XP-Pen Magic Drawing Pad - rajztábla Androiddal

Az XP-Pen digitális rajztáblákat gyárt számítógépekhez, ez az első önálló próbálkozásuk. Annyira nem önálló, de meglepően jól használható cucc.

Kamera, multimédia


[+]

Két szenzorral fotózhatunk vagy videózhatunk a táblagépen, és érdekes, hogy az előlapi és a hátlapi kamera egyaránt kapott elektronikus képstabilizálást, amit videók során külön ki is kapcsolhatunk. A minőségtől nem fogjuk eldobni a hajunkat, de tablethez képest egész rendben van a produktum. A hátlapon egy 13,1 megapixeles szenzort találni, ez 13 MP-ben rögzít, nincs lehetőség más beállításra. Van hozzá LED villanó, az apertúra f/2,2-es, a látótér pedig 77,5 fokos. Adott az autofókusz, ez videók során nem túl megbízható, fotózáshoz inkább.

13 MP hátlapi kamera

13 MP hátlapi kamera, 2x nagyítás

A rendszer lehetőséget ad arra, hogy kétszeres nagyítást használjunk, ezt nem érdemes, puszta digitális vágás az egész. A kétszeresen nagyítva rögzített képeken alig van éles vonal, este teljesen összeomlik a kép. Az alap látószöggel nappal, jó fények mellett még lőhetünk értelmezhető képeket, bár ezeken is beleszemetel az algoritmus kicsit az ég kékjébe, vagy az üres falfelületre is, illetve ezek a képek is általánosságban lágy rajzolattal születnek meg. Arra pont elég, hogy ha mondjuk egy virág köré szeretnénk rajzolni valamit, vagy csak egy iskolai projekthez kell lefotóznunk valamit. Már amíg nappal tesszük mindezt, az esti minőség értékelhetetlen.

Videózásban is nagyjából ugyanez a helyzet, a kép nappali fényviszonyok mellett is pattog, este egy összemosódott lágy paca a kép nagy része. Az elektronikus stabilizálás és a fókusz nincs jól optimalizálva, nem tudnak együttműködni, a felvett hang pedig bántóan túl van szűrve.

8 MP előlapi kamera

Azt leszámítva, hogy valamiért az előlapi kamera fakóbb színekkel dolgozik, mint a hátlapi, elfogadható eredményt nyújt. A blende f/2-es fényerejű, a fókusz fix (végtelen), a látótér pedig 77,4 fokos. Nincs portré mód, meg ilyenek, bár az algoritmus látványosan nem is fordít figyelmet a háttér fényképen történő rekreálására, így kvázi a kiégett és szétmosott háttér olyan, mintha valami szűrőt tettünk volna rá. Az esti képeken elég sok a képzaj, de a lágy rajzolattal is felismerhető marad az ember.

Az előlapi kamera videóban jobb, mint fotóban, ami a képminőséget illeti. A túlszűrt hang viszont itt is probléma, de a kép nem ugrál, úgyhogy a hátlapi kamera felvételei esetén az inkább a fókusz hibája lesz, mintsem az elektromos stabilizátoré. Videózáskor a szoftver kissé szűkebbre vágja a kamera látóterét, az esti felvételeken pedig nagyon sok a zaj.

Médialejátszás terén a gyári szoftvercsomag külön zene- és videólejátszót is tartalmaz, emellett előre telepítve ott a gépen a YouTube Music is. Hiányzik a táblagépből a Widevine L1-es biztonsági szint, csak az L3-as van meg, így a Netflix és egyéb SVoD szolgáltatások maximum SD minőségben lesznek képesek lejátszani, nem HD-ban. A táblagép nem rendelkezik HDR képességekkel sem. A hang sztereóban szólal meg, de nincs Dolby támogatás, a beépített négy hangszóró pedig a mély hangok megszólaltatására képtelen, 50%-os hangerő felett pedig már fület bántóan nyersen szólnak. A Bluetooth 5.1-en keresztül AAC és SBC kodeken keresztül képesek hangot kivinni, illetve az USB 2.0-s Type-C csatlakozón át vezetékes hangátvitel is megoldható.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés