Honor Magic6 Pro - kör közepén számok

Megnövelt felbontás, egyedi szenzor, finomabb formavilág, csúcskategóriás körítés.

Kamera: videók

A 8K-s varázslat elmarad idén is, helyette viszont van 4K-s felvétel 24, 30 vagy 60 képkockás másodpercenkénti sebességgel, korrekt elektronikus és optikai stabilizálással és a kamerák közti kissé ugrálós váltással. A főkamera remek minőségben rögzít videót, sok részlettel, nagy dinamikaátfogással, remek expozícióval és színkezeléssel, legyen szó akár a teleobjektívről vagy az ultraszéles egységről a főkamera mellett nappali környezetben. Este azért változik a helyzet, az ultraszéles ilyen esetekben elvérzik és zajos, homályosan lágy rajzolatú videókat tud csak kilökni magából.


Az esti felvételek esetén van éjszakai mód videóhoz, ennél viszont már akadnak korlátok, itt csak a főkamera szenzorát használja a telefon és 4K-ban 24 másodpercenkénti képkockára csökkenti a sebességet. Az eredmény meggyőző, a valóságosnál világosabb végeredményt szül a készülék. Van viszont ebben a módban egy ötperces időkorlát is, egyhuzamban ennél hosszabb videót nem rögzíthetünk. Működik viszont az aktív zajszűrés éjszakai videónál is, ami ugyan túlszűrt, torzított beszédhangot produkál, de úgy, hogy közben a szél zavaró hangjait képes teljesen elfojtani a háttérből. Jól működik tehát, viszont a beszédhangok reprodukcióján még volna mit csiszolni.

Van profi videós mód, van AI Instant film funkció, ami a telefonon összevág nekünk a rögzített anyagokból valami posztolhatót, illetve maradtak a LOG formátumban való mentés és a LUT színsémák használatai is. Ezekben a módokban is opció a 4K-s rögzítés akár 30 képkockás sebességgel, és van lehetőség a telefonon szerkeszteni is, alább láthatók a példák. A LUT sémák és a LOG rögzítés viszont szintén csak a 27 mm ekvivalens gyújtótávú főkamerára van korlátozva, úgyhogy a széles látószöggel és a nagy felbontású szenzort használva 2x veszteségmentes digitális nagyítással (54 mm ekv.) dolgozhatunk.


A telefonba épített videószerkesztőA telefonba épített videószerkesztőA telefonba épített videószerkesztő A telefonba épített videószerkesztő (forrás: Mobilaréna) [+]

Az előlapi kamera is képes 4K-ban videót rögzíteni, itt kihasználhatjuk a szenzor teljes látószögét és itt is kapcsolgathatjuk a zajszűrést. Az elektronikus stabilizáció egész korrektnek mondható, az autofókusz pedig esti környezetben is vállalhatóan élesen tartja arcunkat. Ugyanakkor gyenge fények mellett jelentős mennyiségű képzaj is lesz ezeken a felvételeken, amit nem nagyon tudunk kikerülni.


Rögzíthetünk a telefonnal olyan álló formátumban, ami egyből mehet a különböző közösségi oldalak sztorijaiba, van lehetőség többszörös felvételre a kamerák közül kettőt egyidejűleg használva és lehet lassított videókat is rögzíteni. Viszont nem találtunk opciót a beállítások között arra, hogy külső mikrofont csatlakoztassunk, ahogy az audiozoom kikapcsolására sem. Az erős aktív zajszűrés ugyanakkor egy gombbal kapcsolható bármikor, akár felvétel közben is. Véleményünk szerint a Magic6 Pro nem taszítja le az iPhone 15 Pro Maxot a legjobb videós telefon címéről, ahogy a Samsung Galaxy S24 Ultrát sem a második helyről, de kompetensnek találtuk mint fotóban, úgy videóban is. Egyedül az ultraszéles egység teljesítménye maradt alul az elvárthoz képest esti videórögzítés során.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés