LG Optimus L7 II - visszafogott fejlődés

Bevezető

Fura helyzetben voltam az Optimus L7 II kapcsán, a bevett szokással ellentétben ugyanis már az egykártyás verzió kipróbálása előtt megkaptuk a két SIM-et kezelő variánst. Az Optimus L7 II dual és tesztalanyunk között azonban számos különbség van, így mindenképpen be akartuk mutatni, mit tud a mobil. Mindkét telefont egyébként a barcelonai Mobile World Congress során mutatták be az Optimus L3 és az Optimus L5 utódjaival egyetemben; az Optimus L7 II személyében a második generációs L széria egyik legerősebb tagját tisztelhetjük; a csúcsmodell ugyebár az Optimus L9 II lesz.


[+]

A középkategóriában mostanában nincs könnyű dolga a gyártóknak, a Huawei ugyanis igen erősen odavágott a piacnak az alig egy hónapja bemutatott Ascend Y300-zal. A telefon 32 ezer forintos nyitóáron (most 40 ezer forint környékén kapható) kínált WVGA felbontású IPS kijelzőt, kétmagos processzorral szerelt lapkakészletet és Jelly Bean operációs rendszert, melyet alapvetően a másfélszer ennyit kóstáló készülékek esetén szoktunk meg. Tesztalanyunk körülbelül hasonló hardveres képességeket kínál, ám az ára jócskán több a Huawei üdvöskéjénél, ám a szoftver és a formaterv oldaláról számos extrát kapunk.


[+]

A készülék egy apró kartondobozban érkezett, melyet az LG-re jellemző motívumok díszítettek. Kicsomagolás után a tartozékok szokásos tárháza terül a vásárló szeme elé: egy töltőfej, egy microUSB-kábel, egy kézikönyv és egy sztereó headset lapul a dobozban. A füles nem tartozik a jobbak közé: a tömör műanyag kivitel miatt egy kissé kényelmetlen, a dinamikatartomány pedig alacsony, a mélyek és magasak visszafogottan jelennek meg a zenében, így kissé tompa a hangzás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés