Samsung Galaxy A35 5G - fordulópont

Idén az olcsóbb A-szériás modell sikerült jobban a Samsungnak, keveset kell feláldoznia annak, aki az A55 helyett az A35-öt választja.

Adatkapcsolat, üzemidő

Két nanoSIM-et fogad a Galaxy A35 tálcája, de egyik helyére kerülhet microSD. Ilyenkor a másodlagos SIM szerepét betöltheti eSIM, a hazai modell támogatja a technológiát. A két SIM képes egyidejű 5G kapcsolatra, adott a VoLTE és a VoWi-Fi is. A beszélgetési hangminőség jónak mondható, a beszédhangszóró hangosan és érthetően szólaltatja meg a vonal másik felén beszélőt. A beépített közelségérzékelő szenzor virtuális, viszont működése pontos, egyszer sem találkoztam a teszt során olyan hibával, hogy késve vagy egyáltalán nem kapcsolta volna ki a képernyőt a telefon fülhöz emelésre. Telekomos hálózaton Budapesten és környékén nem tapasztaltunk problémát az Exynos chipbe szerelt modemmel sem, átlagos le- és feltöltési sebességeket produkált 4G és 5G hálózatokon is. Megvan a Wi-Fi 6-os kapcsolat lehetősége is két sávon, van NFC, a Bluetooth 5.3-as verzió pedig támogatja az LE kapcsolatot is. A navigáció gyorsnak mondható, GPS, GALILEO, GLONASS, BDS és QZSS támogatása van a telefonnak. Adott még a gyorsulásmérő, a giroszkóp, az iránytű, és a környezeti fényérzékelő, barométer nincs. Egyetlen út vezetékes kapcsolatra az USB 2.0-s Type-C porton keresztül van, ez OTG képes.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nem kiemelkedő, de kategóriájában elfogadható az üzemidő. Az 5000 mAh-s teleppel a PCMark Work 3.0-s, valós használatot szimuláló tesztjén 100%-ról 20%-ra merüléssel 14 óra és 2 perces eredményt hozott a telefon, és sikerült belőle 12 óra 47 perces képernyőidőt kisajtolni 11 óra készenlét mellett. Erős használattal 8-9 óra képernyőidő tűnik reálisnak, főleg akkor, ha az AMOLED panelt maximális fényerőn dolgoztatjuk. A töltés viszont lassú. A Samsung azt mondja, hogy 25 wattot vesz fel a telefon bármilyen PD/PPS töltőről, viszont nálunk a mobil se más gyártótól származó 33 wattos, se Samsung gyártotta 25 wattos töltőről nem volt hajlandó 12 wattnál többet magába szívni. Ezzel kétórás intervallum, mire 4-5%-ról 100%-ra tölt vissza a készülék, de a 25 wattal a legjobb esetben is másfél óra kell majd egy teljes töltésre. A dobozban töltő nincs, csak USB-C kábel.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Samsung Galaxy A35 5G
Pro
IP67 por- és vízálló ház
Fényes 120 Hz-es AMOLED panel, jó sztereó hangszórók
MicroSD-vel bővíthető tárhely, eSIM
Jó főkamera, korrekt makró
4K 30fps videó a főkamerával és az előlapi kamerával is
Friss Android 14, Knox biztonsági rendszer, hosszú szoftveres támogatás
Kontra
Az ultraszéles kamera csak fotózni jó, azt is csak nappal
Hiányzik a HDR támogatás a kijelzőből
Előfordulnak akadások a felhasználói felületen (pl. feloldási animáció)
Nincs adapter, tok és fólia a dobozban
A töltés lassú, Qi töltés nincsen
Virtuális közelségérzékelő
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Szoftvertámogatás 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 10 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (6/128 GB, HUF) 149 990
Ár (8/256 GB, HUF) 179 989

Összegzés

A teszt írásakor jelent meg a hazai piacon a Galaxy A35, a 149 990 forintos ajánlott fogyasztói ár az általunk is tesztelt 6/128 GB-os modell esetén egyes helyeken alatta van a tavalyi Galaxy A54 árának, egyes helyeken felette. Ha valaki kinézte ezt a készüléket, de nem vesz zokon egy egy évvel korábbi modellt sem több memóriával, akkor érdemesebb inkább a Galaxy A54-re benevezni, lényegében ugyanaz a két eszköz, de utóbbiban picivel jobb az ultraszéles kamera. Viszont ha az idei középkategóriás Samsung kínálatot nézzük, akkor az általunk eddig tesztelt modellek közül ár/érték arányban a Galaxy A35 a legjobb. A keret mondjuk műanyag, de ezt és a hátlapi üveg védelmét egy tok megoldja (bevezetési akcióban jár is hozzá egyébként ajándékba), és adott az IP67-es vízállóság is. Megvan a jó minőségű Super AMOLED kijelző az előlapon, ahol az egyébként kifejezetten jó szelfikamera már apró pöttyben ül a kameracsöpp helyett.

A teljesítmény nem kimagasló, kategóriájában adekvát szintet üt meg. A beépített 5000 mAh-s akkumulátor korrekt üzemidőt biztosít, egyedül a töltési sebesség gyenge. A bővíthető tárhely, az eSIM és a 4K-s videofelvételi lehetőség pedig mind a Galaxy A35 mellett szól, ahogy a hosszú támogatás is.

De tegyük hozzá, hogy a Samsung a kártyafüggetlen piacon megjelenésekor még drága, ezért az árért erősebb hardvert és ugyanilyen jó kijelzőt, plusz 3,5 mm-es csatlakozót és infravörös portot is kapunk a Redmi Note 13 Pro 5G-ben. No meg gyorstöltőt, fóliát és védőtokot a dobozban. Ha a nyers erő fontosabb, mert mondjuk sokat játszunk, akkor a Poco X6 Pro egyértelműen jobb választás. Ha letisztult rendszert keresünk és remek üzemidőt, korrekt kamerával, a friss Nothing Phone 2a is ott van a friss kínálatban, és hamarosan érkeznek az új Motorola Edge 50-ek, amik szintén erős alternatívát képezhetnek. Mindezek ellenére a Galaxy A35 észszerű választás magánszemélyként, és tökéletes céges flottába is, ha Samsung telefont keres valaki. A gyártó által megadott hivatalos induló ár jellemzően kicsit magas még úgy is, hogy sikerült faragni a Galaxy A34 kezdőárából, de végeredményben egy halvány Tetszett plecsnivel jutalmazzuk az A35-öt, jelezve, hogy az idei Galaxy A mobilok közül ez a legokosabb választás.

Samsung Galaxy A35 5G

A Samsung Galaxy A35 5G a Samsung Magyarországtól érkezett tesztre kölcsönbe, ezúton is köszönjük.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés