Samsung B7610 OmniaPRO - komphajó

Bevezető

"Tie bomberrel szállni marhajó,
lassabban fordul, mint egy komphajó"

A Samsung az egyik olyan gyártó, amelynek olyan széles a készülékpallettája, hogy abban Windows, Symbian és Android rendszerű gépek is helyet kapnak. Illetve ez most éppen változik, ugyanis pont a napokban jött saját fejlesztésű rendszerük, amely Linux alapokra épül, s ezért lehet, hogy a jövőben az okostelefonjaikra inkább ezt fogják rápakolni. Már lehetetett is hallani, hogy a Symbian a számukra nem pálya, ami - köztünk legyen szólva - érthető is lenne, bár azóta ezt siettek cáfolni az illetékesek. Pedig nem csoda, hogy a Nokia is a Maemo rendszer (szintén Linuxra épül) felé vette az irányt, a Motorola és a HTC pedig erősen fókuszál az Androidra.

Samsung OmniaPRO
[+]

Durván átrendeződik a piac, de az XXL GSM-től érkezett OmniaPRO (kódszám: B7610) még a régi iskola egyik legjobb tanulója akar lenni, azaz Windows Mobile 6.1 fut rajta, amely soha, de soha nem volt olyan gördülékeny, mint újabban fejlesztett versenytársai, akármilyen izmos vas is került mögé. Persze a Microsoftot sem kell leírni, a 6.5-ös verzió már egy fokkal jobb, és bizony a HTC-nek sikerült a Touch HD2-vel az, ami annyira sok gyártónak nem: embertelen jó felületet rámolt a Windows tetejére, de hát messze nekik van a legnagyobb ilyen tapasztalatuk.

Samsung OmniaPRO
[+]

A Samsungnak is sokadik Windows alapú gépe ez, a legnagyobb sikereket az első Omniával érték el, az volt a koreai gyár legjobb ilyen jellegű készüléke, legalábbis a maga korában. Ha valami sikeres, akkor folytatni kell - legalábbis ezt gondolták a Samsungnál, úgyhogy most már van OmniaPRO, Omnia II, illetve OmniaLITE is, de azt hiszem, hogy a Windows Mobile utolsó rúgásait láthatjuk a Samsungnál, hamarosan eltűnnek a kínálatból ezek a gépek.

Samsung OmniaPRO
[+]

Persze az OmniaPRO kapcsán még bevetettek mindent, amit csak lehet. Izmos processzor, elképesztően szép kijelző, QWERTY gombsor, hatalmas tárolókapacitás, de ezúttal sem jött össze a történet. A kütyü kipróbálása vélhetően kevesebb szájhúzással járt volna, ha egy évvel ezelőtt érkezik, amikor még nem kellett megküzdeni mindenféle jöttment Google nevű cégek rendszerével is, a mostani mezőnyben azonban inkább csak arra mutat jó példát, hogy mit sem ér a vas, ha nincs mögötte optimalizáció.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés