Realme Buds Air 2 - ordító szellő

Jó hangzást, hosszú üzemidőt, aktív zajszűrést és kifejezetten kellemes kialakítást kínál a Realme a 2021 márciusában bemutatott Buds Air 2 fülhallgatójával. A legvonzóbb mégis a termék 16 ezer forint körüli ára.

Bevezető, külső

Az Oppo és a OnePlus kistestvéreként szintén a BBK Electronics családjában feltűnt gyártó úgy tűnik, a vezeték nélküli sztereó fülhallgatók piacára is megpróbálja átültetni azt, amivel az okostelefonos szegmensben sikert ért el, vagyis minél nyomottabb áron kínálni minél jobb teljesítményt. A 2018-ban az Oppo spin-offjaként megalapított márka 2019 elején tartotta első bemutatóját Kínában, majd 2019 közepére már az európai piacon is megjelentek. Magyarországon 2021-ben kezdődött a márka hivatalos jelenléte, azóta pedig úgy jönnek fel, mint a talajvíz. A telefonok mellett pedig immáron itthon is elkezdték a kiegészítőiket is bevezetni, köztük fülhallgatókat és okosórákat, fitneszpántokat. Mai tesztünk alanya is a kiegészítők közül érkezett, egy TWS fülhallgatóról van szó.


[+]

A sárga papírdobozt kinyitva semmi meglepőre ne számítsunk, a fedelet leemelve egyből a töltőtokkal, benne pedig a fülhallgatókkal nézünk farkasszemet. Ezt kiemelve a szokásos papírokat, egy USB-A - USB-C kábelt, valamint a kicsi és nagy méretű gumiharangokat rejti a csomagolás. A fülhallgatókon a közepes méretű gumik vannak, az én teljesen átlagos méretű fülemben ezek kényelmesen megültek, de nincs két egyforma fül. A szilikon minősége közepes, nem bántóan rossz, viszont személy szerint én inkább cserélném memóriahabos harangokra a gyáriakat hosszú távon.


[+]

A fülesek könnyűek, 8,2 grammos súlyukkal nem húzzák vagy nyomják az ember fülét. A kialakításuk számomra kényelmes volt, nem kellett igazgatnom őket, nem álltak nagyon ki a fülemből és a szár sem volt túl hosszú, nem akadtam be vele a sálamba és a maszkomba sem. Stabilan ült a hallójáratomban és a fülkagylómban is a Buds, egy másfél órás edzést is simán végig tudtam csinálni velük anélkül, hogy akár csak egyszer meg kellett volna igazítani őket. Az csak plusz jóság, hogy megkapták az IPX5 minősítést, így az izzadság miatt sem kellett aggódnom.


[+]

A tok alján találjuk az USB-C csatlakozót, ezen keresztül tölthetünk, vezeték nélküli opció nincsen. Tíz perc a hálózaton két órányi zenelejátszásra elég naftát tol a Buds Air 2-be, a fülhallgatók pedig egy teljes töltéssel nagyjából négy órányi folyamatos zenelejátszásra képesek tapasztalataim szerint, a gyártó ötöt ígér. A tok húsz órányi extra energiát tárol. Androidon a telepíthető app az értesítések közt jelzi, mennyi maradt még a fülhallgatóban, iOS-en pedig a 14-es rendszertől fölfele a gyári akkumulátorok widgeten lehet látni ugyanezt.


[+]

A fülesek hordozója műanyag, felülete ujjlenyomat-mágnesként működő fényes fekete (majdnem zongora-fekete) színű, rajta a töltőn kívül egy szolid, szürke színű Realme felirat, efelett egy zölden vagy fehéren világító LED, a jobb oldalon pedig egy gomb található, mellyel meggyőzhetjük a fülhallgatót a párosításról. Az első alkalommal elég egyébként felnyitni a mágnessel kellő erősséggel záródó fedelet, Androidon a Google Fast Pair egyből észlelni is fogja a fülhallgatót, iOS-en pedig a Beállításokon belüli Bluetooth menüben kell manuálisan kiválasztani a látható eszközök közül.


[+]

A tok kialakításával egy problémám volt — amellett, hogy rövid távon az ujjlenyomatokat, hosszú távon pedig a karcokat gyűjti —, mégpedig az, hogy a fülhallgatókat a kelleténél erősebben tartja helyén a mágnes. Ez, plusz a fülesek csúszós felülete együtt azt eredményezte, hogy néha nem sikerült őket elsőre kivenni. Az is furcsa volt számomra, hogy miután kivettem a fülest a tokból, 180 fokot kellett rajta fordítani fülbe kerülés előtt, de ez valószínűleg a szokás hatalma miatt volt, mivel a saját fülhallgatómmal nem kell ezt eljátszani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Realme Buds Air és Neo - mint két tojás

    A mobilok után most két fülhallgatót hoztunk a BBK alá tartozó gyártótól, és bár alapvetően rétegigényt szolgálnak ki, épp emiatt lehetnek hiánypótlók.

Hirdetés