Sony Ericsson K600i - csőszelet

Külső

A Sony Ericsson mostanában újra szárnyal. A K750i igencsak jól sikerült készülék lett, viszik is, mint a cukrot. Az erre épülő, stílusos W800i sem fogy rosszul. Bár számozása és funkciói miatt a K600i a fent említett két modellnél kicsit lentebb szerepel a modellpalettán, egy dolog mindenképpen mellette szól: ez a telefon már 3G hálózatokon is működik. A gyártó három változatban dobja piacra a készüléket: a V600i a Vodafone boltjaiban lesz majd megvásárolható, és fekete előlappal rendelkezik, a K608i a T-Mobile számára készült, míg tesztünk alanya, a K600i az eredeti verzió. Nem is csoda, hogy az XXL GSM-től ezt a változatot tudtuk elhozni.

Azt hiszem, hogy ezt nevezik letisztult formatervnek. A fémszinű készülékház sajnos műanyag, az egész körülbelül olyan formát vesz fel, mintha egy hosszú rétest 20 centis darabolra vágnánk. A gömbölyített felső éles kontrasztot alkot a telefon aljának és tetejének határozott és éles befejezésével. Volt akinek tetszett, volt akinek nem. Az azonban kétségtelen, hogy a süllyesztett gombok baromi jól néznek ki, a kék háttérvilágítás is sokat dob rajtuk, de ujjbeggyel kezelni őket igazi kihívás. Jómagam nem vagyok egy lapátkezű (és fülű sem), de a körömmel való használat mindenképpen indokolt volt. A joystick viszont kellemes, tökéletesen követi minden ujjmozdulatunkat.

A hagyományos gombokon kívül a kijelző mellett található két extra billentyű is. A bal oldali a videóhívást indítja, a jobb oldali pedig a szerkeszthető kedvencek közé repíti a felhasználót. Bekapcsolni a készülék tetején található gombbal lehet, amely mellett felbukkan a jó öreg állapotjelző LED, ez pedig már a GH198-ban is hasznosnak bizonyult, hiszen jelzi, hogy a telefon életben van, események hatására pedig a villogás gyorsul. A K600i alján még a régi típusú Sony Ericsson csatlakozó felület található.

A készülék a szokásos "felőlem telefon felőled kamera" elv alapján került megtervezésre, ezért a hátlapon és az eszköz oldalán vízszintes elrendezésben találhatóak meg a fényképezőgép gombjai. Érdekes a hátlap levételére kidolgozott megoldás is: két kis pöcköt kell arrébhúzni, ezután emelhető le könnyedén a takarólemez.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés