Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól

Megmaradt az előd minden pozitív tulajdonsága, de nagyobb lett a kijelző és érkeztek új funkciók is.

Alkalmazások, kezelés

Két applikációra lesz szükségünk a telefonon ahhoz, hogy használni tudjuk a Fit 3-mat, az egyik a Galaxy Wearable, amin keresztül elérhetők a pánt beállításai, a másik pedig a Samsung Health, amibe a mért egészségügyi adatainkat szinkronizálja a rendszer. A karpánton a teszt során a FreeRTOS rendszer legfrissebb, R390XXU0AWLL verziója futott. Arra viszont érdemes felkészülnünk, hogy az előzetesen telepített egyszerű alkalmazásokon kívül mást telepíteni nem tudunk majd a Fit 3-ra.

A csatlakoztatási folyamat végtelenül egyszerű Samsung készülékenA csatlakoztatási folyamat végtelenül egyszerű Samsung készülékenA csatlakoztatási folyamat végtelenül egyszerű Samsung készüléken A csatlakoztatási folyamat végtelenül egyszerű Samsung készüléken (forrás: Mobilaréna) [+]

A Fit 3-on a számlaptól jobbra-balra és fel-le suhintva tudjuk elérni a különböző funkciókat. Fentről lefelé suhintva a gyorskapcsolók vannak, egymás mellett kettő, egymás alatt három oldalanként, ezeknek a sorrendje a telefonon keresztül változtatható. A legfontosabbak megvannak: AoD, ne zavarjanak mód, rezgés ki- és bekapcsolható, telefon gyorsan megkereshető. A számlapról jobbra simítva az értesítések jönnek elő, amiket a telefonról tükröz át a karpánt.


[+]

Az értesítések kapcsán a pánton és a telefonon több beállítási lehetőséget találunk, például van opció arra, hogy ha használjuk a telefont, akkor közben ne rezegjen rajtunk a karpánt, vagy csak a karpánt jelezzen, a telefon ne. Az összes beállítási lehetőség viszont csak a telefonon keresztül elérhető, közvetlenül a karpánton keresztül nem. Az értesítésekben az emotikonok és a magyar ékezetes karakterek tökéletesen megjelennek, hisz a Fit 3 is tökéletesen beszéli a magyart, de képeket nem láthatunk.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Választ viszont lehet adni közvetlen a csuklónkról is akár szöveges üzenetre, akár hívás elutasítására. Tizenhat válaszopció van, ezek közé rakhatunk be saját szavainkkal megfogalmazott reakciót is. Hívást felvehetünk vagy elutasíthatunk, de a karkötőn keresztül nem tudjuk lebonyolítani a hívást. Ugyanígy zenét hallgatni sem lehet a pántról, a médiavezérlés csak a telefonon lejátszott tartalom irányítására jó.

A számlapon felfelé suhintva érjük el az alkalmazásokat: Samsung Health, telefonkereső, médiavezérlő, időjárás, naptár, időzítő, jelzés, stopper, világóra, számológép, kamera-távirányító, a pánt beállításai. A naptár egy hétre előre szinkronizál, a stopper, az ébresztő és az időzítő rezgéssel jelez a viselőnek, az időjárás előrejelzés és a világóra a telefonon keresztül szerzi meg adatait, a kamera-távirányító elindítása pedig Samsung telefonon automatikusan megnyitja a kameraszoftvert és lőhetünk is fotót egyből vagy 3 másodperces időzítővel. Ezen alkalmazások sorrendje szintén a telefonon keresztül variálható.

A pánton megjelenő különböző képernyők szerkesztése egyszerűbb az alkalmazásbólA pánton megjelenő különböző képernyők szerkesztése egyszerűbb az alkalmazásbólA pánton megjelenő különböző képernyők szerkesztése egyszerűbb az alkalmazásbólA pánton megjelenő különböző képernyők szerkesztése egyszerűbb az alkalmazásból A pánton megjelenő különböző képernyők szerkesztése egyszerűbb az alkalmazásból (forrás: Mobilaréna) [+]

A számlapon jobbról balra suhintva érjük el a különböző kártyákat (lényegében widgeteket), melyek az előbb felsorolt alkalmazások adatait jelenítik meg. Ezek a számlappal ellentétben interaktívak, vagyis ha rányomunk valamilyen értékre, egyből kiírja a pánt a részletesebb adatokat, minden oldal alján pedig ott egy “Megj. telefonon” gomb, amire rábökve a készülék automatikusan megnyitja a Galaxy Wearable vagy Samsung Health passzoló pontját. A kártyák sorrendje szintén a Wearable alkalmazáson keresztül változtatható átláthatóbb módon, hisz például a Samsung Health több kártyát is kínál.

Van a Wearable alkalmazásban lehetőségünk megkeresni a karpántot, ilyenkor ha a Bluetooth hatótávolságán belül van a Fit 3, erős rezgésbe kezd. A rezgőmotor erőssége egyébként állítható az értesítések vonatkozásában a beállítások között, akár ki is kapcsolható. Vica versa is működik a keresés, de a karkötőről indított telefonkereső már hangot is lejátszik majd a rezgés mellett a csatlakoztatott mobilon, legyen az akár néma módra állítva is.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Nem fogunk a karkötőn térképet vagy navigációs szolgáltatást (bár a telefon Google Térkép navigációs értesítéseinek tükrözése megy), le kell mondani a fizetésről is, hisz nincsen NFC, és ha szeretnénk rögzíteni mondjuk egy sétánk vagy futásunk útvonalát, akkor mobilunkat is magunkkal kell vinnünk. A Fit 3-ban 16 MB operatív memória és 256 MB-os tároló van. Előbbi megfelelően reszponzív működést biztosít, utóbbira telepíteni nem tudunk, de arra pont elég, hogy a telefonról leválasztott karkötőn elmenthessünk és tárolhassuk edzéseinket egy ideig, illetve hogy egy hétre előre lássuk a telefon naptárból szinkronizált eseményeinket.

Az SOS funkciók beállításaiAz SOS funkciók beállításaiAz SOS funkciók beállításaiAz SOS funkciók beállításai Az SOS funkciók beállításai (forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés