XP-Pen Magic Drawing Pad - rajztábla Androiddal

Az XP-Pen digitális rajztáblákat gyárt számítógépekhez, ez az első önálló próbálkozásuk. Annyira nem önálló, de meglepően jól használható cucc.

Külső

Ránézésre ez a cucc egy TCL táblagépnek néz ki, gondoltam, amikor először megláttam, a kicsomagolás után pedig megerősítést is kaptam erről, a gyártó ugyanis nem az XP-Pen, hanem a TCL Communication Ltd., olvasható a tablet hátoldalára ragasztott matricán. A bekapcsolás után a szoftver is tartalmaz párat a TCL trükkjeiből, erről kicsit később. Ez egyébként nem probléma, a TCL tud jól összerakott készülékeket gyártani, a NXTPaper kijelző technológiájuk pedig egyedi a piacon, és bár erre konkrét megerősítést nem találtam, valószínűleg a Magic Drawing Pad is erre épít.


[+]

A táblagép 279 x 192 x 6,9 milliméteres, tehát kifejezetten vékony, de 599 grammot nyom, könnyűnek nem nevezném. A keret alumíniumnak tűnik, a hátlap matt műanyag, nem csúszik és az ujjlenyomatokat sem gyűjti. Sajnos ujjlenyomat-leolvasót nem fogunk a gépben találni, a bal rövid oldal tetején kényelmesen elérhető helyen található bekapcsoló gombba nem integrálták, ahogy a kijelzőbe építve sem találunk ilyet.

Van még egy hangerőszabályzó a felső hosszanti oldal bal végén, és ennyiben ki is fújtak a gombok. Adott viszont a jobb rövid szélen egy tűvel nyitható kártyafoglalat, ahova mehet a microSD és a 256 GB belső tárhelyet megtoldhatjuk akár 512 GB-os kártyával.


[+]

A két rövid oldalon találjuk a hangszórókat, négy hangszóróval szólal meg sztereóban a táblagép, viszont a számok itt nem egyenesen arányosak a minőséggel, kissé nyers és a mély hangokat mellőző a produktum. De a sztereó szeparáció egész jó, 50%-os hangerőig még élvezhető kanapén filmezéshez is akár, bár én inkább ajánlanék egy fejhallgatót a tablet saját hangszórói helyett. Amit Bluetooth-on (5.1) vagy USB-C csatlakozón keresztül kell használnunk, a 3,5 mm-es audio csatlakozó nincs ugyanis meg a táblagépen, de FM-rádiót így is kapott a szoftver.


[+]

A jobb oldali rövid oldalon van az USB-C csatlakozó is és érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy van mellette egy állapotjelző LED. A rendszerben nem találtam semmilyen beállítási lehetőséget arra, hogy ez villogjon vagy világítson akkor is, ha mondjuk olvasatlan e-mailünk van, így csak a töltés állapotának jelzésére szolgál.


[+]

A keret alján a már említett öt pines csatlakozó, a hátlapon a márka logója mellett még egy minimálisan kiálló 13 megapixeles kamera, mellette LED villanóval, ami plusz pont. Az előlapot pedig elfoglalja a kijelző, melyet szimmetrikus káva vesz körbe, és ebbe építve találni a környezeti fényérzékelőt, a közelségérzékelőt és ránézésre két előlapi kamerát is. A termékleírás viszont egyről ír és a rendszerinformációk is csak egy darab 8 megapixeles szenzort ismernek fel, így felötlött, hogy a második szenzor csak helykitöltő, vagy egy olyan érzékelő, amit a 2D-s arcazonosításhoz vet be a rendszer. Utóbbit mondjuk azzal szerintem sikerült cáfolni, hogy a jobb oldali kamerának kinéző valamit letakarva feloldott, a középre helyezett tényleges kamerát letakarva pedig nem oldott fel a tablet.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés