SpareOne - megszületett a póttelefonok műfaja

Mi ez?

Rengeteg alkalommal beszéltünk már a modern okostelefonok legnagyobb problémájáról, az üzemidőről. Nincs értelme túlságosan mélyen belemenni a témába, mivel valószínűleg minden olvasónk tudja, hogy milyen az, amikor egy hatalmas kijelzővel rendelkező, nagytudású készülék azelőtt lemerül, hogy az ember este fel tudná dugni a töltőre. Megoldás egyelőre nincs, hiszen az akkumulátorok még nem tartanak ott, hogy ki lehessen váltani a manapság elterjedt lítiumos telepeket, ráadásul egy jó találmány létrejötte elsősorban nem a telefonfelhasználókon segítene, hanem az egész világon; egyes elméletek szerint pont ez gátolja meg a fejlődést.

SpareOne logo

Mit lehet tenni? Alternatív megoldások léteznek csupán. A legelterjedtebb talán a külső akkumulátor, mostanában már meglehetősen jó áron lehet hozzájutni relatíve nagy kapacitással rendelkező kiegészítőkhöz, melyek akár egy pár napos üzleti úton is megoldást jelenthetnek a problémára. Sokan használnak autós töltőket, gyerekcipőben totyognak a napelemes megoldások, plusz van egy réteg, akik az egyik legkézenfekvőbb megoldást választják: egy régi telefonjukat hordják magukkal, ha pedig lemerül a nagy telefon, jöhet a kicsi. Pénztárcakímélő megoldás, de nem mindenkinél hever otthon egy régi Nokia. Igaz, olcsó készüléket bárki vásárolhat feltöltőkártyával.

SpareOne
[+]

Pár napja pedig úgy érzem magam, mint egy ominózus televízióreklámban: ez miért nem nekem jutott eszembe? Vagy ha nem is nekem, de valaki azért gondolhatott volna rá korábban: póttelefon. Vagy vésztelefon, ahogy a gyártó hívja, de ez a név szerintem egy cseppet sem találó. A SpareOne nevű eszközről van szó, melyet a gyártó hazai forgalmazója juttatott el szerkesztőségünkbe. Hogy mi ez? Egy olyan mobiltelefon, melyek kimondottan arra az esetre találtak ki, amelyet az előző bekezdésekben taglaltam. Lemerülő okostelefonok mellé egy megoldás, melynek segítségével megkímélhetjük magunkat a nem fogadott hívások tömkelegétől. Előre le kell szögeznem; nincs szó forradalomról, nem egy mindent ütő aduászról van szó, de ötletnek nem rossz.

SpareOne
[+]

A kütyü meglehetősen egyszerű csomagolásban érkezett, mely kicsit sem hasonlít egy telefondobozra, inkább olyasmi, mint amiben a ceruzaelemeket árulják a trafikokban: egy kartonlap, rajta műanyag fólia, amiben a telefon üldögél. Tartozékok nincsenek, csak egyetlen darab Energizer AA (ceruza) elem magában az eszközben, meg olyan hangzatos és egyben félrevezető feliratok, mint a lasts 15 year, melyből egy kamaszkornyi készenléti időre asszociálhatnánk. Pedig nem; ennyi ideig bírja a tárolást az Energizer Ultimate Lithium elem, feltéve, hogy nincs benne a telefonban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • HTC Flyer: saját tollal ékeskedik

    Egy Sense felhasználói felülettel szerelt tablet érkezett hozzánk, azaz a HTC is belép a virágzó táblagép-piacra. Extrákra van szükség a megkülönböztethetőség érdekében.

  • Philips Xenium X520 - elemében van

    A Philips legújabb készüléke nem csak a beépített akkumulátorról, hanem elemről is képes működni.

Hirdetés