Proscenic M8 Pro robotporszívó teszt

A sencseni vállalat az elmúlt években meglehetősen ügyes termékeket dobott piacra, ami miatt úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk a legfejlettebb modelljüket.

Előszó, csomagolás, tartozékok

Rögtön az elején szeretnénk tisztázni: természetesen mi is tudjuk, hogy egy robotporszívó nem egy telefon, de ettől függetlenül időről időre az efféle eszközök tesztjeinek is helyük van a Mobilarenán. Nem csak azért, mert az elmúlt években a szerkesztőség érdeklődési köre is szélesebb lett, hanem azért is, mert a robotporszívók szerintünk tényleg marha izgalmas cuccok. Akinek van otthon, az valószínűleg tudja, hogy mire gondolunk: ezek robotok, a szónak a science-fiction értelmében, önállóan végzik a dolgukat, segítenek nekünk, egy-két évtizeddel ezelőtt ilyesmit csak filmekben láthattunk, most meg akár a Geekbuyingról is meg tudjuk rendelni tesztünk tárgyát, az M8 Prót, amely jelenleg a sencseni Proscenic vállalat legfeljebb megoldása. Ha valaki nem ismeri a céget, ne érezze rosszul magát: alapvetően háztartási termékekre szakosodtak, jelenleg hat robotporszívó, ugyanennyi vezeték nélküli hagyományos porszívó, két légszűrő, egy párásító és két sütő van a kínálatukban. Ezen termékek a sima porszívókat leszámítva meglehetősen okosak, elég komoly mobilalkalmazás érhető el hozzájuk, plusz ugye az is látszik, hogy a portfólió többségét azért mégiscsak a porszívók teszik ki, úgyhogy igazából minden adott ahhoz, hogy az M8 Pro egy jó termék legyen.


[+]

A doboza méretes és nehéz, aminek az elsődleges oka, hogy ez egy portartályos dokkolóval rendelkező porszívó, de az sem elhanyagolható szempont, hogy elég sok kiegészítőt adnak hozzá. A dokkolóról érdemes pár szót ejteni: porzsák található benne, ami ráadásul elég kultúrált módon van kialakítva, behelyezéskor és kivételkor ugyanis mindenképp meg kell húznunk egy kartonból készült (tehát a műanyagnál sokkal környezettudatosabb) rekeszt magán a zsákon, amely ebből adódóan a dokkolóba való behelyezéskor kinyílik, kivételkor pedig bezáródik, nullára csökkentve az esélyét, hogy a por kiszökjön a zsákból. Az egy másik kérdés, hogy fenntarthatóság szempontjából ez sem a legjobb megoldás, hiszen a 4,3 literes zsákok elég gyorsan meg tudnak telni porral: ha a robot mindig teli tartállyal érkezne vissza az állomáshoz, akkor 15 alkalom után cserélhetnénk porzsákot, de ez nyilván csak elmélet, a valóságban azért ritkábban kell majd. Mindenesetre az utólagos rendelgetés így is macerásnak tűnik, de az azért kellemes, hogy gyárilag három porzsákot adnak a porszívóhoz.


[+]

Felmosófejből (rongyból) két darabot csomagolt el a gyártó, ami elég, hiszen amíg az egyik mosásban van, a másikat lehet használni. A csomag része egy extra HEPA-szűrő, illetve egy tartalék oldalkefe is, plusz adnak egy kis fésűszerű kiegészítőt, amivel magát a gépet lehet tisztogatni, a pengés része elég jól használható a feltekeredett hajszálak levágására. A kínai gyártás egyik érdekessége a robot távirányítója, amely szinte minden paraméterében megegyezik a Xiaomi Mi Box tévéokosítók jelenlegi vezérlőivel. Ez persze egyáltalán nem gond, csak érdekesség: maga a kiegészítő viszont hasznos, távirányítós autósat is lehet játszani a robottal, illetve a főbb funkciókat gombnyomásra aktiválhatjuk. A célzott takarítás esetén ettől függetlenül sokkal hasznosabb, ha egyszerűen megfogjuk a robotot és elvisszük oda, ahol épp gyors takarításra van szükség, a távirányítóval való vezérlés esetén ugyanis nem különösebben gyors a masina.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés