489 nit 1589 nit
Fehér fényerő (minimum) 2,0 nit 0,8 nit 2,7 nit 1,9 nit 2,1 nit 2,2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 7222 K + kézi 7338 K + kézi 7207 K + kézi 6697 K + TrueTone 7484 K + kézi 7742 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelzőt egyedül a felül-középre vágott kamera és szenzorok törik meg, a kijelzőn pedig a Honor saját fejlesztésű nanokristályos edzett üvege található. A Honor a csúcskategóriában már mondhatni megszokott módon nem csak egy apró kameralyukat tesz a kijelzőkre, hanem szélesebbet, ennek oka pedig a 3D-s arcazonosító rendszer. Az 50 megapixeles autofókuszos előlapi kamerát kiegészíti egy 3D-s ToF szenzor, lézeres távolságmérő, és az autofókusz mellett van elektromos képstabilizáció is benne. A képernyő feloldása mellett használható az arcfelismerés alkalmazások zárolására, a széfhez való hozzáférésre és jelszavak vagy felhasználónevek automatikus kitöltésére. Be lehet állítani eltérő kinézetet, és azt is, hogy csak akkor oldjon fel a telefon, ha megvan a szemkontaktus, vagyis ránézünk az eszközre. Ezt Face ID-s iPhone-hoz szokva nem találtam annyira megbízhatónak, sokszor úgy is feloldott a Magic6 Pro, ha látta az arcomat, de nem néztem rá a telefonra. Viszont az pozitív, hogy gyors és sötétben is tökéletesen működik a funkció, tükörkép vagy fotó pedig nem tudja átverni.

Az arcfelismerő rendszer beállításaAz arcfelismerő rendszer beállításaAz arcfelismerő rendszer beállítása Az arcfelismerő rendszer beállítása (forrás: Mobilaréna) [+]

A szenzorokat házaló kis kapszula köré írt a Honor szoftvert is, ez hasonlóan viselkedik az iPhone-okhoz: ha elindítunk lejátszást mondjuk Spotify-on, akkor fent megjelenik, ugyanígy az időzítőnél. A navigáció viszont egyelőre tapasztalataink szerint nem működik úgy, hogy csak a kis virtuális szigeten jelenjen meg, de több alkalmazás mehet egyszerre.

Dinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körül Dinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körül (forrás: Mobilaréna) [+]

Szintén a kapszula funkciói között van még pár érdekes extra, amik kihasználják a kamera mellé pakolt szoftvereket. Ezeket az Intelligens érzékelés menüpont alatt kell keresnünk a beállításokban, alapértelmezetten nem aktívak. Köztük van az, hogy a képernyő bekapcsolva marad, amíg nézi az ember, ez annyira nem újdonság, az viszont jópofa, hogy a beállítás vonatkoztatható az AoD-re is úgy, hogy a mindig éber megjelenítés csak akkor jelenjen meg, ha ránézünk a mobilra. Az is jópofa, hogy a telefon automatikusan afelé tájolja a megjelenített tartalmat, amerről nézzük, ez tapasztalatink szerint külső alkalmazásokkal, például a YouTube-bal is jól működik. Ugyanez a Galaxy S4 örökségét megidéző görgetés a levegőben funkcióról már nem mondható el, csak lefelé lehet görgetni vele, felfelé nem.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A kijelző mind a négy szélén ívelt, ami kényelmesebbé teszi a gesztusalapú navigációt, viszont némileg ront a láthatóságon azzal, ahogy megtöri a fényt. A panel fényereje jónak mondható, a Honor azt ígéri, hogy átlagosan 1500 nites fényességre képes a panel, ezt sikerült reprodukálnunk nekünk is, viszont a gyártó tett olyan ígéretet is, hogy akár 5000 nites fényességet is elérhet a panel, ezt megközelítenünk sem sikerült.

A közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért vanA közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért vanA közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért van A közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért van [+]

Mivel megvan a Dolby Vision, HDR10 és HDR10+ képessége a panelnak és a Widevine L1-es DRM kulcs is, így potenciálisan HDR-tartalom megjelenésekor érheti el az 5000 nitet a panel. A kültéri olvashatósággal közvetlen napfény alatt sem akadt problémánk, a vékony kávák és az ívelt szélek ellenére pedig a véletlen érintéseket is ügyesen szűri.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Teljesítmény, szoftver

Nem kell segítséget kérnie a Magic6 Prónak akkor sem, ha hardveres erőpróbán találja magát. A Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 (CPU: egy 3,3 GHz-es Cortex-X4-es erőmag, mellette öt 3,2 GHz-es Cortex-A720 és két 2,3 GHz-es Cortex-A520 processzormag, GPU: Adreno 750) és a mellé a telefonba pakolt 12 GB LPDDR5x memória és 512 GB UFS 4-es tárhely együttese a remek hőkezelő rendszerrel megtámogatva a legsikeresebbé teszik a mobilt az idei csúcsszéria versenyzői között. Az Asus ROG vagy a Nubia Red Magic, illetve a Galaxy S24 Ultra is magasabb pontszámokat ért el ugyan szintetikus teszteken, de ahogy a gamer telefonokról szóló videós tesztünkben is bemutattuk, mindegyik komoly hőtermelés mellett tette, minek okán teljesítményük stabilitása jócskán hullámzó volt. Ezzel szemben a Magic6 Pro minimális lemaradással (lásd a táblázatban az eredményeket), de 80-90%-os stabilitással hozta le a tesztjeinket úgy, hogy legmelegebb pontján is épp elérte a készülékház a 45 Celsius-fokos hőmérsékletet. A teknős és a nyúl esete jutott eszünkbe a Magic6 Pro kapcsán, hisz felhasználói szempontból hasznosabb a megfontoltabb, de stabilabb teljesítmény.

Több órányi stresszteszt után is 45 Celsius-fokban megállt a Magic6 Pro hőmérsékleteTöbb órányi stresszteszt után is 45 Celsius-fokban megállt a Magic6 Pro hőmérsékleteTöbb órányi stresszteszt után is 45 Celsius-fokban megállt a Magic6 Pro hőmérsékleteTöbb órányi stresszteszt után is 45 Celsius-fokban megállt a Magic6 Pro hőmérséklete Több órányi stresszteszt után is 45 Celsius-fokban megállt a Magic6 Pro hőmérséklete [+]

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Honor Magic6 Pro Samsung Galaxy S24 Ultra Samsung Galaxy S24+ Nubia Red Magic 9 Pro Apple iPhone 15 Pro Xiaomi 14 Asus ROG Phone 8 Pro X-mód
Rendszerchip Snapdragon 8 Gen 3 Snapdragon 8 Gen 3 Exynos 2400 Snapdragon 8 Gen 3 Apple A17 Pro Snapdragon 8 Gen 3 Snapdragon 8 Gen 3
AnTuTu 10.x 1 729 603 pont 1 887 400 pont 1 810 107 pont 2 141 123 pont 1 524 907 pont 2 008 284 pont 2 079 766 pont
Geekbench 5 (single/multi) 1644 / 5344 pont 1672 / 6242 pont 1611 / 6031 pont 1678 / 6481 pont 2143 / 5991 pont 1682 / 6226 pont 1691 / 6471 pont
Geekbench 6 (single/multi) 2168 / 5681 pont 2219 / 6794 pont 2095 / 6740 pont 2306 / 7351 pont 2911 / 7283 pont 2226 / 6711 pont 2231 / 6986 pont
GFXBench Car Chase onscreen 103 fps 77 fps 71 fps 60 fps 60 fps 112 fps 137 fps
GFXBench Car Chase offscreen 161 fps 157 fps 129 fps 162 fps 100 fps 160 fps 162 fps
GFXBench Man. onscreen 120 fps 120 fps 119 fps 60 fps 60 fps 121 fps 166 fps
GFXBench Man. offscreen 384 fps 347 fps 288 fps 385 fps 221 fps 378 fps 387 fps
3DMark Wildlife Extreme 4760 pont 4804 pont 4155 pont 5189 pont 4043 pont 4746 pont 5227 pont
3DMark Solar Bay 7916 pont 7655 pont 7250 pont 8692 pont 6616 pont 7596 pont 8588 pont

(forrás: Mobilaréna) [+]

A Honor Magic6 Pro egyéb teszteredményei

  • 3DMark Wildlife: “Maxed out!” pont
  • 3DMark Solar Bay: 7916 pont
  • PC Mark Work 3.0: 17 199 pont
  • CPDT Seq. Read: 1,1 Gbps
  • CPDT Seq. Write: 625,3 Mbps
  • CPDT Rand. Read: 40,7 Mbps
  • CPDT Rand. Write: 35,1 Mbps

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nincs olyan feladat, ami megakasztaná a Honor Magic6 Prót, legyen szó játékról, fényképezésről, képszerkesztésről. Egyetlen esetben tapasztaltunk pillanatnyi akadást, ez pedig a 180 megapixeles teleobjektív képeinek rögzítésénél jött elő, amikor a kép mentése másodpercnyi csúszással történt. Kérdés, hogy a nyári meleget mennyire kezeli majd jól a Magic6 Pro, de egyelőre úgy tűnik, hogy az idei Snapdragon 8 Gen 3-mal szerelt készülékek közül ennél találták el legjobban a teljesítmény-hatékonyság arányt és itt találkoztunk a legjobb hűtéssel is. Az üveg hátlappal szerelt változatról nem tudunk nyilatkozni, viszont a mű bőr hátlapos modell maximális grafikai beállításokra húzott, egyórás Call of Duty Mobile játék után sem melegedett.

Van külön játékmágus a rendszerbenVan külön játékmágus a rendszerbenVan külön játékmágus a rendszerben Van külön játékmágus a rendszerben (forrás: Mobilaréna) [+]

Android 14-es főverzióval startol a telefon és a gyártó azt ígéri, hogy négy főverzió-frissítés és öt év biztonsági patch jár majd a készülékhez a piacra kerülés után. A felhasználói felület a MagicOS 8.0, melyben nagyon látványos változások nincsenek a korábbi Honor telefonokhoz képest. Megvan a teljes Google-csomag és mellé pár extra a Honortól, amihez érdemes Honor azonosítót regisztrálni. Viszont felcsúszott a telefonra a Netflix, a Facebook, a Booking, a TikTok, a Trip és a WPS Office is a gyárban, ezeket kedve szerint használhatja vagy törölheti a felhasználó. Saját fájlkezelő, tippek, iránytű, naptár, jegyzetek, rendszerkezelő, témaáruház, alkalmazásáruház, számológép, iránytű és zenelejátszó, illetve hangrögzítő van még a Honortól a készüléken, ezek egy részét is törölheti a felhasználó, ha nem akarja használni.

További képek a galériában!További képek a galériában!További képek a galériában! További képek a galériában! (forrás: Mobilaréna) [+]

Van vezetékes és vezeték nélküli kivetítés, ilyenkor a telefon képes asztali környezethez hasonló megjelenítésre, illetve van sima képernyőtükrözésre is lehetőség. A beállítások között böngészve találhatunk lehetőséget arra, hogy a gyárilag nagyon alacsonyra lecsúszó SwiftKey billentyűzetet megemeljük a kényelmesebb gépelésért és átállítható a főképernyőn lefelé suhintás parancsa is: a készülék saját keresője helyett megnyitható az értesítési és a gyorskapcsoló sáv is. A keresőnek ilyenkor megmarad a dokk felett egy apró sáv úgy, ahogy iOS-en is van. Személyre szabhatók az ikonok, a mindig éber kijelző, de nincs például a rendszerben a Google-féle dinamikus színkezelés. Vannak viszont lebegő ablakok, oldalról behúzható gyorsindító sáv, illetve Honor összekapcsolás funkció, amivel más Honor eszközökkel működhet együtt a telefon vezeték nélkül. Ehhez is kell Honor azonosító, illetve aktív Wi-Fi és Bluetooth kapcsolat. Emellett pedig opció a Windows összekapcsolás is, a gyári beállításokba integrálva.

További képek a galériában!További képek a galériában!További képek a galériában! További képek a galériában! (forrás: Mobilaréna) [+]

Kamera: fotók


[+]

A Magic6 Pro f/1,4 - 2 között változtatható rekeszértékű, 50 megapixeles, OIS-szel stabilizált főkamerája mellett egy 180 megapixeles, optikailag stabilizált periszkópos lencsével szerelt zoomkamera (2,5x optikai zoom, 100x digitális) és egy 50 megapixeles, autofókuszos ultraszéles látószögű egység dolgozik a hátlapon és egy 50 megapixeles, autofókuszos és elektronikusan stabilizált kamera az előlapon. A kameraszoftver ismerős lehet, a felület nem változott az elmúlt években jelentősen: jobbra-balra lapozgatva találjuk a különböző funkciókat, felül elhelyezve pedig gyorskapcsolók vannak. Van opcionálisan RAW rögzítés, ezt a Pro módban találjuk meg a felső sávba rejtett ikonon.

További képek a kameraszoftverről a galériára kattintvaTovábbi képek a kameraszoftverről a galériára kattintvaTovábbi képek a kameraszoftverről a galériára kattintva További képek a kameraszoftverről a galériára kattintva (forrás: Mobilaréna) [+]

Opció mindhárom kamerával a teljes felbontásban való rögzítés, illetve vannak olyan extrák, mint a színsémák, az AI alapú fotózás, szuper makró mód, de természetesen adott az éjszakai mód is. Egyedi a sport- és mozgásrögzítő mód, ehhez a főkamerában található OmniVision szenzor használatát ajánlja a Honor, ez egyedi fejlesztés. Egyébként működik a többi kamerával is ez a mód, tapasztalataink szerint nappali környezetben jobb képeket szül természetesen, este azért előfordul elmosódás. Jöjjön két példa gyorsan, aztán rátérhetünk a főkamerára:

Mozgásérzékelős képrögzítés

A széles látószögű főkameránk felbontása 50 megapixeles, a szenzor mérete 1/1,3”, a gyújtótáv pedig 23 mm ekvivalens. A blende állítható f/1,4 és f/2 között, ez azért annyira nem látványos, mint a Huawei P60 Pro f/4-es apertúrája, valószínűleg ezért is van, hogy a telefon manuálisan csak a Pro módban engedi állítani, a rekeszérték nevű funkcióval csak szoftveresen trükközik a háttér elkenésével. Ha a fényviszonyok alapján úgy ítéli meg, hogy szükséges a szélesebbre nyitott blende, akkor az automatika változtatja a rekeszértéket, viszont nincs köztes érték sem, csak f/1,4 vagy f/2. A kamerának segítséget nyújt lézeres autofókusz, így adott a gyors mozgáskövető AF, illetve megvan az optikai képstabilizálás is, így akár a hosszabb záridővel lőtt képek sem mosódnak el.

50 MP főkamera (f/1,4 - f/2, 23 mm, 1/1,3”, lézeres PDAF, OIS)

12,5 MP főkamera

Már teljes felbontásban is remeknek mondható a Magic6 Pro főkamerájának a teljesítménye, pontos a dinamika, határozottak a színek és a kontrasztok, jó az expozíció és gyors, pontos a fókusz. A részletesség is kimagasló, de ha belenagyítva megnézzük például a fák ágait, találhatunk helyenként egy-két helyen képhibát: az ég és az ágak körvonalának találkozásánál némi kromatikus aberráció feltűnik és lilás körvonalat kapnak a sötét színek.

12,5 megapixelben is brillírozik a főkamera, viszont megmaradt az a szokása, hogy az automatika levág a teljes látótérből (27 mm vs. 24 mm), esti környezetben pedig hajlamos túlvilágosításra. A dinamika remek, a textúrakiemelés és a zajszűrés helyenként túlbuzgó, de pillanatok alatt készülnek el a képek, és legyen szó esti vagy nappali képről, remek lesz a végeredmény.

12,5 MP főkamera, éjszakai mód

Kvázi felesleges az esti mód használata, amikor automata módban is remek képeket készít a telefon a főkamerával, de azért itt van pár példa. Talán a Postapalota épületéről készült esti felvételen ütközik ki legjobban az ablakoknál, ami visszatérő probléma: az esti mód túlexponál, a fényforrások és környezetük kiégnek, így pedig csökken a részletesség. Teljesen sötét környezetben persze van értelme a hosszú expós éjszakai módnak, de más esetben véleményünk szerint érdemesebb az automatikára hagyatkozni.

Színsémák: Természetes, Friss, Autentikus

Három lehetőséget ad a Honor arra, amit az Apple iPhone fotografikus stílusnak, a Xiaomi telefonok Leica stílusnak neveznek, ezekre fentebb láthatók a példák. A gyári beállítás a Friss, ezekkel készültek képeink, de van opció arra, hogy a képek színkezelésének stílusát megváltoztassuk rögzítés előtt, ha természetesebb színeket, esetleg erősebb kontrasztot szeretnénk. Arra készüljünk azért fel, hogy a Honor általi elnevezések köszönőviszonyban sincsenek azzal, amit a képen látunk.

50 MP ultraszéles kamera (f/2, 13 mm, 1/2,88”, 122 fokos látószög, AF)

12,5 MP ultraszéles kamera

Akár 50, akár 12,5 megapixelen rögzítsünk, nem leszünk elájulva az ultraszéles kamerától. A nagy felbontás használata itt teljesen felesleges, a részletesség gyenge és a rajzolat is rosszabb, mint az automatika által megalkotott fotókon. Utóbbiakat az elfogadható kategória tetejére sorolnánk: a látószög széles, mellette tágas a dinamikaátfogás, remek a színkezelés és jók a kontrasztok. Viszont lágy a rajzolat és gyenge a részletesség, ami az esti fotókon már akkor is kiütközik, ha csak a telefonon nagyítunk bele egy kicsit. Főleg a fotók szélein romlik rohamosan a lencserajzolat este. Az éjszakai mód manuális bekapcsolásával és annak agresszív zajszűrésével némileg javíthatunk a dolgon, de csodát ez sem művel, és inkább csak a fotók közepén javít látványosabban.

12,5 MP ultraszéles kamera, éjszakai mód

Mivel van autofókusz az ultraszéles modulban, így használható közeli témák fotózásához is. A makró mód automatikusan aktiválódik, ha nagyon közel érzékel valamit a telefon a szenzorhoz, de bekapcsolható kézzel is, külön mód van rá a szoftverben. A telefon ilyenkor felajánlja azt a lehetőséget is, hogy a főkamerával vagy a teleobjektívvel fotózzunk, véleményünk szerint a legjobb eredményt 4-5 centiméteren belüli témáról az ultraszéles kamerával érhetjük el, ebben van változás a tavalyi modellhez képest.

12,5 MP ultraszéles kamera, makró

És van változás a teleobjektívben is. A Honor az 50 megapixeles és 3,5x nagyítást lehetővé tevő egységet lecserélte egy 180 megapixeles, 2,5x optikai nagyítást és 5x veszteségmentes digitális nagyítást nyújtó periszkópos egységre. Adott itt is az optikai stabilizálás, az autofókusz, van esti mód és akár 100x nagyításig is elmehetünk, erre mutatunk is gyorsan három példát napsütésben, felhős időben és este, első kép a főkamerával, második a 100x nagyítás mindegyik sorban.

100x nagyítás

Talán mondani sem kell, hogy a százszoros nagyítás csak a specifikációk között mutat jól, gyakorlati haszna vajmi kevés van, lévén az elkészült képek minősége inkább hasonlít zsírkrétarajzra vagy vízfestményre, mint fotóra.

180 MP teleobjektív, 2,5x optikai nagyítás (f/2,6, 1/1,49”, 68 mm, PDAF, OIS)

12,5 MP teleobjektív, 2,5 optikai nagyítás

Bár opció a teljes felbontással történő rögzítés, itt sem érdemes használni, mert nem szállít annyival több valódi részletet, mint amekkora a tízszeres fájlméret. Illetve ennél a kameránál vettük észre, hogy a telefon néha gondolkodik, mire elmenti a képet, kell neki két-három másodperc. Ráadásul a képek rendszeresen homályosodnak a széleken, így érdemesebb 12,5 megapixelben fotóznunk.

12,5 MP teleobjektív, 2,5 optikai nagyítás, éjszakai mód

Egyből jobb az eredmény, ha az automatikára hagyatkozunk, legyen szó nappali vagy esti képekről. A részletesség mellett remek textúrákkal, dinamikával és kontrasztokkal dolgozik a telefon. Opció itt is az éjszakai mód használata, az ultraszéles kameránál írt túlexponálás viszont ezekre a fotókra is jellemző.

12,5 MP teleobjektív, 5x hibrid nagyítás

12,5 MP teleobjektív, 5x hibrid nagyítás, éjszakai mód

A vonalélesség marginálisan gyengül, ha az 5x nagyítást használjuk, viszont nappal és este is még bőven használható és értékelhető marad a minőség. Itt is opció az éjszakai mód használata, remek színkezelés, korrekt részletesség, jó dinamika és expozíció, bátran használható az 5x nagyítás.

Előlapi kamera (50 MP, f/2, 1/2,93”, 22 mm, ToF, AF, EIS)

Alapból 12,5 megapixelen rögzít az előlap hosszúkás kapszulájában található 50 megapixeles egység, de a szoftver lehetőséget ad arra is, hogy a teljes felbontást használjuk (szobában készült kép háttérelmosás nélkül). A részletesség és a dinamika jó, az autofókusz gyors, színei rendben vannak. Nappal. Este viszont gyengécske 12,5 megapixelen is, a rajzolat lágy, sok a képzaj és elmosódnak a részletek. Van lehetőség portré módban mindenféle szépítésre (szobában készült kép háttérelmosással), amik leműtik az ember arcáról a valóságot. Az pedig külön poén, hogy a magyar nyelvű szoftverben a Tone kifejezést sikerült Hangra lefordítani. Ami jó, csak épp nem kontextusában. De legalább már nem kedves mesterként hivatkozik a felhasználóra a telefon, mint tette a Honor 70 tavalyelőtt.

Kamera: videók

A 8K-s varázslat elmarad idén is, helyette viszont van 4K-s felvétel 24, 30 vagy 60 képkockás másodpercenkénti sebességgel, korrekt elektronikus és optikai stabilizálással és a kamerák közti kissé ugrálós váltással. A főkamera remek minőségben rögzít videót, sok részlettel, nagy dinamikaátfogással, remek expozícióval és színkezeléssel, legyen szó akár a teleobjektívről vagy az ultraszéles egységről a főkamera mellett nappali környezetben. Este azért változik a helyzet, az ultraszéles ilyen esetekben elvérzik és zajos, homályosan lágy rajzolatú videókat tud csak kilökni magából.


Az esti felvételek esetén van éjszakai mód videóhoz, ennél viszont már akadnak korlátok, itt csak a főkamera szenzorát használja a telefon és 4K-ban 24 másodpercenkénti képkockára csökkenti a sebességet. Az eredmény meggyőző, a valóságosnál világosabb végeredményt szül a készülék. Van viszont ebben a módban egy ötperces időkorlát is, egyhuzamban ennél hosszabb videót nem rögzíthetünk. Működik viszont az aktív zajszűrés éjszakai videónál is, ami ugyan túlszűrt, torzított beszédhangot produkál, de úgy, hogy közben a szél zavaró hangjait képes teljesen elfojtani a háttérből. Jól működik tehát, viszont a beszédhangok reprodukcióján még volna mit csiszolni.

Van profi videós mód, van AI Instant film funkció, ami a telefonon összevág nekünk a rögzített anyagokból valami posztolhatót, illetve maradtak a LOG formátumban való mentés és a LUT színsémák használatai is. Ezekben a módokban is opció a 4K-s rögzítés akár 30 képkockás sebességgel, és van lehetőség a telefonon szerkeszteni is, alább láthatók a példák. A LUT sémák és a LOG rögzítés viszont szintén csak a 27 mm ekvivalens gyújtótávú főkamerára van korlátozva, úgyhogy a széles látószöggel és a nagy felbontású szenzort használva 2x veszteségmentes digitális nagyítással (54 mm ekv.) dolgozhatunk.


A telefonba épített videószerkesztőA telefonba épített videószerkesztőA telefonba épített videószerkesztő A telefonba épített videószerkesztő (forrás: Mobilaréna) [+]

Az előlapi kamera is képes 4K-ban videót rögzíteni, itt kihasználhatjuk a szenzor teljes látószögét és itt is kapcsolgathatjuk a zajszűrést. Az elektronikus stabilizáció egész korrektnek mondható, az autofókusz pedig esti környezetben is vállalhatóan élesen tartja arcunkat. Ugyanakkor gyenge fények mellett jelentős mennyiségű képzaj is lesz ezeken a felvételeken, amit nem nagyon tudunk kikerülni.


Rögzíthetünk a telefonnal olyan álló formátumban, ami egyből mehet a különböző közösségi oldalak sztorijaiba, van lehetőség többszörös felvételre a kamerák közül kettőt egyidejűleg használva és lehet lassított videókat is rögzíteni. Viszont nem találtunk opciót a beállítások között arra, hogy külső mikrofont csatlakoztassunk, ahogy az audiozoom kikapcsolására sem. Az erős aktív zajszűrés ugyanakkor egy gombbal kapcsolható bármikor, akár felvétel közben is. Véleményünk szerint a Magic6 Pro nem taszítja le az iPhone 15 Pro Maxot a legjobb videós telefon címéről, ahogy a Samsung Galaxy S24 Ultrát sem a második helyről, de kompetensnek találtuk mint fotóban, úgy videóban is. Egyedül az ultraszéles egység teljesítménye maradt alul az elvárthoz képest esti videórögzítés során.

Adatkapcsolat, üzemidő, összegzés

Van hely két fizikai nanoSIM-nek és aktiválható eSIM is a készülékbe. Megvannak a hazai 4G és 5G sávok, remek le- és feltöltési sebességgel és kivételesen jó beszélgetési hangminőséggel. A Honor speciális zajszűrést kínál a hívásokhoz, ez gyárilag be van kapcsolva és automatikusan állítja a zajszűrés mértékét, illetve a beszélgetés hangerejét is ahhoz mérten, hogy milyen környezetben telefonálunk. Ez tapasztalataink szerint remekül működik, az utca túloldalán folyó építkezés hangjait Bog egyáltalán nem hallotta a vonal túlsó végén, míg én őt tökéletesen érthetően. A telefon arra is figyel, hogy ha csendes környezetben telefonálunk, megmaradjon beszélgetésünk privátnak, ilyenkor automatikusan csökkenti a vékony kávába rejtett beszédhangszóró hangerejét. A közelségmérő gyorsan és pontosan kapcsolja a kijelzőt, ha arcunkhoz emeljük.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Megvan a kétsávos Wi-Fi 7-es modem, mehet a Miracast és Chromecast képernyőtükrözés. Hangot a telefon USB-C csatlakozón vagy Bluetooth-on keresztül tud átadni, a 3,5 mm-es csatlakozó hiányzik. A Bluetooth 5.3 viszont támogatja a LE Audio mellett az LDAC és aptX audiokodekeket is. A GPS modul másodperces idő alatt talál helyzetet 3 méteres pontossággal, kétsávos GPS (L1 + L5), GLONASS, Galileo (E1 + E5a) és BDS (B1l + B1c + B2a) kapcsolat áll rendelkezésre. A készülék kínai változata képes kétirányú műholdas kommunikációra is (üzenet és hívás) vészhelyzetben, az európai modellben ilyen funkció nincsen. Adott a hátlap alatt az NFC, van távirányítóként használható infravörös port, az USB-C csatlakozó USB 3.2 (DisplayPort 1.2, OTG), és képes vezetékes töltésleadásra is. Adott a gyorsulásmérő, környezeti fényérzékelő, közelségérzékelő, iránytű, giroszkóp és a barométer is a telefonban.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Az egyik legnagyobb akkumulátorral rendelkezik a Magic6 Pro, 5600 mAh-s lítium-polimer telep található a készülékben. Ezt a Honor E1-es dedikált chip folyamatosan monitorozza, ezzel a gyártó szerint extrém alacsony körülmények között is tovább bírja a telep. Tapasztalataink szerint az üzemidő aktív használat és készenléti idő alatt is jól alakul, kétnapos töltési ciklusokra be lehet rendezkedni. A PC Mark Work 3.0 üzemidőt vizsgáló tesztjén a telefon 14 óra és 10 perc alatt merült 100%-ról 20%-ra automata fényerővel, folyamatos használatot szimulálva. Amivel nem vagyunk megelégedve, az a töltés. A gyári csomagolásból kimaradt ugye a töltőfej, és tapasztalataink szerint régebbi 66 wattos Honor töltővel sem akar a telefon 30 wattnál többet felvenni. De ugyanígy próbáltuk PD 3.0-s és QC 3-as töltővel is, akkor is megállt 30 wattnál a töltési plafon. Mindeközben a Honor 80 wattos vezetékes és 66 wattos vezeték nélküli töltést reklámoz, de a töltőket külön kell megvenni. Opció a Qi vezetékmentes töltés és az 5 wattos vezeték nélküli töltésleadás is, illetve a telefon képes vezetékes energiaátadásra is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Honor Magic6 Pro
Pro
120 Hz-es LTPO OLED kijelző
IP68-as vízálló ház, egyedi formavilág
Aktív dual SIM-es 5G, eSIM, WiFi 7, NFC, infra
Remek fotós teljesítmény a főkamerával és a teleobjektívvel
Minőségi videó a főkamerával, átlag feletti a többivel
Jó üzemidő
3D-s arcazonosítás az optikai ujjlenyomat-leolvasó mellett
12 GB RAM, 512 GB tárhely
Android 14-es rendszer, 4 év Android frissítés, 5 év biztonsági támogatás ígérete
Kontra
A többinél gyengébb minőségű, középszerű ultraszéles kamera
A 3D-s arcazonosító akkor is feloldhat, ha az ember nem néz a telefonra
Túlszűrt videóhang, kikapcsolhatatlan audiozoom
Nincs tok és töltő a dobozban
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 9 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (12/512 GB, HUF) 549 990

Összegzés

Bár a kínai márkák (Huawei, BBK cégcsoport) az elmúlt években úgy koptak ki az európai piacról, mint szín a H&M-es farmerből, a Xiaomi mellett a Honor stabil pont maradt azoknak, akik szeretnének elmozdulni az Apple-Samsung tengelyről. A Magic5 Próval tavaly letette a márka a biztosítékot arra, hogy komolyan gondolják a felső kategóriát és képesek benne teljesíteni is. Így a Magic6 Pro biztos alapokra építkezik, helyenként pedig javít is elődjén, például a hőkezelése és a teljesítményének stabilitása jelenleg a legjobb az androidos mezőnyben. Nem a legerősebb, de a legmegbízhatóbb méréseink szerint. Emellett ott a 12 GB memória, az 512 GB tárhely és az ár még így is becsúszott a Samsung Galaxy S24 Ultra 12/256 GB-os alapkiszerelése alá. Persze az 549 990 forint így sem kevés, de 600 000 forintért indít majd a Xiaomi 14 Ultra is, aki a Huawei P- vagy Mate-sorozatának örökösét keresi, az itt inkább otthon érezheti majd magát szoftver és funkciók terén is.

Adott a remek összeszerelési minőség, adottak a sztereó hangszórók, a remek kijelző és egy remek kamerahardver, ahol csak az ultraszéles gyengélkedik minőség tekintetében. Videózásban is elit ligában játszana a Magic6 Pro, ez a főkamerával és a teleobjektívvel sikerül is neki, viszont a látószögváltás még nem megy olyan jól, mint egy iPhone-nak.

Az ujjlenyomat-leolvasó mellett megmaradt a 3D-s arcazonosítás is, a nagyméretű akkutelepet és a remek üzemidőt pedig csak a dobozból hiányzó töltőfej ténye árnyékolja be kissé. Ez kihagyott ziccer volt, de várható is, hisz a középkategóriás és belépőszintű telefonjai dobozából is kezdi kigyomlálni a Honor az adaptert. Cserébe van egy kissé ódivatú külsőt magára öltő, de végletekig optimalizált MagicOS felület rengeteg rejtett extra funkcióval és pörgős, gyors működéssel. S bár nem Pixel hosszúságú a beígért terméktámogatási ciklus, az öt év azért korrektnek mondható.


[+]

A Magic6 Pro közel tökéletes alternatíva azoknak, akik valami mást keresnek iPhone és Galaxy helyett, az elődről érkezett visszajelzések alapján pedig várhatóan itt is csiszolnak még a kamerán a jövőben érkező szoftverfrissítésekkel. Persze itt is releváns, hogy ne a gyártó által beígért funkciók alapján válasszunk telefont, hanem a vásárlás pillanatában kínált teljes, tényleges tudása fényében, de úgy ítéljük meg, hogy a hivatalos hazai értékesítéssel és támogatással együtt ez elég ahhoz, hogy tőlünk most Tetszett minősítéssel távozzon.

Honor Magic6 Pro

A Honor Magic6 Pro a gyártó magyarországi képviseletétől érkezett hozzánk tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

Specifikáció

Honor Magic6 Pro
Honor Magic6 Pro Külső
Méretek 162,5 x 75,8 x 8,9 milliméter
Tömeg 225 gramm (üveg hátlap), 229 gramm (mű bőr hátlap)
Készülékvédelem IP68, edzett védőüveg
Színvariációk zöld, fekete, fehér, lila
Kijelző képátlója 6,8 hüvelyk
Képaránya 19,5:9
Felbontása 1280 x 2800 pixel (453 ppi)
Típusa, frekvenciája 10 bit HDR10+ LTPO OLED, adaptív 120Hz
Értesítő LED mindig aktív kijelző
Biometrikus védelem optikai ujjlenyomat-olvasó a kijelzőben, 3D arcazonosítás
Hardver
SoC típusa, csíkszélessége Snapdragon 8 Gen 3, 4 nm
Processzor 1 x 3,39 GHz Cortex-X4 + 3 x 3,1 GHz Cortex-A720 + 2 x 2,9 GHz Cortex-A720 + 2 x 2,2 GHz Cortex-A520
Grafikus chip Adreno 750
RAM, tárhely mérete 12 / 512 (LPDDR5x / UFS 4.0)
Memória bővítése nincs
Adatátvitel
Technológiák 2G / 3G / 4G / 5G
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTEB1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/B13/B17/B18
B19/B20/B25/B26/B28/B66(2110-2180MHz)
5G SA N1/N3/N5/N7/N8/N20/N28/N38
N40/N41/N66(2110-2180MHz)/N77/N78
5G NSA N1/N3/N5/N7/N8/N20/N28/N38/N40/N41
N66(2110-2180MHz)/N77/N78
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
eSIM támogatás van
Bluetooth 5.3 (A2DP, LE, SBC, AAC, AptX, AptX HD, LDAC)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (2,4, 5, 6 GHz, HotSpot, Direct, Magic Desktop, képernyőtükrözés)
USB USB 3.2 (Type-C, MTP, OTG, DisplayPort 1.2, Magic Desktop, képernyőtükrözés)
Navigáció A-GPS, GPS L1/L5, GLONASS, BeiDou B1/B1C/B2a, Galileo E1/E5a
NFC van
Infra van
Szoftver
Rendszer, felület Android 14, MagicOS 8
Multimédia
Hátlapi kamerarendszer 50 MP főkamera (23 mm, f/1,4 - f/2, 1/1,13”, 4:1-es binning, lézeres PD-autofókusz, OIS)
50 MP ultraszéles (13 mm, 122 fokos látószög, f/2, 1/2,88”, autofókusz, szupermakró)
180 MP teleobjektív (2,5x-ös optikai zoom, f/2,6, 1/1,49”, PD-autofókusz, OIS)
3D ToF kamera, lézeres fókuszsegéd, kéttónusú LED villanó
Előlapi kamerarendszer 50 megapixel (f/2, 1/2,93”, 100 fokos látószög, autofókusz)
3D ToF kamera
Videófelvétel 4K 30/60 fps, 1080p 30/60 fps, HDR10, LOG, LUT, éjjeli felvétel
Jack kimenet nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Akkumulátor 5600 mAh lítium-polimer
Vezetékes töltés Akár 80 watt (adapter nincs a dobozban!)
Vezetékmentes töltés 7,5 wattos Qi töltés vagy akár 66 wattos gyorstöltés (kompatibilis töltőt külön kell vásárolni), 5 wattos visszatöltés
Egyebek
Sztereó hangszórók, gyorsulásmérő, fényérzékelő, iránytű, közelségérzékelő, giroszkóp, infra, barométer. Négy Android főverzió és öt év biztonsági frissítés ígérete.
  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés