Honor Magic6 Pro - kör közepén számok

Megnövelt felbontás, egyedi szenzor, finomabb formavilág, csúcskategóriás körítés.

Külső, kijelző

Nem lett drasztikusan kisebb elődjénél a Magic6 Pro, egytized hüvelykkel kisebb lett a kijelző, így 0,4 milliméterrel alacsonyabb és 0,9 milliméterrel keskenyebb a készülékház a maga 162,5 x 75,8 x 8,9 milliméterén. Attól függően, hogy üveg vagy szilikon-polimer (környezetbarát mű bőr) hátlappal választjuk a készüléket, az lehet 225 vagy 229 grammos, nálunk utóbbi járt, nem egy apró jószág, viszont a mű bőr hátlap kényelmes tapadást biztosít, az ívelt szélek pedig kényelmes fogást tesznek lehetővé a telefon mérete ellenére.


[+]

A hátlapi kamerakör és benne a szenzorok elrendezése is maradt. A középre pozícionált hatalmas kör előnye, hogy a telefont sík felületre fektetve is kényelmesen megtartja, illetve kézben megtámaszthatja benne az ember ujját. A szenzorok elhelyezése nem változott, a kéttónusú LED villanót viszont áthelyezték, ahogy a lézeres autofókusz és ToF szenzor is picit arrébb került. Csúszott a mikrofon és a 100X felirat helye is, lényegi változást nem hozva magával. Az általunk tesztre kapott zöld modell hátlapjának mintázatát a szélfútta fűvel borított mező ihlette, a Honor minden modell esetén valamilyen természeti jelenséget próbál megidézni a dizájnnal. Ízlés kérdése, hogy ez tetszik-e, én kaptam olyan visszajelzést is, miszerint ez gyönyörű és olyat is, hogy borzalmasan bazári.


[+]

Ergonómiai szempontból viszont objektíven jól sikerült a súlyelosztás, jól elérhető magasságban vannak a keret jobb oldalán a gombok, pozitív az IP68-as vízállóság is. Egyedül a kijelzőbe integrált ujjlenyomat-leolvasó került kicsit túl alacsonyra ahhoz, hogy fogásváltás nélkül tudjuk használni, de ezért kárpótol az előlapi kamera mellé pakolt 3D-s arcazonosító rendszer.

A 3D-s arcazonosító rendszer az előlapon
A 3D-s arcazonosító rendszer az előlapon [+]

A keret bal oldala üres, felülre hangszóró, mikrofon és infravörös port került. Utóbbihoz Okos vezérlő néven kell keresnünk az előre telepített alkalmazást, de ha van már megszokott más programunk, például a Mi Távirányító, akkor azzal is használható az infraport.

A telefon teteje és aljaA telefon teteje és alja A telefon teteje és alja [+]

Alulra került az USB-C csatlakozó, ez USB 3.2-es és rendelkezik DisplayPort 1.2-es videokimeneti funkcióval is. Mellette multimédiás hangszóró, mikrofon és SIM-tálca található még alul. A tálcára két nanoSIM fér, microSD-vel nem bővíthető a tárhely. Van viszont lehetőség arra, hogy második SIM-ként eSIM-et használjunk, egyszerre két SIM-et képes kezelni a telefon, mindkét kártyán szimultán aktív 5G-s adatkapcsolattal. És egy szóra visszatérve a hátlapra: alatta ott a Qi tekercs, amivel képes a telefon vezeték nélkül is tölteni (saját spéci töltővel 66 wattal, egyébként max 15 wattal) vagy töltést leadni (6 wattal). Mágnesek viszont nincsenek a hátlap alatt elrejtve, még nem Qi 2-es telefonról beszélhetünk.

Gombok a keret jobbján
Gombok a keret jobbján [+]

Az előlap sztárja a 6,8 hüvelykes LTPO OLED panel. A BOE gyártja a kijelzőt, felbontása 1280 x 2800 pixeles (456 ppi), frissíteni pedig 1 és 120 Hz között tud. A beállítási lehetőségek közt a frissítést állíthatjuk dinamikusra, illetve fixen 60 Hz-re vagy 120 Hz-re. A felbontás is állítható, alapértelmezetten az intelligens felbontás van beállítva, ez a megjelenített tartalom függvényében változtatja a felbontást. De opció itt is a manuális beállítás: 960 x 2100, 1120 x 2450 vagy 1280 x 2800 pixel az opciók között. A telefon teljesítményében nem okoz különbséget, hogy az intelligens vagy a manuálisan a legnagyobbra állított felbontással dolgozik. Opció a mindig éber kijelzés, van sötét mód, e-könyv mód, állítható a panel színhőmérséklete, állítható szemvédelem mód, ezek ütemezhetők, lehet letölteni témákat és betűtípusokat, illetve állíthatjuk a megjelenített méretet is.


[+]

A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában)A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában)A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában) A képernyőre vonatkozó beállítások (további képek a galériában) (forrás: Mobilaréna) [+]

Kijelző-teszt (a táblázat szétnyitható)
Mérés Honor Magic6 Pro Samsung Galaxy S24 Ultra Nubia Red Magic 9 Pro iPhone 15 Pro Max Xiaomi 14 Asus ROG Phone 8 Pro
Képátló 6,8 hüvelyk 6,8 hüvelyk 6,8 hüvelyk 6,7 hüvelyk 6,36 hüvelyk 6,78 hüvelyk
Felbontás 1280 x 2800 1440 x 3120 1116 x 2480 1290 x 2796 1200 x 2670 1080 x 2400
Technológia HDR10+ LTPO OLED HDR10+ Dynamic AMOLED 2X AMOLED Super Retina XDR OLED (LTPO) 12 bit HDR10+ / Dolby Vision LTPO OLED HDR10 LTPO AMOLED
Képfrissítés adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz adaptív 120 Hz-ig / fix 165 Hz
100% fehér fényerő 753 nit 670 nit 578 nit 834 nit 669 nit 772 nit
Pontszerű fehér fényerő 1505 nit 2513 nit 929 nit 2256 nit 1489 nit 1589 nit
Fehér fényerő (minimum) 2,0 nit 0,8 nit 2,7 nit 1,9 nit 2,1 nit 2,2 nit
Fekete fényerő 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 7222 K + kézi 7338 K + kézi 7207 K + kézi 6697 K + TrueTone 7484 K + kézi 7742 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A kijelzőt egyedül a felül-középre vágott kamera és szenzorok törik meg, a kijelzőn pedig a Honor saját fejlesztésű nanokristályos edzett üvege található. A Honor a csúcskategóriában már mondhatni megszokott módon nem csak egy apró kameralyukat tesz a kijelzőkre, hanem szélesebbet, ennek oka pedig a 3D-s arcazonosító rendszer. Az 50 megapixeles autofókuszos előlapi kamerát kiegészíti egy 3D-s ToF szenzor, lézeres távolságmérő, és az autofókusz mellett van elektromos képstabilizáció is benne. A képernyő feloldása mellett használható az arcfelismerés alkalmazások zárolására, a széfhez való hozzáférésre és jelszavak vagy felhasználónevek automatikus kitöltésére. Be lehet állítani eltérő kinézetet, és azt is, hogy csak akkor oldjon fel a telefon, ha megvan a szemkontaktus, vagyis ránézünk az eszközre. Ezt Face ID-s iPhone-hoz szokva nem találtam annyira megbízhatónak, sokszor úgy is feloldott a Magic6 Pro, ha látta az arcomat, de nem néztem rá a telefonra. Viszont az pozitív, hogy gyors és sötétben is tökéletesen működik a funkció, tükörkép vagy fotó pedig nem tudja átverni.

Az arcfelismerő rendszer beállításaAz arcfelismerő rendszer beállításaAz arcfelismerő rendszer beállítása Az arcfelismerő rendszer beállítása (forrás: Mobilaréna) [+]

A szenzorokat házaló kis kapszula köré írt a Honor szoftvert is, ez hasonlóan viselkedik az iPhone-okhoz: ha elindítunk lejátszást mondjuk Spotify-on, akkor fent megjelenik, ugyanígy az időzítőnél. A navigáció viszont egyelőre tapasztalataink szerint nem működik úgy, hogy csak a kis virtuális szigeten jelenjen meg, de több alkalmazás mehet egyszerre.

Dinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körülDinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körül Dinamikus megjelenítés az előlapi szenzorok körül (forrás: Mobilaréna) [+]

Szintén a kapszula funkciói között van még pár érdekes extra, amik kihasználják a kamera mellé pakolt szoftvereket. Ezeket az Intelligens érzékelés menüpont alatt kell keresnünk a beállításokban, alapértelmezetten nem aktívak. Köztük van az, hogy a képernyő bekapcsolva marad, amíg nézi az ember, ez annyira nem újdonság, az viszont jópofa, hogy a beállítás vonatkoztatható az AoD-re is úgy, hogy a mindig éber megjelenítés csak akkor jelenjen meg, ha ránézünk a mobilra. Az is jópofa, hogy a telefon automatikusan afelé tájolja a megjelenített tartalmat, amerről nézzük, ez tapasztalatink szerint külső alkalmazásokkal, például a YouTube-bal is jól működik. Ugyanez a Galaxy S4 örökségét megidéző görgetés a levegőben funkcióról már nem mondható el, csak lefelé lehet görgetni vele, felfelé nem.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A kijelző mind a négy szélén ívelt, ami kényelmesebbé teszi a gesztusalapú navigációt, viszont némileg ront a láthatóságon azzal, ahogy megtöri a fényt. A panel fényereje jónak mondható, a Honor azt ígéri, hogy átlagosan 1500 nites fényességre képes a panel, ezt sikerült reprodukálnunk nekünk is, viszont a gyártó tett olyan ígéretet is, hogy akár 5000 nites fényességet is elérhet a panel, ezt megközelítenünk sem sikerült.

A közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért vanA közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért vanA közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért van A közvetlen napfény alatti láthatóság jó, némi tükröződés azért van [+]

Mivel megvan a Dolby Vision, HDR10 és HDR10+ képessége a panelnak és a Widevine L1-es DRM kulcs is, így potenciálisan HDR-tartalom megjelenésekor érheti el az 5000 nitet a panel. A kültéri olvashatósággal közvetlen napfény alatt sem akadt problémánk, a vékony kávák és az ívelt szélek ellenére pedig a véletlen érintéseket is ügyesen szűri.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés