V7 Zyro - nulláról indulva

A Zyro a világ egyik legnagyobb IT disztribútorának első saját márkás kísérlete a piacon. A készülék az abszolút belépő szintet célozza, és nem is nyújt többet. Ettől még persze lehetne jó.

Bevezető, tartozékok

Ha a V7 mint brand nem ismerős, az azért lehet, mert szimplán nem az, legalábbis mobilkommunikációs vonatkozásban; nem az önök készülékében van a hiba. A V7, vagy VSeven, avagy VideoSeven az Ingram Micro saját márkája, amely eddig főleg perifériákkal, kiegészítőkkel és kábelekkel volt jelen a piacon. A kaliforniai székhelyű vállalat mellesleg a világ egyik legnagyobb IT és mobilkommunikációs disztribútora, amely egyébként most decemberben került a kínai HNA Group érdekeltségi körébe egy akvizíció során, bár a központ maradt Irvine-ban. Az Ingram Micro minden kontinensen, világszerte 160 országban van jelen 154 disztribúciós központot fenntartva, olyan márkákkal együttműködve, mint az Acer, Apple, Cisco, Lenovo, a Microsoft vagy a Samsung. Többek között.

A V7 logóját elvileg egyre több készüléken fogjuk látni
A V7 logóját elvileg egyre több készüléken fogjuk látni [+]

A Zyro a VideoSeven első, saját márkás okostelefonja, amely a kelet-európai régió nagy részén kívül Nyugat-Európában is elérhető, következésképpen például van B20, meg helyi szerviztámogatás. Maga az eszköz egy masszívan alsó kategóriás képződmény, nagyjából ennek megfelelő árszintre pozicionálva. Nagyjából. Maga a készülék semmi különöset nem tud, a külleme nem különösebben egyedi, vagy érdekes, a hardver viszont valami megdöbbentően sovány, ennek tetejébe pedig még arcpirítóan ásatag is. Ezzel együtt egyébként nem lenne elvetélt koncepció egy roppant költséghatékony(nak szánt), széles tömegek számára elérhető, ezáltal szélesebb körű ismertség lehetőségét ígérő, belépő szintű eszközzel nyitni a piacra első körben, sőt, kimondottan jó tervnek tűnik, de a megvalósításon még érdemes lesz egy kicsit finomítani.


[+]

A V7 Zyro önmagában egyébként megáll(hat)ná a helyét; alapfeladatok ellátására alkalmasnak tűnik, a kijelző kifejezetten korrekt a kategóriában, a két, betolható SIM kártyából egy LTE képes, bővíthető a belső tárhely, a keretre pedig pazaroltak egy kis fémet. A szoftver megjelenésére meg némi energiát, egyébként nem is hiába, bár azért inkább a gyári Android dominál. A V7 Zyronak vannak kellemes aspektusai, ahogy masszív korlátai és kellemetlen fogyatékosságai is. Ez a felállás egyébként elég általánosnak tekinthető a kategóriában, a konkurencia sem mentes a kompromisszumoktól, viszont a V7 óriási lépéshátrányból indul velük szemben. Az a neve, hogy V7 Zyro. És annyiba kerül, mint bármelyik nem V7 nevű, hasonló képességű megoldás. És egyébként is. VideoSeven. Nincs egy kicsit kilencvenes évek feelingje a névdizájnnak? (Nem mintha ez bármit is befolyásolna a készülék használaton alapuló tényleges megítélésében, csak megjegyeztük.)


[+]

A Zyro csomagolása tök jól néz ki és kifejezetten minőségi. Az apró dobozka kellemes pasztell színekkel operál, a tetőn valamiért (spoiler: ki fog derülni, hogy indokolatlan) a fotós képességekre utaló képpel a készülékről, valamint a szoftver dizájnjával harmonizáló, színes hatszögekkel. A doboz alján játékos, de ízléses specifikáció olvasható, a cucc pedig jobb oldalról, mágneses technológiával záródik. Amint kinyitjuk, előkerül a készülék, amivel mindaddig semmit nem fogunk tudni csinálni, míg bele nem tesszük az alant elhelyezett akkumulátort. Ugyanitt kell lennie egy 1 amperes hálózati töltőfejnek, míg a hozzá tartozó microUSB kábel és a mikrofonos sztereó headset a bal oldali, keskeny rekeszben bujkál. A teleírogatott fóliát nyugodtan szedjük le, lesz alatta egy – esetünkben kissé trehányul felhelyezett – valódi kijelzővédő fólia is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • V7

Előzmények

  • Lenovo Vibe C - létezése indokolatlan

    Szokták mondani, hogy a nagy márkák az alsóbb kategóriát meghagyják a kínaiaknak. Nos, a Lenovónak annak ellenére is így kéne tenni, hogy pont kínai, mert a Vibe C korántsem ütőképes.

  • Alcatel Pop 4 Plus - 32 bites tévedés

    Koros hardverkörnyezettel, ám relatíve friss Androiddal és kellemes árcédulával keres magának közönséget az Alcatel Pop 4 Plus a hazai, olcsó phabletek között.

  • Meizu m3s - népm3se

    Csinos, alsó-közép kategóriás készüléket fabrikált a Meizu, relatív kevés kompromisszummal. Cserébe annál kedvezőbb áron kínálja – vajon mire elég ez ma, a hazai piacon?

  • Huawei Y3 II - akciós hátszín

    A Huawei alsó kategóriás készülékének aktualizált változata továbbra is dupla leddel van felszerelve, viszont ezúttal az autofókuszt sem felejtették ki.

Hirdetés