Ulefone Armor 24 - fény, áram

22000 mAh-s kempinglámpa hozzácsatolt strapatelefonnal? Miért? Miért ne?

Külső, kijelző, kempinglámpa

Rengeteg szűk rétegnek szánt mobilkülönlegesség fordult meg nálunk az évek folyamán az éjjellátó kamerától kezdve a walkie-talkie-n át a teleobjektíves hőkameráig, először került hozzánk viszont olyan, amelyik egyszerre akkubank, infravörös kamera és kempinglámpa, kolosszális teleppel. Kezdhetjük is az Ulefone Armor 24 tesztjét a hátlapi, sárga fénygyűjteménnyel, másodszereplő ugyanis felette a 64 megapixeles normál és éjjellátó szenzor vagy a hagyományos LED és a két infravörös fényt kibocsátó villanó.


[+]

A hangsúly azon a nyíl elrendezésű, 510 LED-en van, amely 1000 lumen fényárammal világít be széles, nagy területet koncentrált, éles zseblámpafény helyett, mintegy 170 fokos szögben, a legtöbb fényt 100 fokon belülre fókuszálva. Jó helyre rakva (döbbenetes 647 grammjával nem egyszerű dolog) 5 méterről tucatnyi könyvmolynak biztosíthat kényelmes olvasáshoz elegendő fényt, míg tíz méterre rakva már hunyorogni kell, de hozzá lehet szokni sötétebb környezetéhez.


[+]

Saját lábunkra irányítva biztos nem botlunk meg az éjjeli túra során, és ilyenkor a három fényerőállás közül a leggyengébb bőven elég. A legerősebb 20-30 méterre is szétteríti haloványabb fényét, hogy a fákat és nagyobb terepelemek formáit könnyen azonosítsuk, vagy egy felénk robogó vaddisznót, amit a lámpával el is kergethetünk. Mivel pedig 22 000 mAh-nyi energia áll rendelkezésre, két teljes éjszakát bevilágíthatunk vele, azért a ház elég jelentős melegedésével, forró pont nélkül.


[+]

Egyszer-egyszer le is állt a lámpa ezt jelezve, ám azonnal vissza lehetett kapcsolni és nem volt gond máskor 10 órán keresztül járatni. Olyan is volt viszont, hogy szimplán kikapcsolva valamiért este váratlanul bekapcsolt – a mellékelt alkalmazást tehát érdemes a használat végén bezárni. (Lehet, hogy csak egy Vogon űrhajó haladt át a főváros felett és az Ulefone Detekt-O-Méterként kezdett el viselkedni.) A fényhez dedikált, mélyre süllyesztett gomb jár bal oldalon, egy programozható másik felett, az appban pedig villogó és SOS fényt is kérhetünk. Mondjuk akkor már frappáns lett volna a műholdas segélyhívó kapcsolat biztosítása is, ám ezt éppúgy nem fair elvárni a többletköltségek előtt 330 dolláros strapakészüléktől, mint az 5G modemet vagy az AMOLED panelt.


[+]

A lényeg: a szórt fényt kézben fogva, megtámasztva vagy az alul kiálló akasztóval és egy zsinórral fellógatva remek hordozható lámpát kapunk (került a dobozba egyébként egy csuklóakasztó is), ám térjünk csak vissza a plasztikház bizarr méreteire, ha a képek azt nem adnák vissza. 27,5 milliméteres vastagságával és fém oldaléleivel ugyanis egészen döbbenetesen vaskos lett, de 181,2 x 87 milliméteres előlapja sem könnyíti meg az egy vagy akár a kétkezes használatot, sem pedig a zsebre vágást. IP68/69K por- és víz elleni védelme, illetve a MIL-STD810H keretében elvégzett ütés- és rázkódásálló tesztjei ugyanakkor garantálják, hogy a masszív burkolat előbb okozzon sérülést, minthogy elszenvedjen.


[+]

Ha pedig az óriásbébi ekkorára nőtt, legalább jutott hely mindennek, így balra a mindenféle hasznos tartozékot befogadó uSmart portnak. Errefelé van a körömmel kihúzható és körömszaggató dupla nanoSIM és külön foglalatos microSD tálca is – még jó, hogy ott a csomagolásban az elsőre feleslegesnek tűnő SIM tű, mert az egyik végén hasznos piszka váltja ki a köröm használatát a tálcánál, a másikat meg használhatjuk minden más telefon megnyitásához. Jobbra kapott helyet a hangszínszabályzó és az ujjlenyomat-olvasóval közös bekapcsoló, ami fürgén azonosít, felülre pedig az infra és a gumifül mögé rejtett jack kimenet.


[+]

Alul van a hangszóró és a szintén fedett USB-C port, amire 66 wattos töltő dugható a sárga pakkból kihalászva, és nem holmi ócskavas lapul benne, hanem egy minőségi, USB-PD-s darab, amely a Galaxy S23 Ultrát maximuma 45 wattján töltötte, Asus laptopomat pedig 40 watton. A vastag USB-C - USB-C kábellel persze maga az Armor 24 válik akkubankká (a viselt dolgairól később), és bár nem tud energiát 100 watton leadni, mint a minap tesztelt Sandberg, azért a 10 watt is valami. Az előlapot Gorilla Glass 5 üveg, előre felragasztott fólia és némi műanyag perem védi, de azért odapakolta a bőkezű csomagolásba az Ulefone az edzett védőüveget is egy rakás olvasnivaló mellé.


[+]

Mi pedig kaptunk egy övre erősíthető és felakasztható, csattal zárható műbőr tokot is, aminek 40 dollár az ára, és a segítségével valóban egyszerűbb a telefont nadrágon kívül hordani, mint zsebre vágni. Hiába a 6,78”-es IPS panelé az utolsó szó, szerencsére nem egy felejthető fajta: a strapavonalon vállalható kávák között eleve kis helyet foglal a 16 megapixeles kameralyuk, és a felület javarészt gördülékeny 120 Hz-en, jó érintési érzékenységgel és vállalható rezgésekkel.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Ulefone Armor 24 CAT S53 Samsung Galaxy XCover6 Pro Ulefone Armor 20WT
Képátló 6,78 hüvelyk 6,5 hüvelyk 6,6 hüvelyk 5,65 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2460 720 x 1600 1080 x 2408 1080 x 2160
Technológia IPS-LCD IPS-LCD PLS-LCD IPS-LCD
Képfrissítés (max) 120 Hz 60 Hz 120 Hz 60 Hz
Fehér fényerő (max) 605 nit 521 nit 471 / 570 nit 622 nit
Fehér fényerő (min) 3,7 nit 4,2 nit 5,7 nit 28 nit
Fekete fényerő 0,47 nit 0,3 nit 0,32 nit 0,5 nit
Kontrasztarány 1288:1 1532:1 1782:1 1244:1
Színhőmérséklet 8887 K 7359 K 7043 K 7990 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Megvan a 1080 x 2460 tűéles pixel és a korrekt betekintési szög, ám fontosabb, hogy 600 niten és szemből napfény alatt még pont látszik minden tartalom böngészés vagy komponálás közben. Persze strapavonalon a 800 vagy 1000 nit még jobb lenne, de le legyünk telhetetlenek. A színek nem kirobbanóak, de rendben vannak, a kékes kalibráción viszont érdemes azonnal igazítani a menüben. A panel este kellően elsötétedik, és minimális az árnyékhatás a lekanyarodó sarkoknál. Felülre került a fénymérő, a közelségérzékelő és a beszédhangszóró, az értesítő LED pedig sehova, amiért kár, mert mindig aktív kijelző sincsen.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés