LG K42 - hullámpala

Sokkal mutatósabb, mint amennyit egyébként tud, de szolgáltatóknál jó áron kelleti magát a középkategória alsó szegmensébe szánt készülék.

Bevezető

Most éppen azon tanakodnak az LG-nél, hogy gyártsanak-e még egyáltalán telefont — legalábbis ilyen hírek szállingóztak nem is olyan régen. Persze még ha erre a döntésre jutnak is, akkor sem azonnal állnak le a gyárak, szóval az LG mobilok még egy ideig velünk lesznek még akkor is, ha nem ők határozzák meg a trendeket. Pedig nem is olyan rég még képesek voltak erre, a 18:9-es kijelzőt is ők hozták a köztudatba, a Flex ruganyos kialakítása sem volt épp mindennapi, a több hátlapi kamerás modell elterjesztésében is közreműködtek, mostanra viszont mintha elfogyott volna a lendület.


[+]

A Velvet ugyan jól sikerült és mostanra már korrekt árfekvésű készülék lett, de a Wing létjogosultsága pusztán annyi, hogy van miről beszélni. Ha azonban beérik a CES-en látott, felcsavarható kijelzős koncepció, akkor az LG megint mutat valamit, ami izgalmas, ám nem csak a különleges modelleknek van helyük a palettán, hanem a kutyaközönséges, okostelefonnak látszó okostelefonoknak is, mint amilyen az a K42, ami végre-valahára itt landolt a szerkesztőségben. Mert megvettük, lévén a gyártótól nem sikerült beszerezni, noha ez annyiból mindenképpen fontos termék, hogy pont a szolgáltatói kínálatban tud szert tenni némi népszerűségre, nekünk is a piros operátornál levő tarifánk hosszabbításánál esett ki majdnemhogy nulla forintért.


[+]

A K22 igazán gyenge eresztés volt, ha már olcsó LG, akkor a K42-nél kezdődik az a szint, amit komolyan lehet venni. Ez a K-széria sosem arról volt híres, hogy megreformálja a piacot, de több-kevesebb sikerrel mégiscsak arról van szó, hogy csinos, minőségi módon összerakott, szoftveresen koherens, egy-két extrát azért kínáló, ám átlagos képességű modellek alkotják a kínálatot. És minden bizonnyal a szolgáltatóknál jobban fogy, mint a kártyafüggetlen piacon, ahol 50-55 ezer forintot kérnek el érte, ha pedig átnyálazzuk a specifikációkat, akkor láthatjuk, hogy ebben az ársávban nem nagyon tud labdába rúgni a Xiaomi és a többi kínai gyártó terméke között. De ha valaki ódzkodik a kínai vonaltól (amire bőven akad példa), akkor a Nokia és a Samsung marad az ellenfelek listáján (sem a Sony, sem a HTC, sem az ASUS nem kínál ebben a szegmensben készüléket), ott pedig már nem teljesen esélytelen a termék.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés