Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia

Konzervatív és drága lett az A55, közel egy sokkal jobb Galaxy árához.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

A Galaxy A55 két nanoSIM-et fogad be és változattól függően eSIM-et is kínál minden hazai 4G és 5G sáv támogatásával, jó vételi és remek beszélgetési minőséggel mindkét oldalon. A virtuális közelségérzékelő viszont újfent öngól, mert bár ülő-, álló- és és fekvőhelyzetben megbízhatóan kikapcsolt a kijelző, ami nem villant fel hívás közben, ha a telefont lassabban távolítottam el a fültől, nem kapcsolt vissza. Ezzel bár együtt lehet élni, egy igazi, apró és olcsó közelségérzékelő egyszerűen megbízhatóbb és jobb lett volna. A kétcsatornás WiFi 6 modem fürgén operál (802.11a/b/g/n/ac/ax): másfél szobára a WiFi 6 routertől az 500 Mbpses netkapcsolatból 296 Mbpsot mért (az S23 Ultra 294 Mbpsot). A Bluetooth 5.3-as, az USB sajnos csak 2.0-s (Type-C, MTP, OTG) – ennyiért a 3.1-es átvitel és a DeX is bele kellett volna férjen. Megvan a gyorsulásmérő, az iránytű, a giroszkóp és az NFC, csak a barométer és az infra hiányzik.


[+]

Üres számadat az 5000 mAh, a gyakorlatban derül ugyanis ki, hogy takarékosabb az A55 az elődjénél vagy az S23 FE-nél: kijöhet 6-8 óra képernyőidő egyetlen töltésből egy kis játékkal és fotózással, illetve másfél-kétnapos töltésrátával. Nehéz kihajtani tehát a mobil annyira, hogy aznap estig adapterért könyörögjön, ami azért is örömhír, mert 25 wattos plafonnal és 80 perces várakozással kétszer annyi idő csurig tölteni, mint az X6 Prót, ráadásul az adaptert is magunknak kell beszerezni. A vezetékmentes töltés ezúttal kimaradt.


[+]

Samsung Galaxy A55
Pro
Por- és vízálló ház, hosszú üzemidő
Fényes AMOLED panel, jó hangszórók
Remek felület, 4 + 1 év frissítés
Minőségi főkamera, használható segédek nappal
4K videó mindkét oldalon
Kontra
Drága indítás, közepes hardver
Nagy és szögletes forma, kényelmetlen fogás
Nincs Qi töltés, USB 3.1, DeX
Nincs adapter, tok és fólia a dobozban
Gyenge segédkamerák este
Virtuális közelségérzékelő
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7,5 pont
Szoftverfelület 10 pont
Szoftvertámogatás 9 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 9 pont
Ár/érték arány 6 pont
Ár (8/128 GB, HUF) 194 990
Ár (8/256 GB, HUF) 214 990

Kiszámítható telefon a Galaxy A55 és kiszámítható a verdikt is: bármikor benevezünk egy olyan mobilra, amely kiemelkedő szoftvertámogatást nyújt remek FHD AMOLED panellel, erős és vízálló fém/üveg kivitellel, hosszú üzemidővel, jófajta főkamerával, életképes segédekkel és a középkategóriás alapszintet teljesítő hardverrel. A 8/128 GB-on nyitó telefon viszont nem ér 195 ezer forintot, és nem azért, mert a Mobilarena jól megmondja a tutit, hanem azért, mert a Samsung kis ráfizetéssel kínálja a sokkal erősebb Galaxy S23 FE-t zoomkamerával, több videós opcióval, Galaxy AI funkciókkal és vezetékmentes töltéssel, gyengébb üzemidő árán.

Ha hozzáveszem az A55 virtuális közelségérzékelőjét, apró fókuszhibáját és rengeteg káváját ekkora méretben már kényelmetlenül lapos és éles kivitelben, nehezen áll össze a kép. Ha több évre keresünk tuti Samsungot, megéri a kompakt, snapdragonos S23-ért komolyabban félretenni, 150 ezerért pedig a Galaxy A35 a versenyképesebb az A55 szoftverével, kijelzőjével és Gorilla Glass Victus+ üvegével. Ár érték vonalon a Nothing Phone (2a), a Pixel 7a és főleg a Poco X6 Pro pakol oda, 12/512 GB-os változatban is jóval olcsóbban, persze szürkeimportban és a Samsung minőségi terméktámogatása nélkül. Végül hiába hangzik jól az A55 védelmében, hogy az idő neki dolgozik, ha az elmúlt hónapokban szépen zuhant a Xiaomi 13T, a OnePlus Nord 3 és a Nothing Phone 2 ára is – persze, ha frissítésekről van szó, van mit a konkurenciának tanulni.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés