ZTE Blade V50 Design 5G - mindenek felett álló 5G

Nem csak a hálózati sebesség a lényeg, de láthatóan az volt a cél, hogy az egyik legolcsóbb 5G-s telefont hozzák a piacra, mert azt nagyon kedvelik a mobilszolgáltatók.

Kamera

Nem lesz nagy csoda a kamerás vonal, ez már a specifikációból is egyértelmű, hiába rajzoltak neki két csinos köröcskét, a főkamerának van egyedül értelme, a makró modul 2 megapixeles felbontása pont semmire nem jó, a mélységszenzor pedig azt állítja magáról, hogy a portréknál segít, de olyan sokat nem tesz hozzá az eredményhez. A főkamera 50 megapixeles, ez érezhetően nagy falat a hardvernek, két másodperces shutter lag van (vagyis a gomb lenyomása után ennyi idő kell az exponáláshoz) ha ezt a felbontást erőltetjük. Gondolhatnánk, hogy akkor maradjunk 12,5 megapixelen és majd a kétszeres zoom milyen jól fog profitálni az eredményekből, de ideteszek négy képet. Az első 50 megapixelben készült. A második 12,5-ben. A harmadik a kétszeres zoom, a negyediket pedig én vágtam ki az 50 megapixeles fotóból.

Kezdjük ott, hogy amit én vágtam, az jobb, mint amit a telefon hozott össze a kétszeres zoomra bökve. Köszi, akkor minek van, ugye. Másrészt egyik sem jó igazán. Az 50 megapixeles képen is bőven sok a hiba mind a vonalélesség, mint a dinamika, mind pedig kromatikus aberráció kapcsán, ráadásul akkor tudunk csak vele dolgozni, ha statikus a téma, mert annyira lassan történik az exponálás. A 12,5 megapixelre binnelt normál fotók már jobbak, bár a dinamika itt sem túl erős, de legalább a sötétebb részeken a zajosodást elkerülő utómunka hellyel-közzel üzembiztos. Legyen még ilyen fotónk:

Ugyan messze nem tökéletesek az eredmények, mert még a kék égbe is beleszemetel a szoftver, de a célnak megfelel a produkció, csak hát itt a fényviszonyok kedvezők voltak. Úgyhogy váltsunk esti környezetre:

Nos, ahhoz képest oké, hogy mit vártam, de összességében nézve a fehéregyensúly nagyon könnyen meg tud borulni és a sárgás irányba hajlani, ha pedig tényleg sötét van (utolsó kép), akkor már nem lesz meg a fókusz, de mégis azt mondom, hogy az esti teljesítmény egy fokkal jobb, mint amit a nappali fotók alapján kinéztem belőle. Persze az összes kép dedikált esti móddal, vagyis hosszú záridővel készült. Előlap:

Itt lehet választani portré módot is (középső kép), a szoftver egész ügyes a háttérelhomályosítás kapcsán, pedig nincs segédkamera. A 8 megapixeles önfotók meglepően korrekt minőségűek — nappal, mert este már elég kásás lesz a kép. Portét amúgy a hátlapi szettel is lehet csinálni, itt egy példa, ami szintén egész jó, bár egy kicsit túlzásba tolták a bőrsimítást. Jöjjenek a videók:


Ha a fotózásra azt mondom, hogy nappal alapvetően kielégítő az eredmény, akkor ez sajnos a videózásra nem mondható el. A vonalélesség sem elég jó, a nulla stabilizáció nagyon látszik a felvételeken, a hang pedig túl van szűrve. Este még a fókusz is megborul és irtó zajos is a videó. Előlap:


Itt az élesség még oké lenne, de a dinamikatartomány roppant szűk, minden ki van égve a háttérben. Este fájóan nevetséges az eredmény, mintha egy VHS kazit néznék 1983-ból, egészen szürreális. Zeneileg nincs sok extra, a YT Music van fent gyárilag, az alsó hangszóró elég kis satnya, de ugye van 3,5 mm-es jack dugasz, ami átlagos színvonalon hajtotta meg a szokásos Audio-Technica fülesemet. Nagy pofon a Widevine L3, ami miatt csak 480p-ben lehet streamelni videókat, ez egy 5G-s telefonnál óriási öngól pláne Full HD felbontású kijelző mellett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Előzmények

  • ZTE Blade A51 - régimódi alap

    Különösebb hibák nélküli, régies külsőbe öltöztetett, olcsó okostelefon. Kapcsolattartásra pont elég.

  • ZTE Blade A31 - az alsó polc teteje

    A Blade A31 az egyik legolcsóbb ajánlat a piacon, eléggé ódivatú és egyszerű, de tulajdonképpen teljesen funkcionális és jól használható készülék.

Hirdetés